reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mama u lekarza

nimfii jak wy się znaleźliście z tym ujemnych RH :szok::szok::szok:. Normalnie po zapachu czy jak :-D:-D:-D.
Co do obniżonego brzuszka doczytałam się, że można to sprawdzić tak: dno macicy ma być na wysokości 3cm od pępka w górę, podobnie jak to było w którymś momencie ciąży (to informacja z książki)
 
reklama
"Co do obniżonego brzuszka doczytałam się, że można to sprawdzić tak: dno macicy ma być na wysokości 3cm od pępka w górę, podobnie jak to było w którymś momencie ciąży (to informacja z książki) "
dokładnie w 32 tygodniu tak obniża sie dno macicy więc jak brzuszki nam się ułożą jak w 32 to znaczy że juz coraz bliżej tylko czekać na skurcze:)
 
Laarka no i to chodzi. Jak moja mała ma dzień że zasuwa non stop też nie licze bo wiadomo że będzie ok, ale jak ma bardziej leniwy dzień ( usadowi się nóżkami gdzieś z boku) to liczę skrupulatnie, bo skąd mam wiedzieć czy to taki dzień czy coś jest nie halo. A wiem że na karowej to jest litania, mówili mi to i na izbie przyjęć i mój lekarz prowadzący. I nie zawahałabym się pojechać na ip gdybym nie doliczyła do 10, fakt że się naczytałam, ale po co się niepotrezbnie gryźć z tym i nerwowo wypatrywać kopniaka. Często spadek aktywności jest oznaką tego że zaczyna się coś dziać. A na ip zawsze się słyszy " czemu pani tak późno przyjechała?"
 
nimfii, tez mamy z mężem Rh ujemne i mimo wszystko robię przeciwciała. Zawsze się śmieję, że nawet z grupą krwi się dobraliśmy.
 
aga221122 :tak: cos musi byc z tym zapachem :-D feromony.... jak sie dowiedzialam ze ma RH ujemne to stwierdzilam ze to juz musi byc przeznaczenie ;-)

golimek przy pierwszej ciazy tez mialas robione badanie na przeciwciala? Bo to ponoc przy drugim dziecku jest zagrozenie... poniewaz po pierwszym porodzie w organizmie matki wytwarzaja sie te przeciwciala....

To tak mi lekarz tlumaczyl.... Ze skoro mamy oboje RH ujemne to ryzyko konflitku serologicznego jest niewielkie, a przy drugiej ciazy juz bede musiala na to zwocic uwage. Polozna na SR dodala ze dla mam z RH ujemnym i tak podaja szczepionke na przeciwciala przy porodzie - nie wiem czy tak jest w kazdym szpitalu
 
nimfii konflikt to by chyba był jakby Twój mąż miał RH +, przy dwóch minusach nic się nie dzieje.
 
nimfii - ja właśnie dzwoniłam i gadałam z anestezjologiem i u mnie wymagane jest zrobienie badania na APTT i czas protrombinowy. Jutro idę na badanie :-):tak:

a dziś czeka mnie jeszcze to magiczne UKG :sorry:
 
nimfii, przy 2 minusach nie ma konfliktu, ale jeden raz podczas ciązy lekarz każe zrobić przeciwciała (chyba dlatego, że jest poważna sprawa) nieważne które to dziecko. Mój zawsze się śmieje, że z ojcem może być różnie:-p
 
reklama
No tak :tak: Ale moze sa jakies przypadki ze dziecko rodzi sie z RH plus, no i wtedy zagrozenie konfliktem jest ;-) ja sie tam nie znam - kiedys mi to kuzynka co genetyke studiowala porbowala wyjasnic jak jest dokladnie, ale juz niewiele pamietam...
Na SR mowili ze kazdej mamie z RH ujemnym podaja szczepionki przy porodzie, tak czy inaczej pozostawiam to w kwestii lekarzy :tak: Chyba wiedza co robia...

ardzesh to o tych badaniach w ogole nic nie slyszalam :confused: z jednej strony to dziwne ze kazdy szpital wymaga roznego rodzaju badania, no ale najwazniejsze to spelnic oczekiwania ;-)
 
Do góry