reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe zakupy

Witaj Kangurka, znam kilka osób, które używały na co dzień łóżeczko turystyczne, ale chyba wszystkie dokupiły zwykły materac, bo te w łóżeczkach turystycznych to są takie deski z gąbką. Osobiście nie chciałabym na takim czymś spać na co dzień. Co innego kilka nocy na wyjeździe.

Też o tym myślałam.. Dlatego jak już cos to kupie takie łózeczko w rozmiarze standardowego drewnianego - coby materac możnabyło dokupic :-)
Dzięki :tak:
 
reklama
i ostatnie - ciuszki kupione w hipermarketach na przecenach




i "tatusiowa" sukieneczka - tatusiowi strasznie się spodobała no i cóż... (wspominałam o niej w ramach tego ze cena była 49zł, a ja zapłaciłam za nią 22zł)


szkoda, ze zdjęcia nie oddaja ich uroku, kolorów :dry:
 
kangurka, faje ubranka. A ta seria z kangurkiem bardzo mi się podoba. Tą sukieneczkę to już kilka razy oglądałam, ale jak przecenili to może w końcu kupię :tak:
 
Weronika ale was załatwiła,dobrodziejka:wściekła/y:.No a ja mam do wyboru:albo Delti(model sprzed 12lat)biały stelaż i metalowy koszyk na zakupy na dole:zawstydzona/y:,albo Nie wiem nawet co to za produkcja:confused:(ale ma 3lata) na paskach,bez gondoli,chyba się po prostu spacerówkę na płasko rozkłada:baffled:no do tego jest paskudny.Kurde a co to moja córcia jakiś patyk od kiszki,żeby wszystko po nich zdzierała???Ciuszki już mi wystarczą:dry: i podobnie jak Weronika,te co były poplamione,porozciągane,no generalnie szmaty i nie wiem po co ona to trzyma odłożyłam jej z powrotem na strych.Tylko im wszystko dla dziecka babki kupowały,ja nie mam takiego szczęścia(bo to nie pierwsza wnusia)!!!Więc Myszce rodzice będą musieli kupować,czyli my:-)

Marteczka - ja nie mam pojęcia co to za model (kupiony był 4 lata temu), co prawda w ogóle nie zniszczony bo Amelka całe bzy w nim jeździła (szybo zmienili na parasolkę), kolor czerwono-szary (nawet nawet), na dużych pompowanych kołach, no i jest z wyjmowaną gondolką. To chyba już z tych "nowszych". Ale w sumie dobija mnie to że musze go wyprać jakoś :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Aaa i zapomniałam przedtem dodać - 2 koła były przebite a 2 w ogóle powietrza nie miały (na szczęście kolega mi je zrobił za 2 piwka) ale tym bardziej nie miałabym czelności na jej miejscu brać jakąkolwiek kase!

Sim77 - świetne to łóżeczko! Myślałam że te turystyczne nie mają tego podwyższenia dla bobasów (widze że maluśko jeszcze wiem:zawstydzona/y:)

A ciuszki prześliczne!!
 
jeszcze coś mi się przypomniała w związku z wykorzystaniem łóżeczka turystycznego jako kojca. Ja mam taki bardzo prosty model, bo kupowaliśmy jak Przemko miał chyba z pół roku. I właśnie przez jakiś czas, tak ok miesiąca, może trochę dłużej używaliśmy go jako kojca. Bardzo nam, a właściwe Przemkowi brakowało uchwytów, takich jak są w kojcach, żeby się podciągnąć do stania. A to był właśnie taki czas na wstawanie. Może teraz można dokupić takie uchwyty. Wiem też, że w niektórych łóżeczkach są one na wyposażeniu.
 
sim77, ja polecam termometr douszny Brauna Termometr cyfrowy BRAUN IRT 4020 2lata Gwar+FVat (292365630) - Aukcje internetowe Allegro Mamy go od pewnego czasu i jesteśmy bardzo zadowoleni. Wcześniej pożyczaliśmy inny termometr od znajomych, ale to była klapa kompletna - z reszta koledze służył głównie do pomiaru temperatury wody w wanience ;)
Tego Brauna poleciła nam moja przyjaciółka farmaceutka i spokojnie mogę go polecać dalej.

Pamiętaj jednak, że zawsze warto mieć zwykły termometr do pupy, najlepiej z giętka końcówką, taki pomiar będzie pewniejszy, a to ważne zwłaszcza u maluszków.

Babeczki, śliczne zakupy ciuszkowe!

Co do wózków to my przy Irence odkupilismy za 400zł wózek od mojego kuzyna, po jego córce. Ani piękny, ani zgrabny, ale doszliśmy do wniosku że nie opłaca się kupowac super wózka na rok. Nie znam chyba rodziny, która dłużej niz półtora roku korzystała ze spacerówki w wózku wielofunkcyjnym. Wszyscy kupili w końcu parasolkę, bo tysiąc razy wygodniejsza i lżejsza.
Wielkie paki ciuszków dostałam/pożyczyłam od znajomych i rodziny, część rzeczy faktycznie nie nadawała się do użytku (zniszczone lub brzydkie) ale dużo ładnych rzeczy dało sie wybrać. A maluch rośnie tak szybko! Teraz też jakieś pojedyncze rzeczy kupuję dla poprawy nastroju, choć i tak głównie w ciucholandach a reszte pożyczam od znajomych.
Nie gniewajcie się tak na tych, co oferują różne używane rzeczy (oferowanie to nie to samo co wciskanie, wiem :)) Są dwie szkoły - jedna kupuje tylko nowe rzeczy, a druga głównie pożycza. I obie mają swoje racje :)
 
Mrowa- Mi sie tez wydaje ze czerwony albo bordowy kolor nie jest wcale dla dziewczynek tylko dla chlopaka tez moze byc no ale dla swietego spokoju kupilam zielony ;-)

Sim- ladne to lozeczko i fajne kolorki. No i wozek tez super i ten spiworek a ile kolorow do wybrania:szok: o matko chyba bym musiala ze 3 kupic bo bym nie wiedziala ktury wybrac. Jesli chodzi o termometr to ja kupilam taki w smoczku niewiem czy bendzie dobry ale jak cos to najwyrzej kupie taki do ucha.
A z tymi pasami po ciazy to tez sie zastanawialam czy warto cos takiego kupic???

Kangurka- Sliczne ciuszki
 
ciesze się ze ciuszki się podobają :-)
Ja niestety poniewaz jestem chyba dzidziową zakupoholiczką ;-) to nie moge wyjsc ze sklepu bez jakiegos zakupu...
dlatego najzdrowsze dla mojego portfela są wizyty w ciucholandach i komisach :-)

Mieszkam na wsi, wiec jak tylko wybieram sie do miasta, to nie wychodze z dzieciowych sklepów - wszystko takie śliczne, kolorowe, bajeczne...
ech, nie wiedziałam ze tak mi odbije w ciąży...
 
reklama
Do góry