reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

Czesc Kobitki!

I znow pochmurno... a przede mna kilka bardzo spokojnych dni, bo zostalam w domu Rodzicow pod wawka, tylko z psem... wiec spacerki, cisza i spokoj przez caly tydzien.. Maz tylko po pracy bedzie przyjezdzal. Az boje sie, ze sie tu zanudze.

Wigma - szybkiego powrotu do zdrówka życzę.

Iwonko - mam pytanie, odnosnie Twojej wzmianki o laktatorach... Bo mowisz, ze jak bys chciala wyjsc gdzies, to najwyzej w butelce dla malej pokarm zostawisz... Od kiedy tak mozna - w sensie wieku i czy nie jest tak, ze pozniej dzidzia nie bedzie chciala jesc z piersi, tylko z butli? Kolejne co mi sie nasuwa - czyli jednak lepiej wydac na drozszy laktator - np tommee? I kolejne co mi wpadlo - czy uzywac smoka do uspokajania dziecka? Bo wyczytalam, ze lepiej wogole nie dawac, poniewaz zle wplywa na zgryz... Przepraszam za serie pytan, ale pytam Ciebie, jako doswiadczonej mamy, bo ja to w wielu tematach jeszcze zielona jestem.:-D

Milej niedzieli!
 
reklama
Cześć dziewczyny:)

U nas pochmurno. Mój męzulek wczoraj był wykończony i poszedł wczesnie spać. Ja poszłam ok 24. Dzisiaj on wstał przed 7, no i ja się obudziłam :/ No i jak głupia leżę w wyrku już od 7 zamiast spać.

Iwonko - cieszę się, że tak szybko sprzedałaś ubranko. Chyba jak ja będę chcić malutką to też na allegro kpię bo przecież małej i tak się później w to nie będzie ubierać.

Madziu - ja teżz USG mam termin na początek czerwca, ale mam zamiar urodzić w maju i koniec :) Jak tylko będę już w 38 tygodniu to robię porządki i zakupy na całego może jakoś mi się uda poród dzięki temu przyspieszyć :)

Miłej niedzielki dziewczy y:)
 
Dzień dobry!
Łaniu, ze smokiem to jest tak, że jak najbardziej można dawać, tylko z umiarem. Najlepiej na troszkę, żeby dziecko się uspokoiło, a nie po to, żeby godzinami ze smokiem było w buzi. Jeżeli dzidzia zasypia ze smokiem, to jak już śpi najlepiej jej delikatnie wyjąć smoczek. A jak już będzie większa zacząć odzwyczajać. Mój syn sam zrezygnował ze smoka mając 9 miesięcy.
A do butli warto przyzwyczajać, żeby nie było takiej sytuacji, że dzidzia akceptuje tylko i wyłącznie cyca i bez cyca nie ma już jedzenia ani picia.... :-( No i mama jednak może wyjść - np. do gina czy gdziekolwiek indziej, jeżeli dziecko będzie miało pokarm w butli.
Ja używałam laktatora Avent.
 
Witam u mnie tez pochmurno .....i wieje.

