reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

reklama
Madamagda
W dniu urodzin życzę Ci aby każdy dzień
był niezapomnianą przygodą i powodem do zadowolenia.
Aby nigdy nie zabrakło Ci ciepła i miłości najważniejszych osób w Twoim życiu - tych którzy są teraz i którzy beda...
Powodzenia we wszystkim co robisz!

 
Dziewczynki czy Was też tak bolą piersi?? Bo u mnie jest z tym strasznie nie wspominając o sutkach których wogóle nie mogę nawet dotknąć :no: Mój małzonek stwierdził że mam całoroczny ból sutków mądraliński

Oj mnie tez od poczatku ciazy i nic sienie zmienilo,sa twrde i wrazliwe ,bolace i wrazliwe sutki:baffled::eek:

Aurelia ja juz kiedys pisalam,ale wedlug mnie trzeba miec dwie a nawet 3 koszule.......bo jedna do porodu jesli nie daja w szpitalu ta taka byle jaka bo poznej pojdzie do wyrzycenia,no i dwie po porodzie to mysle ze na bank bo bardzo bedziemy sie popcic i to dlugo po porodzie,bo organizm bedzie wydalal nagromadzona wode pod czas ciazy:tak:


A ja bylam teraz w jednym sklepie ogladac wozki w SWIAT DZIECKA nie bylo tego co chcialac pomacac:sorry:no ale widzialam inne i powiem wam ze wybor ogromny i trudny.Ale kupilam tez tanio kilka ubranek dla Vanesski pajace do spanie po 5,60zl i dla dzidzi tez po tyle:tak::-):-):-):-):-)wogole sa przecenione tam:tak:
 
Heej
J To pytanie do majowych mamuś, które już mają dzieciaczki, albo do tych, które się orientują...czy po porodzie pobierają maluszkami krew na jakieś badania???
Po porodzie dzieciakom pobierają krew i robią morfologię, bilirubinę, na fenyloketonurię i hipotyreozę (to badania jest przesiewowe, informują jak wynik jest pozytywny). Kod badania na fenyloketonurię i hipotyreozę wklejają w książeczkę. Poza tym szczepią na WZW B oraz robią badania przesiewowe słuchu na aparatach WOŚP (potem wklejają certyfikat do książeczki).
Grupy krwi nie robią, nie jest to badanie refundowane. Zresztą moja pediatra mówiła mi, że nie oznacza się grupy krwi do ukończenia przez dziecko 1/2 roku...:sorry::confused:

Madamagda stooooooooo lat!!!

po urodzeniu rownierz mnie pytali o zgode czy chce zbadac sluch dziecka na sperzecie od Jurka Owsiaka,oczywsieci sie zgodzilam ale serce bilo mocniej bo sie malam o wyniki.Dostalam tak certyfikat ktory jest wklejony w ksiazeczke zdrowia dziecka..
Mnie o zgodę nie pytali, po prostu przyszła i zrobiła, nota bene w środku nocy :eek::baffled:.

jak wasze malenstwa urodza sie w maju zreszta tak jak i moje to powiedzcie mi za jaki czas zaczniecie wychodzic na dwor z nimi??
Najpierw sięniby weranduje przez kilka dni przy otwartym oknie i w ciuchach, w których by dziecko było na dworze. Wszystko zależy od pogody. Anię urodziłam w sierpniu i praktycznie na drugi dzień po powrocie ze szpitala byłyśmy w ogrodzie, na króciutkim spacerku.

Ja dziś kupiłam koszulę do szpitala, muszę kupić jeszcze jedną:tak:. Chyba starczy?
Raczej ze 3 by Ci się przydały. Jedną miałam na poród (nawet się nie zabrudziła i służy mi dalej) a dwie się przydały na przebranie. W szpitalu byłam piątek-sobota-niedziela.
 
Madziu wszystkiego najlepszego z okazji urodzin duzo zdrówka szczęścia milosci i lekkiego porodu.
Jesli chodzi o pierwszy spacer z dzidzią to jesli tylko bedzie cieplo to mysle ze po tygodniu bede wychodzic na pół godzinki
 
A ja kilka godzin na Skype gadalam z moja mamusia :) ogladalismy wozki na Allegro a dziecko mi sie wyspalo w dzien i teraz bedzie buszowac do 22.....
 
Dzisiaj byłam u lekarza. Nie jest jeszcze do końca potwierdzone, ale na jakieś 80=90% będzie dziewczynka :happy: Tym razem się odwróciła (chyba już moge tak pisać), ale miała jeszcze nóżki założone tak jak się siedzi po turecku :laugh2:
Przy następnym przypływie gotówki popłynę z zakupami:rofl2::rofl2::rofl2::rofl2::rofl2:
Dziadkowie będą niezadowoleni (ojcowie), bo będą tylko jak to mówią mężami babek :-p:-p:-p:-p:-p:-p
 
reklama
Keyko gratulacje z powodu córeczki! Ja cały czas mam nadzieję na dziewczynkę ale lekarze raczej wskazywali do tej pory na drugiego synka ;-)

Oglądałam dziś spacerówki, na wózkach wkleiłam zdjęcia z prośbą o Wasze opinie co do koloru. Mój mąż odmawia już oglądania wózków, zresztą u nas tak jest że zakupy dzidziowe to jest moja "działka" i on ich nigdy nie komentuje ani się specjalnie nie udziela...
 
Do góry