reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe zakupy

u nas też ani śpiworek ani rożek nie sprawdził się. Najpierw pod kocykiem spał bo kołdra wydawała się ogromniasta i miałam wrażenie, że jak się nakryje nią to nie znajdę :-p, a na jesień już wyciągnęłam kołderkę z zestawu
 
reklama
U nas spiworki sie sprawdzily i sprawdzaja do tej pory :) moj mlodszy ma teraz 20 miesiecy i nad spi w spiworku, wszystkie koldry czy kocyki rozkopuje w nocy i jest odkryty i marznie. Takze ja bede go uzywac tak dlugo jak tylko moge. Malej tez kupie spiworek i zobaczymy jak to bedzie :) tylko trzeba pamietac ze dzieci ponizej 4-4,5kg nie moga byc w spiworkach.
 
A w czym są takie malutkie dzieci?
Aj. Gubię się w tym wszystkim :( I jak gruby powinien być śpiworek? Z jakiego materiału? No i jak długi?
 
Tak tutaj mowia polozne i tak jest tutaj napisane na spiworkach... Chyba ze wzgledu na smierc lozeczkowa, podobno jest wiele przyczyn takiej smierci i jedna z nich to przegzanie malucha wiec moze dlatego tak mowia. Do konca nie wiem... Ale na wszelki wypadek sie do tego stosuje. Takie malenstwo nie rozkopuje sie jeszcze, spi sobie spokojnie w jednej pozycji wiec spokojnie mozna przykrywac kocykiem. Koldry nie polecaja tutaj az do 12miesiaca wlasnie z powodu przegzewania.

Marciatko co do grubosci to ja nie wiem jak to jest podzielone w polsce, tutaj jest takie okreslenie TOG. Sa takie co maja 0,5 tog, 1,5tog i 2,5tog. Te pierwsze dwa to sa takie letnie spiworki. Ten 2,5tog sa od 16C do 20C takze sa najlepsze bo takie wielosezonowe no chyba ze gorace lato jest i powyzej tych 20 stopni. A dlugosc no to tez nie wiem jak w polsce ale u nas sa poprostu na miesiace najczesciej od 0-3 miesiecy albo od 0-6. Pozniej od 6-12 i tak dalej.
 
Ostatnia edycja:
Jak jest taki malusi to raczej nie bo sie wlasnie nie wierci, nie kreci tylko spokojnie spi. I sie je przykrywa tak pod pachy nie wyzej. Dlatego pozniej moim zdaniem przydaja sie spiworki bo sie nie rozkopie i nie zakryje po uszy :) ale to pewnie tez duzo zalezy od dzidziusia :)
 
Ja też mam zamiar najpierw rożek, potem śpiworek. Kołderka tylko w zanadrzu będzie, ale jak dziewczyny piszą dziecko się później wykopuje i marznie. No i faktycznie nie ma co przesadzać z grubością. Niektórzy strasznie hajcują jak jest małe dziecko, a to też nie jest wskazane, bo śluzówka się wysusza. W sypialni zawsze powinno być chłodniej, bo się lepiej śpi.
A używacie nawilżaczy powietrza czy nie ma takiej potrzeby?
 
Kocyk tez bardziej przepuszcza powietrze moim zdaniem niz koldra.
Ja kiedys bylam u kogos w domu w odwiedzinach jak im sie dzidzius urodzil i myslalam ze padne. To bylo lato, goraco, w domu okna pozamykane wiec strasznie duszno a maluch lezal w lozku w grubych spiochach, w rozku, pod kocem a na to jeszcze taka gruba koldra! O matko! Biedny maluch myslalam ze sie ugotuje... W polsce to jest taki jakis zwyczaj przegrzewania dzieci. Wszystkie zawsze na grubo poubierane. Tutaj to sie moi znajomi za glowe lapia jak sa u nas w odwiedzinach bo dzieci prawie na golasa sa przy 18C :p tu sie dzieci hartuje a nie grzeje i mi osobiscie sie to podoba.

Joani ja mieszkam w Szkocji wiec u mnie jest tak mokro w powietrzu ze nawilzaczy nam nie potrzaba :D takze ja nie uzywam :)
 
reklama
myśmy mieli leciutką kołderkę właśnie (lub rozłożony rożek) a mała miała tylko śpioszki na sobie też nie jestem za przegrzewaniem... ale niestety śpiwory nie wchodziły w grę póżniej dostała większą kołderkę ale przykrywamy nogi albo nie dalej niż po pachy :)

a co do nawilżaczy to my teraz napewno kupimy bo przy centralnym u nas jest masakra takie suche powietrze że szok.. a teraz bedzie nas 4 więc już musowo kupimy :)
 
Do góry