reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki w uk :)

Hej tak mialam w sobote bylismy prywatnie maly Ok rosnie dlugi ale smukly szczuplutki 1294 g wazyl . Ma sie ok wody ok szyjka 5cm rozwarcia nie ma ;-D takze ma sie ok a ja mam 10/ 12 na plusie . Moje mialy zastrzyk zawsze ...nie wiem jak teraz . Szybka ta twoja polozna ile jestes tyg? Bo ja nastepna wizyte mam dopiero 4 kwietnia w 34 tyg ...i bede gadac o porodzie ale ja we wtorek mam z jakas babka wizyte w szpitalu
 
reklama
Szybka w sumie to kierowała sie poprzednim porodem a byl przed 38 tyg a obecnie jestem w 29 i 4 dni kolejna wizyta za 2 tyg ciekawe czy tym razem tez wywołanie bede mieć bo ciągle ciśnienie troche wyzsze no i dowiem sie jaka waga malca bo z tego ich macania to trudmo określić prawdziwa wagę u mnie pomylka ok1.5 kg byla.Masz zdjęcie szkraba?
 
Mamusia Blaneczki jak oni zwazyli Tobie dzidzie i sprawdzili dlugosc szyjki. ja mam wizyty co 2 tyg teraz bo mam blizniaki, co druga wizyte mam w szpitalu i co miesiac mam scan a nikt mi nie powiedzial jaka jest waga maluszkow. I jeszcze pytanie o ta szczepionke na krztusiec, szczepicie sie?
 
namawiaja mnie na pord sn bo dzieci sa ulozone glowkami, ale ja chyba bym chciala cesarke. 17 marca mam wizyte w szpitalu i bedziemy rozmawiac o porodzie. zobaczymy co powiedza. a jesli chodzi o wage to nic nie mam w tej niebieskiej ksiazce, teraz sie zapytam.
 
Ja się nie szczepie...a co do wagi powiina byc podana w pomiarach na usg zawsze możesz zapytać jaka jest waga dzieci a rodzisz sn czy cc?
Ja tez podziekowalam za szcepionke. Wole nie experymentowac juz na koniec
w uk to ci raczej tego nie powiedza na nhs chyba ze moze prywatnie jak zapytasz?:-D

Mamusia Blaneczki jak oni zwazyli Tobie dzidzie i sprawdzili dlugosc szyjki. ja mam wizyty co 2 tyg teraz bo mam blizniaki, co druga wizyte mam w szpitalu i co miesiac mam scan a nikt mi nie powiedzial jaka jest waga maluszkow. I jeszcze pytanie o ta szczepionke na krztusiec, szczepicie sie?
Bylam u Polskiego Ginekologa :sorry: on wszystko sprawdzi jak go poprosze ;-) :rofl2:


Ja dzis mialam wizyte z Senior Midwife w sprawie porodu ...umowila mnie polozna z home birth team ktorej wspomnialam o tym jaki planuje porod miec ze chce cc i umowila mnie na dzisna wizyte ...obejrzalysmy pieknie cale akta z porodowki- podyskutowalysmy o tym- z dwoch poprzednich porodow omowilysmy za i przeciw porod domowy i cc i w szpitalu pokazala mi piekna nowa porodowke z duzym lozem wlasna nowoczesna lazienka i basenem(ala wanna olbrzymia do ktorej zmiescisz sie nawet z m jest muzyczka i swiatelka kolorowe :szok:)a ja taka nie mila bylam i mowie no dobrze ale jak masz bole porodowe to marzysz o gtym tylko zeby sie skonczylo i bylo po i wszystko minelo:sorry:nie dalam sie jej przekonac ona mi mowi ze dwoch lekarzy musi podjac decyzje czy zrobia mi cc czy nie i mam wizyte z konsultantem w kwietniu i tam zadecyduje czy zrobia mi moja wymarzona cc czy zmusza do sn ale za to bede miec midwife od 1 skurczu w domu a potem jesli zdecyduje ze do szpitala jade to pojade i daje mi gwarancje nie odeslania mnie do domu :sorry:ale ja juz wiem jak to z nimi jest obiecanki cacanki :no:i nie wierze im juz bo jak maja busy to mowia nie i koniec :sorry: albo klamia okazalo sie ze mlodsza mialam 2cm rozwarcia o godz. 4-5 rano a o 8;40 mialam 8cm i parlam juz przy 8 cm nie czekajac na 10:sorry: wiec mowi ze byc moze tym razem napewno bedzie identycznie speeed szybko i nagle z nieregularnych skurczy zrobi sie pelne rozwarcie i nie zdaze dojechac nigdzie :eek: mam metlik w glowie i nie wiem co robic powiedziala tez ze przewaznie przy 3 dziecku malo kto zdaza i dostaje epidural !!!!!!!!!!!!!!!!! zalamanie przezylam poraz kolejny NATURAL POROD PORAZKA ....:sorry::sorry::sorry::sorry::sorry:
 
