reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe zakupy

koleżanka z pracy kupiła własnie łóżczko turystyczne i forumowiczki poleciły jej taki model:
ŁÓŻECZKO TURYSTYCZNE KOJEC CONECO VENUS GRATISY (299704121) - Aukcje internetowe Allegro

ono jest dość proste - tzn. nie ma bajerów w stylu pozytywka, przewijak itp. ale podobno świetnie się sklada i rozkłada i jest solidnie zrobione.. no i cena dość przystępna.. dziewczyny pisały, żeby zwrócić uwagę gdyby ktoś kupował to łóżeczko z przewijakiem lub podwiszana półką - niektóre są tak niestabilne, że strach położyć na nich dziecko (nie wiem jakie modele miały na myśli)..
ja ostatnio w sklepie widziałam śliczne łóżeczko i bardzo stabilne, ale niestety - 330 zł, a my chcemy go mieć tylko awaryjnie na wyjazd i u rodziców, bo z dwójką maluchów na jednym łóżku to sie raczej nie wyśpimy...

ostatecznie kupię to Coneco albo takie:
ŁÓŻECZKO TURYSTYCZNE KOJEC SIMPLE BABY DESIGN ! (295482974) - Aukcje internetowe Allegro
tyle, że o tym nic nie wiem, a jedynie jakoś tak mi się widzi.. może macie doświadzcenia z baby design?
 
reklama
a ja jutro idę na zakupy w sumie jak zaczęłam robić listę to niewiele tego zostało do kupienia a ubranek przybywa a nic nie kupuje :-) teraz każda znajoma moja albo mojej mamy coś przynosi po swoich dzieciach albo wnukach a to wszystkie takie ładne i jak nowe dzieci szybko rosną i jak są malutkie nie zdarzą tak zniszczyć więc teraz już kupuje jak jest okazja większe rozmiary



 
Skaba ja mam takie łóżeczko i jest ok na wyjazdy.Składa się super,mało miejsca zajmuje.Trochę tylko twardy jest ten materacyk,ale ja zawsze jeszcze jakiś koc rozkładam i jest ok.Ja jestem zadowolona i podejrzewam że co do montażu to jest on taki sam jak w tym pierwszym co pokazałaś.
 
Po weekendowym maratonie po sklepach z wózkami w końcu dokonaliśmy wyboru. Oglądaliśmy wszystkie wózki, bez względu na cenę, byliśmy gotowi kupić drogi wózek, byleby spełniał nasze wymagania i ... najbardziej spełniającym okazał sie x-lander xa. Do tego dokupimy fotelik maxi-cosi. Jeśli budka będzie malo chronić przed słońcem, to najwyżej dokupię parasolkę, a jeśli chodzi o amortyzację, to zobaczymy w praktyce. Te wózki, które maja na wierzchu sprężyny amortyzujące tez trzeba dociskać z całej siły, żeby się ugięły, więc pod ciężarem dziecka by nie zadziałały. Tak więc model wybrany, został tylko kolor: niebieski lub beżowy w kierunku beżowego.
 
skaba słyszałam opinię o łóżeczku turystycznym, że te prostokątne są mało bezpieczne dla zaczynających swoje poczynania na nóżkach maluchów, prawdopodobnie przewracają się łatwo jeśli tylko dziecko zacznie porządnie opierać się o jedną z dłuższych stron kojca.
Ja osobiście kupię kojec, ale w kwadracie, ciężar wtedy rozłożony jest na 4 strony a nie na 2.

Śliczny, duży kojec kojce łóżeczko 5 kolorów (295214136) - Aukcje internetowe Allegro

Polecam taki tyle że w większych rozmiarach.
Może cenowo droższy , ale zdecydowanie bezpieczniejszy.
 
Doris - bardziej podobał mi się też ax ale kupuję x-landera x3 bo:
1. będę jeździć po wertepach często (budowa, las itd), więc skrętne koła są w moim wypadku niepraktyczne
2. podnóżek w wersji spacerowej jest prostokątny, a nie trapezowy jak w xa ( jak go postawić to dziecko ma więcej miejsca na nóżki (nie będą spadać na boki) - na to zwróciła mi uwagę dziewczyna w sklepie i uważam, ze faktycznie ma rację.

No i jeżeli kupowałabym nowy to wybrałabym beżowy - ciut bardziej mi się podoba od niebieskiego, chociaż niebieski jest ok ...

Amie
- właśnie taki kojec jak wkleiłaś mam dostać w prezencie od małżona kuzyna, który je produkuje :-D
 
reklama
Do góry