reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki w uk :)

Witam się i ja... Ja też na głównym wątku nie jestem w stanie nadorbić zaległości...

Coś rozkłada mnie przeziębienie, katar mam coraz większy, oczy ciągle mi łzawią że ledwo widze...

Co do prowadzenia ciąży w UK... Mnie też niezbyt się podoba... To ja muszę o wszystkim pamiętać, o wszystko się upominać, od początku ciąży w sumie już 2 razy na własną rękę podnosiłam dawkę leku na tarczycę, u położnej byłam póki co 2 razy, i za każdym razem inna osoba, wszystko muszę opowiadać i tłumaczyć za każdym razem na nowo... Lekarze odsyłają mnie do położnej z problemem tarczycy, położna do lekarzy... a ja niby nie mam co robić tylko biegać z wizyty na wizytę od jednego do drugiego... Żenujące... Ostatnio trafiłam na dosyć fajnego lekarza, powiedziałam mu co myślę na ten temat, za głowę się chłopina złapał... Skierował mnie do poradni endokrynologicznej bez mrugnięcia okiem, dał skierowanie na kolejne badania krwi i czekam teraz na wyznaczenie terminu wizyty.

Ewstra, ten Twój konsultant to jakiej specjalizacji jest? Endokrynolog? Ginekolog?
Bo mój rozumek tego nie ogarnia, czy Ci konsultanci są różni/różnych specjalizacji że kobiety z przeróżnymi dolegliwościami są do nich kierowane, czy są oni niby "wszechwiedzący"??

Co do zakupów, ja ostatnio wpadłam przypadkiem na białe body z napisem milkoholik :) Nie mogłam się powstrzymać i je kupiłam ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
mamusia blaneczki apiryne tylko pod nadzorem lekarza w malej dawce zapobiega w stanach przedzucawkowych w 10%Prowadzenie ciazy tu to czasem istny mexyk ale wiem czego moge sie spodziewac kiedy musze mocniej tupnac noga ...joanna konnsultanci sa rozni a sa tacy wszechstronni jak ja to mowie szczescie trafic do dobrego,ale w szpitalu masz prawo go zmienic jesli nie jestes zadowolona po wizycie,wiem ze polozna ktora sie zmienia nie wie nic o nas i na kazdej wizycie bedza mielic to samo co prowadzi do niczego,twoja pobrala ci krew na tsh?wyniki omawiasz w 15 tyg i to ona decyduje co robic i gdzie cie wysyla iaki masz wynik i ile eutyroxu bierzesz?Ja mialam juz 2 razy i beda powtarzac co miesiac to badaniektos sie pytal ile trwa przeniesienie z przychodni wiec trwa to chwile idziesz w nowe miejsce mowisz ze chcesz sie zarejestrowac wypelniasz ankiete dajesz w recepcji i juz mozesz umawiac sie na wizyty
 
Joanna- mnie ciagle piecze gardlo i to bardzo ;-(( codziennie sie budze z bolem gardla ...ale nic z tym nie robie specjalnie ;-/ herbata z miodem i jjem duzo cebuli ale czuje ze dzis trzeba zjesc kanapke z czosnkiem :D na noc i kubek mleka cieplego.
Ja mialam dwa razy konsultanta w zyciu jak podejrzewali otwieranie sie szyjki przez leki na astme ...ale bylo Ok. ;-P
 
Ojej no ja napewno bede musiala cos ze swoja tusza zrobic.. bo z pewnoscia zlapie 76 kilo do porodu ...bardzo sie tego boje ...nie lubie stosowac diet i zameczac sie cwiczeniami;-( nie mam na to czasu najwiecej to zostaje mi w brzuchu i uda zchodzi mi waga do okolo 1 roku ..dlugo ale po kazdeh ciazy mam 2kg na plusie mialam 56 kilo przy pierwszej ciazy jak zachodzilam dzis nie wiem jak to mozliwe.
 
Jak tam po weekendzie? Ja ubralam choinke juz sie zrobilo swiatecznie :) ciuszki kupie dopiero jak plec poznam czyli 7 stycznia.. tyleee czekania, dobrze, ze swieta po drodze to szybciej zleci :D

Co do opieki medycznej to ja zgadzam sie z Joanna co chwila inna polozna, wszystko trzeba od poczatku tlmaczyc do kazdej z osobna sie przyzwyczajac.. Wolalbym zeby poswiecali mi wiecej uwagi i zainteresowania a u mnie wszystko jest robione tak na odczep sie.. Nie mowiac juz o GP ktoremu wydaje sie, ze wszystko wie.. Nie podoba mi sie tutejsza sluzba zdrowia aczkolwiek zawsze mogloby byc gorzej..
 
reklama
Już choinkę masz my w tym tyg pojedziemy ale nie wiem czy na plantacje nie pojadę ew w donniczce zawsze mogę ba ogród wystawić. Zrobić już łańcuch na nią u dziergam gwiazdki w srode czwartek robie juz kruche ciasteczka i pierniczki ja odliczam juz do usg 3 tyg 3 dni:-) szybko zleci jakoś szybko mi czas w tej ciąży leci
 
Do góry