reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe zakupy

kasia_s ja kupowałam taką zwykłą ceratkę do łóżeczka, którą podkładasz pod prześcieradło - kosztowała grosze... około 5 zł. A sprawdza się świetnie do tej pory:-)! Zdarzało się, że Zuzia przesiusiała pampersa i piżamkę, nie mówiąc już o wymiotach itp. Masz wtedy pewność, że materacyka nie zabrudzisz :tak:;-):tak:;-)!
A co do prześcieradeł to oba rodzaje są oki, ale z frotte chyba szybciej się mechacą...:confused:
 
reklama
Stefanna ja właśnie taką ceratkę juz kupiłam tylko że ma wymiar 70x100 i zastanawiałam się czy nie lepiej taki ochraniacz na cały materacyk:confused:
 
kasia_s ta moja ceratka też jest o wymiarach 70x100 i nawet teraz jak Zuzia na ponad dwa latka to uważam, że jest wystarczająca... :tak:
A weź pod uwagę to, że na początku maluszek zajmuje 1/3 łóżeczka :-D:-D:-D
Zawsze możesz dokupić później, jeśli uznasz to za konieczne;-)!
 
No właśnie wszytko jest dla ludzi ale trzeba z głowa:-)
KasiaS ja mam 2 z jerseju prześcieradełka, w sypialni też takich używam i chwalę je sobie.
A co do podkładów to ja kupuję takie w marketach są firmy Foxi czy jakoś tak, słuzyły mi jak przewijałam dziecko na kanapie czy gdzies na publicznym przewijaku. One są jak te szpitalne podkłady tylko że białe i na foliowej stronie są kolorowe obrazki:tak:
Macie już wózki?? Ja byłam nastawiona na Graco ale wczoraj byłam u siebie w miescie w sklepie i facet ma wyprzedarz zeszłorocznych Bolderów Implastu kolory zielony i cynamonowy za 1250 zł rama+gondola+spacerówka i kurcze zaczęłam się strasznie zastanawiać nad zakupem:dry:
 
Ja na razie kupilam pieluszki Huggies newborn ale musze kupic juz wieksze bo dziecko duze i sie pewnie nie zmiesci :baffled:


co do koszulki/pizamki to bardzo ladne a co do wyboru to tez sie nie bede udzielac bo ja nakupilam i koszulek i pizamek cala mase bo nie moglam sie zdecydowac :sorry2:

Chusty dostalam juz dwie w prezencie (podobne do zdjecia na dole) ale strasznie skomplikowane i nie wiem jak zawijac zeby bylo bezpiecznie :dry:. Na poczatku chyba bede uzywac tej 'kieszonki' ktora kiedys Ninja wkleila. Mama kupila i mi ja przywiezie przed porodem.


Monika, ja bym fotelik samochodowy z baza zalecala bo napewno bezpieczniejszy. Najgorsze sa tzw 'booster seats' ktore podobno wogole nie chronia. Kiedys znalazlam video crash testu na 'which' gdzie sa tez opisy niektorych fotelikow i lista fotelikow ktorych najlepiej unikac: Child car seats | Crash test video Najlepsze podobno sa Britax

hbab199.jpg
 
Monika, ja bym fotelik samochodowy z baza zalecala bo napewno bezpieczniejszy. Najgorsze sa tzw 'booster seats' ktore podobno wogole nie chronia. Kiedys znalazlam video crash testu na 'which' gdzie sa tez opisy niektorych fotelikow i lista fotelikow ktorych najlepiej unikac: Child car seats | Crash test video Najlepsze podobno sa Britax
Jeśli moge wtrącić - zainteresował mnie filmik dt. crash testów z fotelikami dziecięcymi. Wszystko pięknie tylko, że on dotyczy fotelików dla takich większych szkrabów powyżej 13kg :sorry2:. Przecież foteliki z absolutnym maluchem są montowane tyłem do kierunku jazdy i w zupełnie inny sposób mocowane pasami:tak::tak:.
Na początek mogę polecić fotelik Maxi Cosi - bezpieczny, ze specjalnym usztywnieniem na główkę (dla noworodka), które później można wyjąć.
 
Maxi cosi sa z mothercare prawda? Rozne opinie o nich slyszalam i przy wyborze fotelika dla mojego malucha zdecydowalam sie ich unikac. O Britax'ach natomiast slyszalam same dobre rzeczy i wiem ze przyjaciolki dzieciaka bardzo dobrze ochronilo podczas wypadku.

A filmik wkelilam tylko informacyjnie bo kiedys znalazlam i wydal mi sie ciekawy..:-)
 
Maxi cosi sa z mothercare prawda?
nie wiem czy z mothercare:confused::confused: bo chyba u nas nie ma takiego sklepu:-D:-D.
Z tego co mi wiadomo to maxi cosi sa jednymi z najbezpieczniejszych fotelików na naszym rynku. no ale przecież wybór fotelika to indywidualna sprawa każdej mamy :tak::tak:. Pozdrawiam serdecznie:-)
 
reklama
Do góry