reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki w uk :)

reklama
Mamusia Blaneczki termin zmienili mi juz przy pierwszym USG, ale dawno sie nie odzywalam :) ogolnie to prowadzenie ciazy w UK mi sie w ogole nie podoba, niby mam blizniaki i mialam miec częstsze wizyty, a jak ide do poloznej to tylko cisnienie mi mierzy i wizyta trwa 10 min:szok: jestem w szoku, krew pobierala mi tylko jeden raz w 8 tygodniu ciazy, niby u nich to standard , ale ciezko sie przyzwyczaic. Mamusia Blaneczki pisalas chyba we wczesniejszych postach ze lekarz sprawdzal ci stan szyjki macicy? ja sie pyatam o to co wizyte to polozna udaje glupia;/a skad ja mam wiedziec czy wszystko jest w porzadku. ehh... szkoda gadac :no:
 
Hej kobietki! Jak minely swieta? U mnie super, objadlam sie, babcia mi robi sniadania, obiady, ciasta :D a potem sie dziwie, ze waga tak szybko idzie w gore! Ale jeszcze troche i koniec obzarstwa, powrot do normalnych, zdrowych posilkow..

Co do imion to u mnie bo dlugich i ciezkich dyskusjach bedzie Veronica albo Alexander. Dowiemy sie juz 7 stycznia!

Mamusia Blaneczki wspolczuje choroby, mam nadzieje, ze szybko Ci przejdzie.. o lekarzach tutejszych juz mi sie nie chce mowic, az glowa boli :/
Paulinka_UK Mnie pobierali krew dwa razy: na pierwszej wizycie w 10tc i przy pierwszym scanie na ryzyko zespolu Downa. Teraz beda znowu pobierac na wizycie w 25tc. Tak to co wizyta mnie mierza i waza, mierza cisnienie, sluchaja serduszka, mowia co sie z dzidzia dzieje w tym tyg, czego sie spodziewac w kolejnych tyg itp, a i co wizyte oddaje mocz do analizy. Wizyta z polozna trwa okolo20-30 min, wiec chyba u mnie maja inne podejscie..
 
gwiazdeczka88u mnie cisnienie mierza na kazdej wizycie i mocz oddaje tez na kazdej wizycie, ani razu mnie nie zmierzyli i nie zważyli, ja ze wzgledu na ciaze blizniacza musze chodzic na wizyty do szpitala, a tam co wizyte mam inna polozna i innego lekarza :dry: serduszka sluchalam tylko raz , jak jeszcze chodzilam do przychodni do mojej poloznej. w szpitalu maja calkiem inne podejscie, oby jak najszybciej mnie splawic. nie wiem co to dalej bedzie, juz mi sie wszystkiego odechciewa. najwazniejsze ze maluchy zdrowe. U nas tez bedzie Aleksander i prawdopodobnie Franciszek, ewentualnie jak sie okaze ze jednak dziewuszka to bedzie Zosia i Aleksander :)
 
Hej jestem nie bylo mnie wyjechalismy na drugi koniec wyspy ale w końcu w domu na szczęście przed wyjazdem poszlam ba spontanie do położnej by posłuchać serducha i powiedziec p stracie zmysłów i bylo to zapalenie zatok.z blizniakami od 25 tyg powinnaś już częściej chodzić zawsze możesz powiedzieć ze chyba wody ci się sacza to zadaj cie.ja Leona i...
Z dziewczynka problem mam może na skanie mnie olni jesli będzie dzidwczynka ide w czwartek juz nie mogę się doczekać
 
Mamusia Blaneczki termin zmienili mi juz przy pierwszym USG, ale dawno sie nie odzywalam :) ogolnie to prowadzenie ciazy w UK mi sie w ogole nie podoba, niby mam blizniaki i mialam miec częstsze wizyty, a jak ide do poloznej to tylko cisnienie mi mierzy i wizyta trwa 10 min:szok: jestem w szoku, krew pobierala mi tylko jeden raz w 8 tygodniu ciazy, niby u nich to standard , ale ciezko sie przyzwyczaic. Mamusia Blaneczki pisalas chyba we wczesniejszych postach ze lekarz sprawdzal ci stan szyjki macicy? ja sie pyatam o to co wizyte to polozna udaje glupia;/a skad ja mam wiedziec czy wszystko jest w porzadku. ehh... szkoda gadac :no:

Paulinka- najwidoczniej jeszcze nie ma takiej potrzeby pamietam ze moja szwagierka miala duzo scanow w ciazy blizniaczej i duzo wizyt u poloznej ale to juz po drugiej polowie :tak:

