reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki w uk :)

Hejka no mi tez bardzo szybko czas leci ;-) swiat nie celebruje ale ciesze sie wolnym ;) wspolnie spedzonym z rodzinka :-) od 23 mam wolne az do 6 stycznia ;) a od 1 lutego bede pracowac po 3 dni w tyg a 2 dni bede miec holidaya i tak az do maja :-) ciesze sie bedzie mi duzo latwiej
 
reklama
Ewstra ja mam sztuczna mala choinke- wieksza nam sie nie zmiesci w naszym malym salonie, ale jak sie przeprowadzimy i bedzie dzidzius w miare juz duzy to chcialabym stworzyc taki klimat jaki ja pamietam z dziecinstwa- prawdziwa choinka, na niej recznie robione ozdoby, ciasteczka upieczone i mase pomadek i tych dlugich cukierkow :)

Mamusia Blaneczki ale Ci dobrze :) ja mam wolne 25, 26 grudnia i 1 stycznia a 24 i 31 stycznia pracuje pol dnia. Ale Ty masz ekstra duzo wolnego a pozniej tylko trzy dni w pracy- jeszcze lepiej :)
 
Gwiazdeczka gdybym nie zabukowala holidaya to bym pracowala tak jak Ty ;) ale mowie przemecze sie szybko zleci do swiat a potem tak wychodzi bo mam urlop ktory musze wykorzystac do maja 25 dni ( ktore zawsze sa na caly rok)
 
Dziewczyny!
Moze Wy mi pomozecie. Pracuje na kontrakt (od wrzesnia tego roku do maja przyszlego, pracuje jako zastepstwo dziewczyny, ktora jest na macierzynskim..). Kontrakt konczy sie 12 maja a mam termin na 23.
Moj pracodawca zmienil do mnie stosunek jak powiedzialam, ze jestem w ciazy (niby dalej poprawnie, ale inaczej sie do mnie managerowie odnosza, slysze jakies obgadywania itd) i teraz boje sie, czy mi przysluguje urlop macierzynski ten od pracodawcy?? Czy tylko ten od job centre?? Im wiecej czytam o tym tym bardziej sie gubie..
 
Sorrki ze tak dlugo ale zanim pokapalam ferajne i oagrnelam przed bajke to mi troszke zeszlo :sorry:

Dziewczyny!
Moze Wy mi pomozecie. Pracuje na kontrakt (od wrzesnia tego roku do maja przyszlego, pracuje jako zastepstwo dziewczyny, ktora jest na macierzynskim..). Kontrakt konczy sie 12 maja a mam termin na 23.
Moj pracodawca zmienil do mnie stosunek jak powiedzialam, ze jestem w ciazy (niby dalej poprawnie, ale inaczej sie do mnie managerowie odnosza, slysze jakies obgadywania itd) i teraz boje sie, czy mi przysluguje urlop macierzynski ten od pracodawcy?? Czy tylko ten od job centre?? Im wiecej czytam o tym tym bardziej sie gubie..
Zasada jest jedna nie maja prawa zwolnic kobietry w ciazy w Anglii prawo na to nie zezwala moglabys ich pozwac do sadu (jestes objeta ochrona) o to i bys na 100% wygrala. Wydaje mi sie ze jesli ponformowalas swojego pracodawace o ciazy to powinien przeprowadzic z Toba risk assesment- health and seafty i powinnas dostac list jakis jakie masz prawa ile ci przysluguje wolnego macierzynskiego itp itp.
Moim zdaniem to beda musieli Ci przedluzyc kontrakt na czas Twojego macierzynskiego az do Twojego powrotu a po powrocie moga Ci juz nie przedluzyc..
Zobacz sobie na directgov.co.uk i tam pisze wszystko na temat maternity leave komu przysluguje? oblicz sobie ile juz pracujesz u nich bo musisz miec przepracowane 26 tyg u pracodawcy zeby dostac maternity a jednoczesnie musisz miec 15 tyg do porodu czy jakos tak nie wiem ...dostarcz im maternity certificate i miej ich w ......:D !!!

U Mnie np bylo tak ze dostalam prace przez agencje po 15 tyg dostalam kontrakt na rok a miesiac pozniej zaszlam w ciaze a powiedzialam dopiero pod koniec wrzesnia w 15 tygodniu bo jakos tak wyszlo ...i tez sie obawialam ze mnie zwolnia ze to ze tamto ze na tygodnie w czasie prawnym sie miescilam ze dopiero co dostalam kontrakt a tu ciaza jak na to beda patrzec itp. ale szczerze mowie ide powiem i zobacze co ma byc to bedzie i okazalo sie ze lepiej ciaza nie mogla sie trafic bo firma musi mi przedluzyc kontrakt o kolejny rok :) jak cos to pytaj ..takie moje zdanie i doswiadczenia w obecnej pracy
 
Mamusia Blaneczki- dziekuje
No to jestem w d.. bo nie nalezy mi sie od pracodawcy (uzylam tego kalkulatora) a tylko ten z job centre ktory jest o wiecej niz polowe mniejszy od tego co zarabiam :o a maz zarabia mniej ode mnie i ma kontrakt na malo godzin. Niby daja mu nadgodziny ale sa czasem tygodnie co nie moga mu dac i pracuje tylko tyle co ma w kontrakcie :/ nie wiem jak sobie poradzimy.. A o przeprowadzce moge zapomniec wiec tez nie wiem jak sie zmiescimy :/.. echh co za dzien :(
 
reklama
dzieki dziewczyny, zwolnic to wiem ze mnie nie zwolnia, ale nie wydaje mi sie abym spelniala warunki na platny macierzynski. Jeszcze sie zapytam hr manager jak wroci z chorobowego.
 
Do góry