Mamusia Blaneczki-nie wiedzialam ze w uk mozna miec cesarke na zyczenie? Mnie tez namawiali na poczatku na home birth tym bardziej ze nie nie mialam wiekszych problemow z poprzednimi porodmi. Jednak tak jak ty po ostatnim szybkim prodzie (2,5h od odejscia wod) jestem przerazona tym co mnie czeka. Tak samo jak ty nie moglam przestac przec przy 9 cm-oh matko jakie to okropne uczucie kirdy ci mowia ze nie mozesz a twoje cialo krzyczy juz!! Po ostatnim porodzie kilka godzin pozniej u coreczki pokazal sie guzek na glowce-byl to krwiak :-(. Na szczescie wchlonal sie po kilku tygodniach i tylko mam nadzieje ze sie nie odbije to na zdrowiu malej w przyszlosci. (jak na razie nie widac zadnych zmian :-))
Dlatego bardzo boje sie szybkiego, bardzo bolesnego porodu. Ze tak jak piszesz nie zdaza nawet z epidrualem (ktorego chcialabym wreszcie sprobowac :-p)
Jednak z drugiej strony mysl o cesarce mnie przeraza... chodzi mi przede wszystkim o okres pologowy. Po poprzednich porodach szybko doszlam do siebie. A tu bylaby wieksza walka. No i jeszcze dwojka malych dzieci, ktorych nie mozesz podnosic itp. Samo to ze nie mozesz prowadzic auta przez 6 tygodni po cesarce mnie przeraza. Tyle przeciez ma sie obowiazkow ktore trzeba zalatwic uzywajac auto. brrr
Na dzien dzisiejszy jest niestety mozliwosc ze u mnie zakonczy sie cesarka bo mala siedzi posladkowo. No ale na razie jeszcze jest czas wiec poczekamy, nie chce sie jeszcze tym stresowac.
Co najbardziej za mna przemawia jesli chodzi o naturalny porod to ten bliski skin to skin kontakt, ktorego nie masz przy cesarce. Uwielbiam go:tak:
 
Juz chciałam pisać gdzie się podziewacie bo takie pustki ja wage mialam podawana na kazdym usg powyżej 20 tyg może co szpital to inaczej.Ja na cc się bym nie decydowała chyba że sytuacja mnie zmusi nie możesz nic podnosić a córka będzie chciała się przytulać i nie chce jej zaniedbac bardzo bym chciala w domu ale moj m się nie zgadza i ja sieu niekfaluwikuje wiec koniec tematu.Tylko porod naturalny ból ogromny ale sie zapomina jakos nie chce ingerować w organizm tez czulam ze mam skorcze parte to wmawiali mi ze nie a tu głową zaczela wychodzić
 
reklama
Jak sie zapytalam poloznej o cc, to mi powiedziala ze nie ma czegos takiego jak cesarka na zyczenie i jezeli dzieci beda ulozone glowkami to bede rodzic sn, powiem wam ze nie wyobrazam sobie porodu sn przy blizniakach nie wiem juz jakich mam argumentow uzyc zeby ich przekonac, tym bardziej ze dzieci leza glowkami w dol. A tak wogole to zaczelam dzisiaj 32 + 1 tydz i nikt jeszcze ze mna nie rozmawial o porodzie. A przeciez ciaza blizniacza zawsze konczy sie wczesniej. Juz sama nie wiem co o tym myslec.
 
Do góry