reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skracanie szyjki

Mnie szyjka zeszła w 3 tygodnie od 3.7cm do zera, więc nie bagatelizowałabym tego, ale też bym nie panikowała. Za jakieś 2 tygodnie pewnie czekają Cię połówkowe, tam zwróć uwagę szczególnie na pomiar szyjki, powinien być zrobiony, jeżeli nie będzie, to o niego poproś. Jeżeli szyjka będzie krótsza, ja skonsultowałabym to wtedy z lekarzem prowadzącym. Lepiej dla bezpieczeństwa założyć wcześniej pessar nawet jeżeli trochę na wyrost, niż potem panikować, jak trzeba będzis ładować szew ratunkowy.
A jakie mialas objawy ze Ci się skraca ? Jakies plamienia ? Bóle ? Czy nic nie czułaś ?
 
reklama
Żadnych. Jak już zeszła do zera to zaczęłam krwawić i z krwawieniem poszłam do szpitala, a tam się okazało że jest 8cm rozwarcia.
o rety to faktycznie :( a który to był tydzień ?
 
Ostatnia edycja:
Mnie szyjka zeszła w 3 tygodnie od 3.7cm do zera, więc nie bagatelizowałabym tego, ale też bym nie panikowała. Za jakieś 2 tygodnie pewnie czekają Cię połówkowe, tam zwróć uwagę szczególnie na pomiar szyjki, powinien być zrobiony, jeżeli nie będzie, to o niego poproś. Jeżeli szyjka będzie krótsza, ja skonsultowałabym to wtedy z lekarzem prowadzącym. Lepiej dla bezpieczeństwa założyć wcześniej pessar nawet jeżeli trochę na wyrost, niż potem panikować, jak trzeba będzis ładować szew ratunkowy.
Każdy przypadek jest inny. Mi z ponad 4 zrobiło się nagle 2.5, też myślałam, że trzeba będzie coś zakładać, ale lekarz odradził i wszystko zatrzymało się na 2 tylko z luteina. Teraz prawie 35 skończony. Wg lekarza pessr mógłby sprowokować szyjkę do dalszego szybkiego skrócenia albo przyczynić się do infekcji.
 
Każdy przypadek jest inny. Mi z ponad 4 zrobiło się nagle 2.5, też myślałam, że trzeba będzie coś zakładać, ale lekarz odradził i wszystko zatrzymało się na 2 tylko z luteina. Teraz prawie 35 skończony. Wg lekarza pessr mógłby sprowokować szyjkę do dalszego szybkiego skrócenia albo przyczynić się do infekcji.
A w którym tygodniu Ci się tak skróciła ?
 
reklama
Żadnych. Jak już zeszła do zera to zaczęłam krwawić i z krwawieniem poszłam do szpitala, a tam się okazało że jest 8cm rozwarcia.
o rety to faktycznie :( a który to był tydzień ?
W 22+5 urodziłam, od 19tc miałam szyjkę badaną i na badaniach wychodzilo mi od 2 do 3.7cm w zależności od dnia i badającego. W tym momencie, gdybym miala taką sytuację ponownie, uparłabym się na szew. Lepiej zapobiegać nić rodzić przedwcześnie.
 
reklama
Do góry