Łania sluszne pytania!:tak::-) Powiem ci tak z Vanesska byl tylko cyc i cyc,nawet nie chciala niczego do tej pory wypic przez smoczek z butelki.Pisalam ci na innym watku jak poszlam do fryzjera i z mokra glowa lecialam do domu bo dziecko placze i placze no a wiadomo cyc przy mnie.Smoczka tez nie uzywalam woooogoooleee nie chcilo moje dziecko i juz i ja sie z tego bardzo cieszylam.No ale teraz to chce zeby bylo jednak troche inaczej....nie chce karmic tylko butelka z mlekiem moim ale raz dziennie postaram sie te moje mleko podawac wlasnie przez butelke i bedzie to robil moj malzonek zeby sie dziecko przyzwyczailo do innej osoby ktora daje mleko niz mama,a pomyslalam o tej firmie TOMMEE TIPPEE bo fajne maja te butelki i smoczki imitujace pioers,a taki laktator z ta ich butelka kosztuje kolo 115zl chyba na allegro,no ale mozna kupic tanszy i odddzielnie butelki tej firmy bo kosztuja 26zl 2 sztuki 150ml i mleko przelewac. A smoczka jak takiego tez nie chce za bardzo ale ten mnie za ciekawil bardzo....i chcialabym go kupic i czasami jak ten moj ssak nie bedzie chcial sie odessac od mamusi to podac jej ten wynalazek...Bo moja Vanesska czasami potrafila ciagle wisiec na piersi a to naprawde nie jest przyjemne a twoje brodawki juz sa tak wymietolone i wrazliwe ze czasami i sprawia karmieni nawet bol tym bardziej jak dziecko je pogryzie nawet dziaselkami.Poprostu wole sie zabezpieczyc i miec te wszystkie rzeczy i je czasami uzywac tak dla swojej wygody ze tak powiem ktorej nie mialam z pierszym dzieckiem.I w razie potrzeby gdzies wyjscia zostawic mleczko dla malenstwa i spokojnie isc do fryzjera .:-)uffffale sie rozpisalam:-p


Tommee Tippee SMOCZEK jak PIERŚ 0-6m 2 szt RÓŻ (311784449) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego.
 
Dobra ja to zaraz zmykam kochane bo moj malzonek szanowny zasiada do kompa i to na caly dzien :( Niestety nie mam laptopa juz bo dalismy go mojej mamie.Wiec jak mnie dopusci choc na chwile to odrazu zajrze na BB
 
Iwonko, sama nie wiem... a może te skurcze w przypadku porodu postępującego naturalnei (nie tak jak my miałyśmy, wywołanego) są jednak do zniesienia? Czytałam że znieczulenie zwiększa prawdopodobieństwo nacięcia, ale przecież ono nie jest podawane już w fazie skurczy partych? Pogadam o tym z położną!
Ta druga znajoma, u której byłam wczoraj, rodziła na Madalińskiego ze znieczuleniem i pytałam ja, czy ono dużo daje... a ona mi na to, że jak miała podane znieczulenie to sobie smacznie spała :-) bo rodziła w nocy. Natomiast u niej ostatnia faza przebiegała za długo i juz ją straszyli kleszczami, nie wiem czy to mogło mieć związek z podaniem znieczulenia...?

Napisałam o tym porodzie koleżanki, żeby jakoś nas wszystkie podnieść na duchu, że takie porody - "łatwe i przyjemne" - też się zdarzają i nie ma się co nastawiać na jakiś horror. Bo jak wiadomo, dużo zależy od nastawienia własnie!
 
No wlasnie i czasami porod ze znieczuleniem moze sie wydluzyc...ja jednak raczej nie biore znieczulenia,przezylam ten jeden wielki skurcz przez 5 godzin to i tym razem mi sie uda:szok::szok::szok:;-):-):sorry2::cool2: mam nadzieje ze teraz urodze zupelnie naturalnie:-)a od 1 maja czyli na kolo dwa tyg przed terminem bede robic wszystko zeby tylko wywolac porod naturalnie oczywiscie:tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak:
 
Dziewczyny dzieki za odpowiedzi.:)

Ja po godzinnym spacerku z psem... qrcze, pierwszy raz odczulam te 9 kg wiecej, ktore rano na wadze zobaczylam.:-( No i wychodzi mi bokiem to moje obzarstwo slodyczami...

Iwonka - a kiedy planujesz pierwszy raz podac mleko z butli??

Ola - w marcowym M jak Mama sa dwie strony na temat prawd i mitow odnosnie ZZO. Mi sie wydaje, ze ma wiecej plusow, bo jakichs wielkich wad nie widze, a wlasciwie zadnych, jesli zostanie podane prawidlowo.
 
reklama
Czesc dziewczyny!
Wpadłam na chwile zeby zameldować, że nasz komputer padł, pisze z laptopa szwagra, wiec nie wiem kiedy znowu do was zajrze:baffled:

Sloneczko ladnie u nas swieci, chyba wyskoczymy gdzies na spacerek po obiedzie

milego dnia!
 
Do góry