reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy.

Hej ja mam taka liste ale po niemiecku sa to wszystkie potrzebne ciuszki na sam poczatek :) pozniej ja przetlumacze i wam napisze :)
Ja mam prawie same 62-68 lepiej wieksze bo tak jak wiekszosc z was pisze te najmniejsze moga byc za male i cisnac a wiadomo ze dzidzi musi byc wygodnie :)

Dzisiaj o 15 znowu flomark zaraz ide :)
 
reklama
Co myślicie o pasach ciążowych? Może, któraś z Was używa albo używała w poprzedniej ciąży?
Chodzi mi o te podtrzymujące, "bieliźniane", a nie ozdobne, kolorowe.
 
mi sie na początku przydały przede wszystkim body z długim rękawem i takie spodenki z na szelkach (zapomniałam jak się to fachowo nazywa). Na noc cała piżamka z nóżkami i dł. rękawem. Olek chodził tak ubrany cały czas. Najważniejsze jest by zapięcia były wygodne, by się rozpinały aż po same stópki.
Kaftaniki (tak polecane przez szpital) nie przydały mi się w ogole. Choć niby na początku lepiej bo dzidzi ma jeszcze "chory" pępuś. Ale i tak trzeba coś ubrać na nóżki. Ja ubierałam te bodziaki i nic mu się z pępusiem nie działo.

Spróbuje zrobić listę...
 
A i napisze wam jakia ja liste dostalam co ile dla dzidzi potrzebuje :) tutaj takie listy daja w urzedach w ktorych pozniej bede dokumenty o rodzinne skladac :)

1 buciki dla niemowlat /welniane buciki
9 frotowych spodenek
1 rekawiczki
6 body krotki rekaw
6 body dlugi rekaw
6 bluzeczek
3 pizamki
6 pajacykow z krotkim
6 pajacykow z dlugim
2 sweterki
2 kurteczki
6 skarpetek
3 czapeczki
4 rajstopki

2 reczniki (100/150 )
1 wanienka -wiadro
1 termometr do wanienki
1 kolderke (ja osobiscie nie chce dla tak malego dziecka kolderki ani poduszki kupilam spiwor do spania )
1 gumowa podkladke do lozeczka
7 sliniaczkow
5 pieluszek tetrowych jak dziecku sie ulewa
3 butelki ze smoczkiem male
3 butelki ze smoczkiem duze
6 sciereczek do mycia
1 deske do przewijania ( tutaj sa takie specjalne ,ktore kladzie sie na komodzie lub kupuje juz gotowa komode z takim przewijakiem dla dzieci ) nie mam pojecia jak to po polsku :( ja znam to z tad :)
1 wozek
1 komplet do wozka ( to cos zeby dzidzi bylo miekko w zimie specjalny spiwor :) 1 poduszka do wozka
1 lozeczko 60 *120 cm
1 materac 60 *120 cm
2 przescieradla takie z gumkami najlepsze
1 siedzenie dla dziecka
1 maxi cosi ( do auta siodelko )

A reszta to juz od nas zalezy :) zabawki ,grzechotki do lozeczka te boczne oslonki ,grajace i ruszajace zabawki ,ktore przyczepia sie do lozeczka ,i teraz dalej nie wiem jak sie mowi po polsku na to urzadzenia za pomoca ktorego slyszysz jak dziecko placze ,sa takie dwa glosniczki ,ktore wlaczasz i jedno stawiasz w pokoju dziecka drugie bierzesz ze soba np jestes w kuchni i gotujesz :) to urzadzenie dziala na ruchy i glos jesli dziecko zacznie sie wiercic i plakac to slyszysz cos takiego jak krotkofalowki :) tak to jest jak czlowiek na obczyznie siedzi i wszystko to zna ale po niemiecku a po polsku odpowiednika znalesc nie moze bo albo wtedy nie bylo znane lub tak wygodniej :)

Nosidelko ,chusta itd to juz od gustu :)
 
ja natomiast na poczatku wolalam kaftaniki a body to dopiero jak Jas mial ze 2 miesiace mniej wiecje. Od dolu oczywiscie spioszki - moim zdaniem w pierwszym miesiacy czy dwoch praktycnziejsze niz spodenki :tak:

do spania pizamki nie uzywalismy przez pierwszy rok mniej wiecej - Jas spal w pajacyku :tak:
Aha - nasze dzieci nie beda sie wprawdzie rozkopywac na poczatku ,ale mi bardzo sprawdzily sie (do dzis dnia uzywam) spiworki
do spania :tak: ŚWIETNY ŚPIWOREK (56,62,68,74) - BELLVIT (QS1) (736143129) - Aukcje internetowe Allegro
tylko jak bedziecie kupowaly to kupcie od razu sporo wiekszy - syzbk osie z niego wyrasta - ja teraz mam czwarty :-D
 
reklama
cześć dziewczyny ja też dodam z własnego doświadczenia, że mnie przydały sie w pierwszych 2 miesiacach niestety mniejsze rozmiary
używałam tylko 50 i 52 bo moja Karolka była całkiem mała 52 cm i 3020g ale dzidzie na początku zanim się rozprostują to sprawiają wrażenie ciągle skulonych więc rozmiar 62 to dopiero zakładałam po 2 miesiacu ;-)
kaftaniki też zakładałam i śpiochy do tego bo moje dziecko ewidentnie nie lubiło przekładanych przez głowę bodziaków więc przynajmniej na początku chciałam jej tego oszczędzić :tak::tak::tak:
 
Do góry