reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

Natala - dobrze, ze tak szybko udalo sie wszystko pozytywnie zalatwic.:-) jednak szpital nikomu na dluzsza mete nie sluzy - nie ma to jak w domku.

Dziewczyny - jak juz jestesmy przy temacie nog - co mozna poradzic na pekajace naczynka?? Odkad jestem w ciazy, powiekszyla mi sie znacznie ilosc pajaczkow i nie wiem czy pozostaje mi tylko czekanie, by powstawaly nowe i usuniecie ich operacyjnie po urodzeniu?

Ja po wizycie u lekarza, no a jutro tylko jade do pracy, zeby zwolnienie zawiezc.
 
reklama
mam pytanko...
jesli beata jest juz ponad 1m-c na L4 to znaczy ze teraz przestaje placic pracodawca i zaczyna ZUS tak? Kiedy jest pierwszy przelew z ZUSu i jakiej wielkosci jest ta kwota?
 
od mojej kadrowej dowiedziałam się, że jeśli pracodawca zatrudnia więcej niż 20 pracowników, to on cały czas wypłaca pieniążki aż do końca urlopu macierzyńskiego w wysokości średniej wypłat z ostatnich 12 miesięcy, ale jeśli pracodawca jest mały, tzn. zatrudnia poniżej 20 pracowników, to za zwolnienie powyżej 33 dni płaci już zus tez w wysokości średniego wynagrodzenia, ale nie wiem kiedy są przelewy... :(
 
Szwarou wypłacają średnia z 12miesięcy, musisz w ZUS podac nr rachunku bo inaczej pocztą będą słać. Pierwsza płatnośc po około miesiąca...
 
coś puściutko tu dzisiaj jakoś....mam nadzieję, ze to tylko chwilowe odprężenie majóweczek....
 
Czesc Dziewczynki:-)
A mój mąż juz pojechał :-( niespodzianka którą mi zrobił, skończyła sie. Powiem Wam ze takie rozstania bardzo nas do siebie zblizaja, tesknimy za soba itd
Wiecie co czasami mam wrażenie ze moja Niunia w brzuszku cały dzien fika, a śpi tylko w nocy ze mną, ma duzo siły jak na kilogramowe maleństwo, a jak u Was z wagą dzieciątka?
 
a ja właśnie jakoś nie bardzo czuje fikołki mojego maleństwa...nie wiem co się dzieje, czy jestem już nadwrażliwa....od czasu do czasu tylko czuje takie jakby bulgotanie, ale juz nie ma takiego kopania jak tydzień temu np. :(
 
Poczytałam co u Was i jakoś tak spokojnie się na wąteczku zrobiło
Natala fajnie że jesteście w domku i oby ście na kolejną wizyte w szpitalu poczekały jak najdłużej :tak::tak:
Ciekawe jak tam u Vivien??
aniusia
moje dzieciątko szaleje tak ze jestem w totalnym szoku nie wiem ile teraz waży ale żartowałam ostatnio że to jakieś bzdury wypisują że dziecko w tym wieku śpi jakieś 20 godzin na dobę a 4 godziny jest aktywne ja mam poczucie że jest na odwrót :-D
Reszcie majóweczek życze miłego i spokojnego dnia :tak::tak:
 
reklama
Ja też się melduję, pogoda fatalna, leje deszcz i ic tylko bym spała... i jadła.:-) Będę czuwać na BB, żeby nie spać:tak:.
 
Do góry