reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe zakupy

anetka ja mam Mai Tej i chustę - M woli to pierwsze, bo ma mniejszy problem z wiązaniem, ja z kolei chustę zwykła wiązaną, bo
- lżej mi się nosi (ponoszę nawet 2 godziny)
- wygodniej nosić w chuście z przodu, a w MT na plecach, ale nie każde dziecko chce na plecy
- chusta łatwiej pracuje - dopasowuje się do kształtów dziecka
- chusta otula więc na chłód dziecku jest cieplej, ale pardoksalnei w upały MT grzeje zbyt mocno bo jest pikowany i wypełniony
- gdy młody zasypia zasłaniam mu główkę, więc jest dobrze utrzymywana nawet jak wchodzę pod górę, co MT jest raczej niemożliwe (głowka jednak trochę lata na boki)
- chustę możesz zawiązać do dwóch stabilnych elementów i zrobić dziecku hamak w razie potrzeby:-p
...ale Ty tu urządzisz;-) jedno Ci mogę odradzić z pełną świadomością - nie na jedno ramię bo to zbyt ciężka impreza już na nasze dzieciaki - ja na jedno ramię nosiłam Emka do 5 miesiąca tylko;-)
No a jeśli chcesz MT jednak to służę pożyczką;-)mam z brązowego sztruksu od NUBIK:-p
 
reklama
Dziękuję za rady i jednak podjęłam decyzję że zakupię chustę wiązaną , jeszcze w tym miesiącu żeby potrenować wiązanie. My nie planujemy jakiś wypraw większych i chodzenia kilkugodzinnego po górach ale raczej takie zwiedzanie okolicy. Filip i tak nie pójdzie na nóżkach daleko a mąż na pewno nie da rady go nosić dłużej. Chusta z tego co napisała kra jest bardziej uniwersalna niż MT i posłuży dłużej. Chyba wiązanie to kwestia wprawy a są fajne filmiki instruktażowe na YouTube.
Dziękuję za rady :-) Nie ukrywam że dużo mi pomogłyście w wyborze bo w temacie chust, i innych nosideł niestety jestem ciemna masa :-/


PS. Kupiłam długą wiązaną chustę ale nie elastyczną. Bardzo jestem ciekawa czy uda mi się nauczyć w dwa tygodnie poprawnie ją zawiązać....
 
Ostatnia edycja:
PM - możesz napisać jak sprawuje się rowerek? (widziałam na zdjęciach na zamkniętym) - znalazłam dokładnie taki sam na Allegro i to mój faworyt (tzn. bardziej podoba mi się inny, ale tamten nie ma podpórek na nóżki)
 
Ninja- jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu.Tosi od razu przypasował.Wydaje się być bardzo mocny. Niestety teraz służy bardziej do jej "wożenia", ponieważ nie dostaje na tyle do pedałów aby sama pedałować dlatego trzyma nóżki na podnóżkach i woła : "buju buju" co znaczy aby ją pchać:-p. No i melodyjki ma fajne (chyba 6 o ile dobrze pamiętam) i świecą diody na czerwono w światłach. Melodyjki nie są uciążliwe. Niestety mały wybór jest tych rowerków z daszniem. Są tylko różowe i takie jak my mamy. Ja chciałam bardzo kolor zielono-żółty ale był w wersji bez daszku, więc wzieliśmy ten. Tak więc jeśli chodzi o nasze zdanie to polecam!
 
ninja- tak. Bardzo łatwo się steruje, tak jakbyś kręciła bezpośrednio kierownica rowerka. Jak dziecko trzyma rączki na kierownicy to jest wyczuwalny lekki opór. No i ten sterownik wydaje sie mocny, bo póki co my jeżdzimy po trawie dziadków (bo rowerek jest jeszcze u dziadków) i po kostce i trudno nie jest-zdaje egzamin:-).
 
HELP!!! O butkach - sandałakch już pisałyście, szukam własnie na Allegro i oczoplonsu dostaje.
Co sądzicie o butkach firmy COLLARGO??? Bo znalazłam fajne sandałki i nie wiem czy kupić :zawstydzona/y:

Problem nr 2 to jaki rozmiar, Nela teraz nosi rozmiar wkładki 13, Giza pisała na głównym że butki powinny być większe o 0,7 1,2cm. Czyli na Teraz sandałki 14cm, a na jesień chce jej kupić adidaski to wziąść 14-15? Czy 16? :baffled: Rany głupieje już:nerd:

I tak 2 opcje sandałki, albo
Sandały, EUR564, Collargo Roz 23 (661870662) - Aukcje internetowe Allegro
albo:
Sandałki Befado skórzana wkładka !!!rozmiar 22 (663005051) - Aukcje internetowe Allegro
Choć te pierwsze bardziej mnie urzekają bo są "mniej pstrokate" i bardziej "przewiewne"

Oraz sportowe:
Półbuty COLLARGO !!! rozmiar 23 (655649442) - Aukcje internetowe Allegro
Buty sportowe skórzane, adidaski collargo Roz 24 (658159502) - Aukcje internetowe Allegro

Poradzcie coś!;-)
 
reklama
Weronikaa, befado robi dobre buciki, tej drugiej firmy nie znam.
Dzisiaj kupiłam Przemkowi sandałki z firmy McArthur. Podejrzanie tanie, skórzane, z usztywnioną piętą (musi takie nosić ze względu na koślawość kostek), podeszwa elastyczna. Pewnie przez sieć bym się nie zdecydowała, ale na żywo na prawdę wyglądają dobrze. Tylko zapach taki chemiczny mają. W noszeniu mogą się okazać nic nie warte, ale nie pooglądałam, powyginałam i wyglądaja dobrze.
SANDAŁY McArthur CATCH H-13 SKÓRA Oliwka R: 29 (663182955) - Aukcje internetowe Allegro
Widzę, że mają też fajne bucki dla maluszków
McArthur sandały sandałki skóra -23- Sport-but (659242948) - Aukcje internetowe Allegro
SANDAŁKI McArthur 109-9B 2009 SKÓRA Róż R: 23 (664914267) - Aukcje internetowe Allegro
SANDAŁKI McArthur 108-1C 2009 SKÓRA Biel R: 23 (663167564) - Aukcje internetowe Allegro

A przy bucikach ważniejsza od rozmiaru jest długość wkładki. Czasem nawet buciki tej samej fimry różnią się wielkością choć rozmiar jest ten sam. Milence raczej kupuję z tym mniejszym luzem, czyli ok 07,-09 cm, bo jak jest większy to potyka się o czubek buta. Przemkowi 1-1,2 cm.
 
Do góry