reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mama u lekarza

I z góry przepraszam, jeśli jakieś negatywne emocje udzielają się z mojego posta. Starałam się podejść do sprawy najbardziej neutralnie jak mogłam biorąc pod uwagę wzburzenie, pod wpływem którego się znajduję.
 
reklama
ja też nie mialam wymazu i wcale się nie przejmuję, a rak szyjki macicy w początkowym stadium jest całkowicie i bezboleśnie wyleczalny (przeszłam przez to w przeszłym roku), jeśli lekarz robi cytologię - nie masz sie co martwić. Musze tu jeszcze dodać, że lecząca mnie wtedy lekarka twierdziła, że będe mieć problemy z zajściem w ciążę - a tu proszę pół roku później "wpadka" z mężem, a dzidzi rośnie bez zarzutu :-D
 
Dziewczyny ... a ja przez całą ciążę ani razu nie byłam na fotelu i nie miałam żadnych badań pod kątem wymazu i czegokolwiek tam innego ..i co powinnam mieć obgryzione paznokcie aż do łokci :confused::sorry2:
Wam( co poniektórym;) czasami bardziej chyba szkodzi stres związany z tym tysiącem badań niż coś innego :-D;-)
Pozdrawiam :-)
 
Ostatnia edycja:
Ja miałam wymaz robiony raz i to na samym początku ciąży i nie panikuję z tego powodu.
Na każdej wizycie wchodzę na helikopter, bo uważam, że to najważniejsze badanie, a USG ostatnio zaczynam sobie darować, bo raz coraz mniej na nim widać, a dwa emocje z zobaczeniem buzi dziecka na monitorze zniknęły z 6 miesiącem ciąży :)

Aga ja tez nie liczę ruchów dziecka, w moim przypadku uważam to za bezsens, gdyż mam tak ruchliwe dziecko, że odrazu zauważyłabym, że coś jest nie tak, a te 10 ruchów to ja czuję w przeciągu minuty. Wszystko zależy od temperamentu dziecka, moja koleżanka faktycznie ma dziecko, które rusza się jakby chciało a nie mogło, to to liczenie u niej ma sens, a jak sie ma w brzuchu teksańską masakrę to po co :)
 
o, dopiero teraz dowiedziałam się, że cytologia i wymaz to to nie to samo, więc wymazu nie miałam w ogóle w całej ciąży :)
 
Lekarz lekarzowi nie rowny - jeden moze bardziej sie przejmuje i daje skierowania na wszytsko co mu do glowy przyjdzie, a inny lekarz tylko na to co wg niego wymagane jest leczenia....

Przypadek mialam np taki ze na poczatku ciazy lekarz nie chcial mi dac skierowania na toksoplazmoze mowiac ze to tylko platne badanie - a pielegniarka ktora wypisywala mi skierowanie na badanie krwi mi powiedziala ze wpisze mi tez toxo :eek: bo jak mam stycznosc z kotem to lepiej dmuchac na zimne, no i tym sposobem to badanie zrobilam bezplatnie :tak:
Pozniej mialam jeszcze kilka takich przypadkow, gdzie dowiadywalam sie od pielegniarki ze costam powinnam miec zrobione, a jak pytalam lekarza to mowil ze nie ma potrzeby w moim przypadku....

No a ostatnio to mnie nerwy zjadly, gdy na SR mowili o obowiazkowych badaniach- kobiety ktore maja krew RH ujemne powinny miec dodatkowo robione cztery badania na przeciwciala :shocked2: oczywiscie moj lekarz od samego poczatku nic o tym nie wspomnial bo wg niego nie ma takiej potrzeby... Na szczescie moj maz tez ma RH ujemne no i dzieki temu nie ma zagrozenia konfliktem serologicznym :tak:

Jednak z tego co widze niektorzy lekarze nie podchodza powaznie do sprawy :zawstydzona/y:
 
ardzesh odnosnie badan przed ZZO, potrzebne sa tylko eletrolity i uklad krzepniecia - u mnie w szpitalu tak powiedzieli :tak: juz miedzy 35 a 36tc mozna je wykonac
Polozna uspokoila mnie i powiedziala ze w razie czego oni maja wszytskich lekarzy na miejscu i wykonaja potrzebne badania (w przypadku przedwczesnego porodu gdyby sie nie udalo wszytskich formalnosci zalatwic)
Aha i jedna dziwna rzecz jeszcze :baffled: ponoc dobrze jest sie zglosci anestezjologoiwi jeszcze przed porodem ze chce miec znieczulenie :baffled: No ale to bez sensu wg mnie bo nie znamy dnia ani godziny kiedy sie porod rozpocznie :tak:

A cos o tym paciorkowcu tez nam wczoraj mowili... Moze byc tak ze wykryja go juz w szpitalu, to wtedy tez moga podac antybiotyk ktory zadziala po 4 godzinach podczas akcji porodowej. To w razie tych, co nie maja badan na czystosc pochwy :tak:
 
Też nie mam wymazu robionego i nie myślę o tym czy dobrze czy źle, bo co mi to da.
A wczoraj byłam u lekarza i na razie na nie urodzę:-) Szyjka jeszcze długa i twarda, więc pewnie poród dopiero w połowie lutego. Bardzo się cieszę, bo przynajmniej powoli wszystko przygotujemy dla małej:-) a już zaczynałam panikować, że nie zdążę ze wszystkim.
 
Też nie mam wymazu robionego i nie myślę o tym czy dobrze czy źle, bo co mi to da.
A wczoraj byłam u lekarza i na razie na nie urodzę:-) Szyjka jeszcze długa i twarda, więc pewnie poród dopiero w połowie lutego. Bardzo się cieszę, bo przynajmniej powoli wszystko przygotujemy dla małej:-) a już zaczynałam panikować, że nie zdążę ze wszystkim.

Śniłaś mi się dzisiaj :-D:-D:-D byłyśmy na jakiejś wielkiej imprezie :confused:... firmowej ( organizowanej przez mój były zakład pracy ) :-D i jak Cie zobaczyłam to od razu zaczęłam opierniczać ...że wcale nie masz jeszcze opadniętego brzucha i w ogóle świetnie wyglądałaś :-):-):-) ale jazda :szok:... byłaś tak jak na jednym zdjęciu ..w takim rozpinanym sweterku :-p... Kurde ale człowiek sie do Was przywiązuje ..juz nawet po nocach mi sie śnicie hahahah :-D
No to golimek ..śmiało będziesz jeszcze śmigać w dwupaku ...lajfik miała sen proroczy :-p;-)
 
reklama
Do góry