Dlatego ja chodze do Polskiego lekarza ginekologoa prywatnie ale tez juz bylam chyba ostatni raz bo czas zaczac zbierac kaske ciaza sie rozwija prawidlowo teraz w czwartek mam scana polowkowego na nhs u polskiego bylam 20 grudnia i mam dluga szyjke na 4 cm z kawalkiem wiec mowie nie ma narazie potrzeby sie widywac jak ciaza przebiega bez problemowo ;-)bo kazda wizyta kosztuje 80f a to juz np lozeczko dla malucha :sorry2: zazdroscze ci jednego ze bedziesz miec cesarke ...nie bedziesz musiala sie meczyc naturalnym porodem ja po cichu marze o cesarce hehe oby maly sie ulozyl posladkowo:baffled::szok::-D:-p:-p:-p

Co do imion to u mnie bo dlugich i ciezkich dyskusjach bedzie Veronica albo Alexander. Dowiemy sie juz 7 stycznia!

Mamusia Blaneczki wspolczuje choroby, mam nadzieje, ze szybko Ci przejdzie.. o lekarzach tutejszych juz mi sie nie chce mowic, az glowa boli :/
Gratuluje ze tak szybko podjeliscie decyzje u nas to nalerzy do debat:sorry2::dry:
Choroba wykancza mnie ...:nerd::-(

Hej jestem nie bylo mnie wyjechalismy na drugi koniec wyspy ale w końcu w domu na szczęście przed wyjazdem poszlam ba spontanie do położnej by posłuchać serducha i powiedziec p stracie zmysłów i bylo to zapalenie zatok.z blizniakami od 25 tyg powinnaś już częściej chodzić zawsze możesz powiedzieć ze chyba wody ci się sacza to zadaj cie.ja Leona i...
Z dziewczynka problem mam może na skanie mnie olni jesli będzie dzidwczynka ide w czwartek juz nie mogę się doczekać
Ewstra mam lekki problem z przeczytaniem i zrozumieniem twojego posta :blink: :szok:az tak ze mna zle dzis?


A JA musze sie pochwalic ze moj Synus zaczol kopac na tyle ze odczuwam go w 100% jestem pewna ze to moj malec :tak:i to od 3 ostatnich dni kiedy tak sie rozchorowalam reka i noga lezalam w lozku ledwo oddychalam a to malenstwo sie ruszalo ...martwie sie czy mu te antybiotyki paracetamole nie zaszkodza. do tej pory oszczedzalam sie nawet przed braniem swoich lekow na astme ...a tu taka jazdaaa:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
gwiazdeczka88u mnie cisnienie mierza na kazdej wizycie i mocz oddaje tez na kazdej wizycie, ani razu mnie nie zmierzyli i nie zważyli, ja ze wzgledu na ciaze blizniacza musze chodzic na wizyty do szpitala, a tam co wizyte mam inna polozna i innego lekarza :dry: serduszka sluchalam tylko raz , jak jeszcze chodzilam do przychodni do mojej poloznej. w szpitalu maja calkiem inne podejscie, oby jak najszybciej mnie splawic. nie wiem co to dalej bedzie, juz mi sie wszystkiego odechciewa. najwazniejsze ze maluchy zdrowe. U nas tez bedzie Aleksander i prawdopodobnie Franciszek, ewentualnie jak sie okaze ze jednak dziewuszka to bedzie Zosia i Aleksander :)
Podoba mi sie Twoj suwaczek :cool2:
zapytaj ich czy mogliby cie zwazyc musze zeszta to wpisc bo jest taka rubryka w zielonej karcie ciazy ile wazylas w 1 trymestrze a ile w 3.
a mialas juz rozmowe na temat porodu nie daj sie wkrecic na naturalny...jak dla mnie zbyt duze ryzyko.
Zycze parki :tak::-Dza jednym zamachem sprawa zalatwiona :-)
 
Mamusia Blaneczki nie bylo latwo bo maz sie uparl, ze dziecko musi pamietac o korzeniach I miec imie z jego kraju pochodzenia I musialam mu tlumaczyc, ze nie imie, a to co mu wpoimy bedzie wazne.. I po dlugich I ciezkich rozmowach poszlismy na kompromis- pierwsze imie miedzynarodowe a drugie poludniowo afrykanskie.. ale ciezko bylo uwierz mi.. Wam zycze powodzenia w wyborze, macie juz jakies ulubione na liscie?
 
reklama
Nie martw sie, do maja duzo czasu, myslcie intensywnie na pewno Was olsni predzej czy pozniej! Moze jak zobaczycie maluszka to wtedy dopiero bedziecie wiedziec :-) powodzenia w kazdym badz razie :-). No my bedziemy miec malego mulatka :-) albo mulatke :-)
 
Do góry