reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe zakupy

Przyszłamamusiu-sukieneczki jak marzenie, zwłaszcza ta dżinsówka mi wpadła w oko! Cudne! Ale next ma same takie słodziasy, ciuszki inne niż wszystkie- ja bardzo lubię tą firmę i odkąd moja Mela wyrosła z H&M-u bo na nią nic już tam specjalnego nie ma, to właśnie przeniosłyśmy się do nexta- nie oznacza to wcale,że zawsze kupuję nowe, bo ceny często kosmos, ale allegro i lumpeksy jak najbardziej...:-):-D
No i co tu dużo gadać w życiu nie ubierze się chłopaka tak jak panienki, choć by nie wiem jak się starać- mamuśki chłopaków nie obrażajcie się- wiecie na pewno jak cięzko ubrać chłopaczka żeby wyglądał wystrzałowo- a panienka- sukienka, tu motylek, tu kwiatuszek, lakiereczki, spineczki i.... o matko!
 
reklama
a co myślicie o takim śpiworze ? Przydało się to komuś
m_dot.gif
m_dot.gif
?
07_3821_b.jpg
 
Darinia ja uzywam od poczatku i do tej pory (w chwili obecnej mamy na 104 cm:-)). Mialam zawsze dwa letnie i dwa zimowe na zmiane i jak dla mnie super wynalazek bo mam pewnosc, ze w nocy mi nie zmarznie bo sie nie rozkopie:-) Takze naprawde warte polecenia!
 
Cześć dziewczynki!!!
Znalazłam w "pigułcie" wyprawkę dla niemowlaka. Co powinnyśmy mieć już przed narodzeniem dzidziulka.
Może się komuś przyda:-).
Ja to sobie chyba wydrukuję i bedę biegać później po sklepach z tą kartką:-D.

Ubranka
• 5 sztuk kaftaników z długimi rękawami (wiązanych z boku)
• 5 sztuk body zapinanych na zatrzaski z boku
• 4 bawełniane pajacyki
• 2 cieplejsze pajacyki
• 4 bawełniane koszulki bez rękawków (do zakładania pod pajacyki)
• 5 par śpioszków
• 3 - 4 pary skarpetek bawełnianych
• 2 ciepłe bluzy lub sweterki zapinane z przodu
• 2 cienkie czapeczki bawełniane zawiązywane pod brodą
• gruba czapka, szaliczek i rękawiczki (dla dziecka urodzonego w chłodniejszych miesiącach)
• kombinezon – śpiwór (dla dziecka urodzonego w chłodniejszych miesiącach)

Kosmetyki i artykuły higieniczne
• mydło lub płyn do kąpieli
• myjka
• oliwka pielęgnacyjna
• krem na odparzenia (np. Sudocrem, Linomag)
• zasypka (puder, można też używać mąki ziemniaczanej – będzie ona też przydatna do zrobienia delikatnego krochmalu (do kąpieli) w przypadku podrażnień skóry maluszka
• miękka szczoteczka do włosków
• nożyczki do obcinania paznokci z zaokrąglonymi końcami
• płatki kosmetyczne (przydatne do obmywania twarzy dziecka i okolic oczu)
• miseczka na wodę do obmywania twarzy malucha
• patyczki do uszu (specjalne dla dzieci)
• gumowa gruszka do oczyszczania noska
• proszek do prania przeznaczony dla niemowląt
• chusteczki pielęgnacyjne nawilżone
• zestaw do przemywania pępka (70% spirytus lub Gencjana, gaziki, patyczki jednorazowe)
• sól fizjologiczna do przemywania oczu lub czyszczenia noska
• termometr do mierzenia temperatury dziecka
• wkładki laktacyjne dla mamy

Inne
• 2 ręczniki kąpielowe
• wanienka (bardzo wygodna jest wanienka ze stelażem)
• termometr do sprawdzania temperatury wody
• pieluchy tetrowe (ilość zależna od tego, jakich pieluch będziesz używać do przewijania malucha, jeśli zdecydujesz się na tetrę, to kup ok. 40 sztuk)
• pieluszki jednorazowe
• 2-3 pieluchy flanelowe
• wózek (pamiętaj o folii przeciwdeszczowej, parasolce i osłonce z siateczki przeciwko owadom – szczególnie przydatna latem). Nie zapomnij również o torbie podręcznej, w którą zpakujesz rzeczy potrzebne poza domem.
• fotelik samochodowy
• łóżeczko, deska do przewijania
• materacyk
• kołderka, poduszka (wybierz takie, które można prać w pralce)
• 2-3 zmiany bawełnianej pościeli i 3-4 prześcieradła (ewentualnie ceratka do podłożenia pod prześcieradło)
• kocyk, rożek
• 1-2 butelki i smoczki w razie konieczności wprowadzenia mleka modyfikowanego
• 3-4 śliniaczki
• podgrzewacz do butelek (nie trzeba kupować od razu, gdyż nie wiadomo, czy będzie potrzebny)
• termos do butelek
• szczotka do mycia butelek
• smoczek uspokajacz, jeśli chcesz go wprowadzić do użytku
• laktator (dla mamy)

Pamiętaj, by nie kupować na początek zbyt wielu rzeczy, bo dziecko po urodzeniu może okazać się większe niż przypuszczałaś (standardowo kupujemy ubranka w rozmiarze 56 – 62 cm). Wybieraj rzeczy wyłącznie z naturalnych materiałów. Najlepsza jest przewiewna bawełna, frotte lub trykot, a z grubszych tkanin – dzianina, flanela i polar. Ubranka dla noworodka muszą być miękkie, przewiewne i nie krępować ruchów dziecka.
 
Mi się wydaje, że kaftaniki są bez sensu, bo i tak będą się dzidziolowi podciągały i uwierały na pleckach (zresztą tak mi mówią wszystkie znajome). Bodziaki są dużo wygodniejsze.

Poza tym ta lista chyba nie jest wystarczająca, bo brakuje rzeczy, które będą nam potrzebne w szpitalu.


Ja na razie oglądam i obserwuję funkcjonalność ciuszków dla malucha, no alem z racji mojego hopla spodnie w samoloty i 2 t-shirty moro musiałam kupić :-D
 
Mi sie strasznie podoba taka kolyska


Ale takie lozeczko tez jest fajne



Bo w pokoiku bendzie normalne lozeczko ale chcialam tez cos do nas do sypialni jaki bobas bendzie maly zeby nie chodzic w nocy do niego. I teraz sie nie moge zdecydowac czy taka kolyske czy takie lozeczko
 
reklama
Do góry