reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

...::Mamusie grudniowe 2013::.. :)

Ewa- na przeziębienie warto zaprzyjaźnic się z czosnkiem i imbirem. Tantum Verde też, ale dwa pierwsze to naturalne antybiotyki i powinny pomóc w zasdzie na większość dolegliwości

Baśka- też nie wydaje mi się, żebyś czuła ruchy, dziecko jest za małe....

Dziewczyy, jak się liczy pierwszy trymestr? Mi się wydawało, że do 14 tygodnia. Ale zauważyłam, że wiele z Was uznaje, że 12 tydzień? Czy te pierwsze 2 tyg. sie w ogóle wlicza do tego?


P.S. Ja byłam na wizycie z NFZ i na razie wiem tylko, że jestem w ciąży, a USG dopiero za 4 tygodnie. Z Filipem też tak miałam. Nie martwię się, bo czuję, ze będzie dobrze. Tylko zastanawiam się jak z tym połówkowym zrobić???? W poprzedniej ciazy dopiero ok.24 tyg. dowiedziałam się, ze będzie zdrowy syn, wszystkie koleżanki wiedziały dużo wcześniej. Chyba tym razem udam się prywatnie na wizytę, co myślicie? Jakoś nie jestem zwolenniczką częstych usg, ale w tej ciąży już nie mogę się doczekać jaka płeć (z nadzieją na dziewuszkę oczywiście;)).
 
Ostatnia edycja:
reklama
pauletta ja idę w następny piątek na pierwsze usg genetyczne: ono jest od 11 do 15 tygodnia chyba i wtedy mam się dowiedziec czy wszystko jest ok.
A co do trymestrów różnie mówią, jedni że od 14 tygodnia jedni że od 13;) Różne są szkoły na ten temat.
Co do usg mam na nfz comiesięczne wizyte i już miałam 3 razy robione usg dopochwowo i wychodzi na to że co miesiac będę miała usg mam nadzieje, że 7 czerwca będzie juz przez brzuch:) tak będzie plus te płatne na które pójde 3 razy:)
 
no mi sie wydawalo ze od 14 jest II trymestr, ale 12 tydzien to juz tak blizej niz dalej moze tu o to chodzilo :D
ja na nfz juz tez mialam 3 usg dopochwowe, w czwartek genetyczne moze uda sie przez brzuch zobaczymy.. a jak dalej bedzie to nie wiem
teraz to chyba tak zapobiegawczo chcialam czesciej zeby miec pewnosc, to genetyczne mam nadzieje potwierdzic nam zdrowego bobasa .. a pozniej oby tylko z gorki :) nastepna wizyta dopiero jak bede miala te wyniki genetyczne to sie w czwartek zapisze , pewnie tez na poczatek czerwca :D i wtedy na pewno juz bedzie II trymestr huraaa!!! oby bez mdlosci i z wieksza doza energii :)
 
Witam.Z tego co ja słyszałam to każda znajoma mówi że drugi trymestr po 12tc się zaczyna i jak dostałam od gina książeczki na temat ciąży,żywienia itp to tam tak podobnie pisali.
A co do usg ja tez chodzę do przychodni na NFZ i mój lekarz robi co miesiąc usg bo ma sprzęt w gabinecie ale moja szwagierka chodziła do innej babki i tam jej robili tylko 3 razy usg a sprzęt miała w gabinecie.Nie wiem może to zależy od gina.I w pierwszej ciąży usg przez brzuch miałam robione dopiero jakoś 16/17 tydz teraz nie wiem jak będzie.

A co do tego czy czuję ruchy to wydaje mi się że troszkę coś jest na rzeczy bo i wczoraj wieczorem i dziś rano czułam łaskotanie ale to leżałam cichutko bez ruchu.Wiadomo że nie czuje takich normalnych ruchów jak się pozniej czuje ale coś tam jest na rzeczy jakieś motylki odczuwam po troszku.
 
Cześć Kochane.
Mi też się wydaje, że drugi trymestr zaczyna się od 4 miesiąca ale licząc w miesiącach kalendarzowych czyli w 13 tygodniu. Ja miałam dopiero jedną wizytę ale zastanawiam się czy nie przenieść się na nfz do lekarza. Teraz mam zapisaną wizytę na 5 czerwca prywatnie i będzie to 12 tydzień wiec zrobi mi to szczegółowe badanie usg. Ale muszę się zapisać gdzieś wcześniej bo mi się jakieś paskudne zapalenie zrobiło i nie wiem jak się go pozbyć:wściekła/y:
 
hej laseczki;-) u mnie rzyganko bez zmian:dry:

ewa ale mowisz o infekcji tam na dole? nie bagatelizuj tego ,moze byc niebezpieczne dla plodu. jak zadzwonisz do gina i o tym powiesz to bedac w ciazy masz prawo do szybkiej pomocy, nawet ns NFZ! mnie z infekcja przyjeli bez kolejki nastepnego dnia

Baska ja tez jak leze to czuje takie jakby motylki, pukniecia, bardzo rzadko ale u mnie tez leci 12 tydz wiec moze to to:tak:. W pierwszej ciazy ruchy poczulam w 18/19 tyg, wspaniale uczucie:tak:

Za tydz w piatek mam juz usg prenatalne:szok: Szok jak to szybko leci:-)
 
korinnder - i co Ci na to zapisali, no wiem ale dzisiaj sobota i gdzie mam iść do szpitala?
ja bylam wtedy w 4 tyg i gin powiedzial ze w tak wczesnej ciazy nie jest wskazane leczenie globulkami, dostalam masc i probiotyk na wyrownane flory bakteryjnej. Ale teeraz moze zastosuja juz jakies globulki:confused: Nie wiem jak to ze szpitalem, moze zadzwon i podpytaj ?
 
KiciaKim ja też z 90. U nas również za pierwszym strzałem, aż zdziwiona byłam nie myślałam że tak łatwo. Ale bardzo się ciesze. Jeszcze jak wczoraj zobaczyłam moją dzidzie że ma 4, 5 cm. Mówię do lekarza ale duży, a on wcale nie taki duzy, jest odpowiedni. Czekam teraz na 17 maja. :)
 
reklama
A to usg genetyczne to po prostu sprawdzające czy wszystko jest na miejscu tak? Rączki, nóżki itd????

Nonek- no w sumie u mnie też tylko 3 usg, ale to trochę jednak rzadko i wolałabym mieć tak z dwa więcej! Pójdę prywatnie:D Trzeba uważać z tymi strzałami, u nas wydawało się niemożliwe zajść w ciążę, ale jednak i to chyba z 7 dni przed owu....i od razu siup bejbik w drodze (w pierwszej tak łatwo nie było, choć trudno też nie). Trzeba uważać bardziej następnym razem:p, bo to już koniec naszej produkcji:p
 
Ostatnia edycja:
Do góry