reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe zakupy

Siwona sliczne ciuszki ja nei amm żadnych ogrodniczek:confused::baffled:chyba musze jakieś zakupic;-)
Sabincia musisz przeglądnac nasz wątek bo już o tym kiedys pisalyśmy w sumie nonstop piszemy o tym:-D ja mam ciuszki w rozmiarze 56 i wzwyz
z kupnem to bym sie wstrzymała np ze sterylizatorem , laktatorem, podgrzewaczem
 
reklama
Siwona- super są te ubranka:-).

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi na moje pytania:tak:...w tym tyg będę kupowała kosmetyki. I też jednak wypróbuję serię nivea.
A tu jeszcze kilka:zawstydzona/y::
A szampon używa się od początku?
A i jeszcze do mamuś, które już mają dziewczynki: jeśli chodzi o pielęgnację psiteczki dziewczynki to kremem smaruje się tylko na zewnątrz:confused:? Bo chyba w środku tylko się myje samą wodą.
A kremem na odparzenia to się chyba tylko dziecko smaruje raz dziennie po kąpieli? Bo chyba nie za każdym razem jak się pieluszkę zmienia:confused:...jejku takie proste rzeczy a ja nie jestem zorientowana:baffled:.
 
A tu jeszcze kilka:zawstydzona/y::
A szampon używa się od początku?
A i jeszcze do mamuś, które już mają dziewczynki: jeśli chodzi o pielęgnację psiteczki dziewczynki to kremem smaruje się tylko na zewnątrz:confused:? Bo chyba w środku tylko się myje samą wodą.
A kremem na odparzenia to się chyba tylko dziecko smaruje raz dziennie po kąpieli? Bo chyba nie za każdym razem jak się pieluszkę zmienia:confused:...

o ile dobrze pamiętam to ja używałam z Bobini żelu i szamponu w jednym od samego poczatku, ale ostatnio na szkole rodzenia położna mówiła, żeby na początek stosować samo mydło i głowkę też mydełkiem myć (stwierdziła - póki nie dojdziemy do wprawy.. hmm..)

co do "psiteczki" to chyba tylko na zewnątrz, ale tu niech się mamy małych kobietek wypowiedzą, bo ja to teoretyk:-)

krem na odparzenia stosowałam jak były odparzenia i wtedy to przy każdej zmianie pieluchy, ale jak pupa zdrowa to tylko lekko oliwką ją smarowałam..
 
1. szampon to po jakimś czasie zaczęliśmy stosować, ale kiedy dokładnie to nie pamiętam.
2. krem do pupy to najpierw używałam przy każdej zmianie pieluszki, ale potem, jeśli nic złego się nie działo to tylko na noc. A tak to zazwyczaj pozwalałam Przemkowi po zmianie pieluszki na cieszenie się swobodą i przynajmniej te 10-15 minut leżał bez niczego i wietrzył "klejnoty". Jeśli byliśmy poza domem, to oczywiście wietrzenie odpadało. No i jakiekolwiek zaczerwienienia należały do rzadkości. Za to potworne odparzenia miał przy rota wirusie i tu już stosowaliśmy tormentiol choć nie jest wskazany dla niemowląt.
3. Wracając do wkładek, to faktycznie te z canpola miały dość ostre brzegi, ale za to nie przeciekały, a po jakimś czasie nauczyłam się je tak wkładać, że nie drażniły. a przy belli to musiałam je wymieniać kilka razy dziennie a i tak często miałam mokrą bluzkę. Ale ze mnie tak ciekło, że jak karmiłam, to do drugiej piersi przykładałam pieluchę jednorazową taką najtańszą, ale zapobiegała zalaniu siebie i okolicy.
 
My tez szamponu zaczelismy uzywac dosc pozno no bo w sumie na poczatku to te kilka Julkowych piorek dalo sie swietnie umysc woda z plynem do kapieli dla maluchow. Coraz czesciej zreszta te produkty dla dzieci to dwa a nawet trzy w jednym.
Kremu do odparzen uzywalismy tylko w przypadkach zaczerwienienia i w sumie to chyba jedynie kilka razy byl nam potrzebny. A na co dzien to albo zostawialismy jak jest albo smarowalisy Julka calkowicie takim olejkiem do masazu dla dzieci (zreszta on do dzis to uwielbia i nawet sam sie odpowiednio uklada po kapieli:-))

A na pytanie o pielegnacje dziewuszki to sama jestem ciekawa odpowiedzi i rad:-)
 
Rzadko się chwalę zakupami, jakoś tak mi nie wychodzi... Ale dzis sie pochwalę - wczoraj byłam w 5 10 15 i znalazłam śliczne rajstopki, cieszę się nimi jak głupia bo wcześniej szukałam ładnych rajstop dla chłopca i kompletnie nic mi sie nie podobało.

rajstopkijt1.jpg
 
A teraz konkrety:
szamponu używaliśmy od początku, właśnie tej pianki Mustela o której niedawno pisałam. Jest bardzo delikatna, a dziecina porodziła sie owłosiona i trzeba było myć porządnie :)

wkładki laktacyjne - canpol gryzł niemiłosiernie, uzywałam Bella - przeciekały ale ja miałam rzeke mleka i przeciekały każde, w końcu poszłam na ilość a te są najtańsze. Czasem uzywałam tez Gerbera, ale w sumie były jak dla mnie porównywalne z Bellą, no, może ciut lepsze.

pielęgnacja córeczki
- delikatnie myłam płatkiem kosmetycznym zamoczonym w przegotowanej wodzie, dość dokładnie bo między wargami sromowymi zbierały się resztki kremu, poza tym trzeba było zawsze dobrze umyc po kupce. Kremem smarowałam tylko w okolicach odbytu i ewentualnie na wierzchu.
A może mi ktos podpowiedzieć jak się myje chłopca? Obawiam się że juz przy pierwszym przewijaniu będę zdziwiona ;-)

krem do pupy
- Nivea przeciw odparzeniom dość długo profilaktycznie, jak były jakieś problemy to Bepanthen lub Sudocrem. Linomag kompletnie u nas się nie sprawdził.
 
reklama
asze - rozmiar 62 :) Strasznie nie lubię dzieci w samych rajstopach, ale czasem trzeba załozyc pod spód jak maluch ma na sobie spodenki i własnie po to kupiłam.
 
Do góry