reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe zakupy

reklama
no to jaki materac najlepszy?
, milosz ma kokos-gryka obecnie

wiesz co, ja poczytałam trochę to polecają z pianki termoelastycznej, lateksowej ale nie testowałam więc nie wypowiadam się. Jest jeszcze z pianki poliuretanowej ale do opinii tego jeszcze nie dokopałam się.
Dla dorosłych podobno najlepszym materacem jest sprężynowy kieszeniowy , gdzie ilość kieszeń i sprężyn dobiera się do masy ciała. Dla dorosłych jedna osoba która pracuje w sklepie z materacami nie polecała z pianki termoelstycznej bo pod wpływem ciepła zapada się głowa, pupa i pięty i niby takie one są dobre ale nie dla każdego. Akurat ta osoba przetestowała lateksowy materac na sobie i po jakimś czasie wróciła do sprężynowego jednak. Ale to tyczy się dorosłych, co do dziecka to już sama nie wiem bo jest polecany jednak.
 
ja właśnie znalazłam:
[h=3]Kokos-gryka[/h] Włókno kokosowe to surowiec naturalny – przepuszcza powietrze, jest lekki i posiada właściwości antyalergiczne i antybakteryjne.
Można je kupić już od około 50 złotych wzwyż. Kokos to surowiec naturalny, o dobrych właściwościach termicznych (przepuszcza powietrze), a przy tym lekki. Posiada właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Poza tym jest bardzo elastyczny, pochłania pot i wilgoć. Łuska gryczana ma również właściwości antyalergiczne, a także wspomaga leczenie wad kręgosłupa. Jest jednak zalecana dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia, dlatego często stosowane są odmiany kokosowo-gryczane, a na stronę gryczaną przewraca się materac właśnie po wspomnianym pierwszym półroczu (dokładnie tak, jak robimy to my, dorośli, zmieniając stronę materaca co sześć miesięcy w celu poprawienia jakości snu i stanu naszego posłania).

[h=3]Lateksowa alternatywa[/h] Następny w kolejce jako materiał do materaca jest lateks. Jest on zarówno trwały, jak i elastyczny, a więc dopasowuje się do ciała i nie ulega zwichrowaniom. Materac przepuszcza powietrze przez pionowe kanaliki znajdujące się w jego wnętrzu, ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Cena – od 200 złotych wzwyż.



no a najgorsze PIANKOWE
 
candy6 gryka jest naturalna ale to sam odpad. W łusce gryki są pozostałości które są pożywieniem własnie dla tych białych robali. Na pewno z tego wyniknie problem dla producenta/dostarczyciela łuski bo wlepiał na materace wszelkie certyfikaty, że materac ma opinię instytutu matki i dziecka. Ja po takim reportażu wywaliłabym ten materac na śmietnik żebym miała nie sprawdzając nawet czy te robaki są tam czy nie. wolałabym chyba nie wiedzieć i spać spokojnie niż myśleć czy coś wlazło do buzi/nosa/ucha mojemu dziecku...:szok:
 
Hej,
po przeczytaniu newsów na temat gryki przeraziłam się, bo moja Maja spała właśnie na takim! masakra z tymi robalami!
ten lateks - kokos wydaje się być najlepsza opcja.
A wracając do wózków, bo teraz nad tym się dużo zastanawiam. Co myślicie o wózku Jedo Fyn 4DS Memo?
..:: Jedo - wczytywanie ::..
dla mnie ważne parametry to:
pompowane koła, skrętne przednie i dość duże, amortyzacja, duża gondola, rozkładana na płasko spacerówka, duża buda od spacerówki i regulowany podnóżek, nie kubełkowa spacerówka :)
Przeszłam już wiele fascynacji m.in. Mutsy Evo, Maxi Cosi Mura, X-landery różne ech tyle tego jest aż głowa boli. Nie dość, że cenę mają słuszną to w każdym coś mi nie pasowało i rezygnowałam.
Przy pierwszym dziecku nie przyłożyłam się z wyborem wózka i potem żałowałam wciągając na pierwsze piętro wózek roan marita na paskach skórzanych. Chociaż jeśli chodzi o gondolę to ma boską - wieeelką. Ale co myślicie o tym Jedo? chciałabym na srebrnym stelażu i w kołach szprychy metalowe a nie plastikowe, bo można wybrać.
 
reklama
Dziewczyny, jakby ktoras natknela sie w ktoryms czasopismie na rabat do smyka, to proszę o wiadomosc! Dzieki :*
 
Do góry