reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe zakupy

reklama
łóżeczko, fajnie żeby miało 3 regulacje, dla dziecka leżącego, siedzącego i stojącego, a jeśli chodzi o materac dla dzieci o zwięksoznym ryzyku alergii najlepsza jest sama pianka, a dla pozostalych slyszalam ze dobre sa pianka-gryka-kokos
 
wesolutka85 siedzę już trochę w tym biznesie i muszę ci powiedzieć, że pianka-gryka-kokos wcale nie jest taka dobra, tak samo jak zwykły cienki materac piankowy za grosze. Najlepsze materace są z pianki termoelastycznej, lateksowe itp, czyli te grube materace które kosztują mniej więcej od 150 w górę. Gryka nie jest wcale taka dobra, nie wiem dlaczego jest takie przekonanie. Moja mama produkuje te materace i mówiła żeby nie brać tylko tego (no i piankowego rzecz jasna). Pokazywała mi jak gryka się zachowuje w tych "torebkach" nasypana, ona luźno sobie tam lata i w zależności jak się ułoży tak dziecku jest wygodnie/bądź nie wygodnie, a jak w jednym miejscu jest więcej gryki, w drugim mniej to i dla kręgosłupa maluszka źle. Ja teraz mam materac kokosowy dla syna ale żebym miała kupować nowy to na pewno kupiłabym lepszy czyli któryś z tych co wyżej wymieniłam :-)
 
Ja przy obydwu mam kokos-pianka-kokos i dla siostrzenicy też taki kupowałam, tyle że gruby bodajże 8 cm. Co prawda przy zmianie łóżeczka dali mi przez pomyłke ten kokos-pianka-grdyka, ale Samanta sypia tylko na kokosie. Teraz też kupią taki sam.
 
wiele mam, które znam i które mają ten materac pianka-gryka-kokos nawet nie przekłada na stronę gryczaną bo same stwierdziły,że musi być niewygodnie dziecku na tych łuskach i do tego szeleszczą więc nie trzeba siedzieć nawet w tej branży, wystarczy zasięgnąć opinii osób które po prostu mają go :-) Piszę wam to dziewczyny nie z przekory ale z dobrego serca bo po prostu wiem jak to wygląda od podszewki :tak:
Zerknijcie jak wygląda w przekroju materac chociażby sam kokosowy, a pianka-gryka-kokos gdzie warstwa kokosu jest cieniusieńka, a najgrubsza jest ta śmierdząca, odkształcająca się pianka i na niej materiał z kieszonkami do których wsypuje się grykę.
materace pianka-gryka-kokos.jpgmat3min kopia.jpg
 

Załączniki

  • materace pianka-gryka-kokos.jpg
    materace pianka-gryka-kokos.jpg
    22,1 KB · Wyświetleń: 79
  • mat3min kopia.jpg
    mat3min kopia.jpg
    22,5 KB · Wyświetleń: 72
dziewczynki któraś z was trafiła dzisiaj na reportaż w tv na temat materacy pianka-gryka-kokos ??
jeżeli któraś ma taki materac to piszę ku przestrodze i żebyście zwróciły uwagę czy nie ma małych białych robali, a te które nie mają to zastanówcie się przed zakupem. Właśnie moja mama wyszła i mówiła, że był dzisiaj reportaż w tv gdzie po jakimś czasie użytkowania rozcięto takowy materac i się przerazili ... kupa robali ! Wychodzą nawet przez materiał. Były przypadki nawet zgłaszane przez klientów w sklepach, że na materiale rodzice znajdowali białe larwy
emot_pomocy.gif
Mama mówi, że wystarczy aby jeden robal był zaszyty w materacu, a i tak się rozmnożą ... a są na 100% bo resztki gryki to dobre pożywienie. U niej stoi obok zakładu cały worek gryki, i tylko tyle że już stoi bo rodzinna hurtownia która sprzedaje artykuły dziecięce już dawno wycofała te materace ze sprzedaży, a teraz jeszcze ten reportaż potwierdzający:szok:
 
Jeeeezu, faktycznie.:baffled: Reportażu, o którym mówisz nie oglądałam ale wystarczy wpisać w wyszukiwarce i jest na temat naprawde sporo. No to ja już wiem, że napewno takowego materaca nie zakupie. Straszne i obrzydliwe a jak widać zdarza się i to chyba wcale nie rzadko. :sorry2:
 
reklama
Do góry