reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszek u doktora - szczepienia, leki, badania okresowe i inne

dziewczyny mam pytanko-jaką szczepionke dostały wasze dzieciaczki na WZW?? my dostalimsy Euvax b dwa razy i teraz zbliza sie kolejna dawka...cos mam jakies złe przeczucia i zaczełam czytac o tym, okazuje sie ze kilka razy ta szcepionka byla wycofana (ostatni raz tego co znalazłam to w 2009) a to dlatego ze kilka noworodków i niemowlaków zmarło po niej. czy ktoras juz miala trzecia dawke tego? czy jesli mala dostala 2 dawki to one ja w jakis sposob chronia???
 
reklama
Beti81, nie wiem czy chronią dwie dawki, chyba nie, bo z tego co kiedyś przeczytałam to nawet jak się tą trzecią przyjmie za późno, to trzeba powtarzać cały cykl od nowa. My zaszczepiliśmy odpłatnym Engerixem B. Koszt za tą drugą dawkę był około 65 zł (trzecią przesuwamy na koniec sierpnia dopiero). W szpitalu też dostaliśmy Euvax i mogliśmy mimo to dalej kontynuować tą lepszą szczepionką. Tak nam doradziła nasza pediatra. Więc może najlepiej zapytaj swojego lekarza czy ta trzecia dawka jest konieczna, a jeśli okaże się, że tak, to czy możesz zaszczepić jakąś lepszą szczepionką. Z tego co się orientuję oprócz Engerixu dostępna jest jeszcze jakaś jedna szczepionka bezrtęciowa i bezpieczniejsza niż ten Euvax.
 
juna10 moj to dostał i trzecią dawke przyzył najlżej, bez gorączki i takich tam....ale przed wyjasiem na szczepienie"profilaktycznie" dałam mu czopka przeciwbólewgo bo zawsze szczepienie było traumą....cóż mi sie wydaje że szczepionka to szczepionka i po kazdej nawet tej najlżejszej moze cos się wydazyć...w końcu to choróbska ;-/
 
Gosia_k23 a czytalas o tym Euvaxie?? ja jak poczytalam to napewno malej juz trzeciej dawki nie podam!!!!
czytałam wycofane były określone serie

Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z obrotu produktu leczniczego Euvax B (dla dzieci) dawka 10 mcg/0,5 ml zawiesina do wstrzykiwań domięśniowych nr serii UVA 08010 z terminem ważności do marca 2011 r.

ja na razie nie szczepiłam 3 dawką nie wiem kiedy to nastąpi :sorry:
 
juna10 moj to dostał i trzecią dawke przyzył najlżej, bez gorączki i takich tam....ale przed wyjasiem na szczepienie"profilaktycznie" dałam mu czopka przeciwbólewgo bo zawsze szczepienie było traumą....cóż mi sie wydaje że szczepionka to szczepionka i po kazdej nawet tej najlżejszej moze cos się wydazyć...w końcu to choróbska ;-/

margolia, oczywiście, że po każdej szczepionce, tak jak i po każdym leku mogą wystąpić powikłania. Jednak częstość występowania tych powikłań jest różna przy różnych szczepionkach, bo jednak zawartość tych szczepionek jest różna. Takie drastyczne przypadki zdażają się rzadko, ale są najbardziej nagłaśniane. Dla mnie najważniejsze było, żeby mój syn dostawał szczepionki bez rtęci, a Euvax jest rtęciowy. Ja wiem tylko tyle, że nasza pediatra stanowczo nam tą szczepionkę odradziła. Wprawdzie tej ostatniej dawki jeszcze nie podaliśmy, ale jak do tej pory wszystkie szczepienia odbyły się u nas bez podwyższonej temperatury, bez marudzenia itp., czopków nawet profilaktycznie nie podawaliśmy. Choć oczywiście nie jest to pewnie zasługa tego, że dostał akurat tą a nie inną szczepionkę, tylko pewnie wielu różnych rzeczy, na które nie zawsze mamy wpływ.
 
Kobitki, zastanawiałam się w którym wątku to umieścić, ale chyba ten będzie odpowiedni.

Olo jak śpi jest cały zimny, lodowaty- kark, ręce, nogi, głowa. Poprostu wszystko. I tak jest już od dawna. NIezależnie od temperatury w pomieszczeniu, CZy jest 18 st, czy 35 st, to on w czasie snu jest lodowaty. Raczej nie jest mu wtedy zimno. Po przebudzeniu zaraz robi się ciepły. Nie wiem, czy to nie będzie coś z krążeniem. Jak myślicie?
A jak wasze dzieci?
 
reklama
To jest normalne, w czasie snu metabolizm organizmu zwalnia, temperatura ciała w nocy spada. Ty też pewnie, jeśli nie ma upału, masz chłodniejszą skórę w nocy :-)
 
Do góry