reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

Pola ja daję,z własnej wygody.:sorry2:Każdy inny posiłek je samodzielnie łyżeczką:tak::-) i nie muszę jej karmić,zreszta nawet ona nie pozwla ,ale kaszke daję z butli,bo ją odkładam do łożeczka i ona po wypiciu często zasypia.No i też gdy ona pije z butli to wtedy mogę jej przemycic leki kiedy jest taka potrzeba.Daję jej 2 razy dziennie butle,na śniadanie i na kolacje.
czyli nie "uwsteczniam" swojego dziecka. Koleżanki mi nagadały, że jest za duży na butlę.

Dziękuję Iwonka za odpowiedź.

Szymon je z butelki na noc mleko z kleikiem, bo trochę przysypia, a przynajmniej się wycisza. Tak jak Ty podaję mu tez czasem leki w mleku.
Jednak rano od dłuższego czasu jadł łyżeczką, a od dwóch dni nie chce kaszy i nie wiem, czy to smak mu nie pasuje czy ta łyżeczka, bo teściowa, jak teściowa uparta i niereformowalna.


 
reklama
Hej dziewczyny.
Moja je wszystko łyżeczką, ale od kilku dni mam problem - prawie przy każdym posiłku mi wymiotuje, a to z tego względu, że ona wszystko od razu połyka. Wczoraj to już nawet porzygała się przy super wodnistej kaszce i jabłuszku ze słoiczka. Nie wiem, co jest grane :baffled:
 
Hej Majóweczki!


Pola, mój Miki też je kaszę z butelki rano i na wieczór, też zasypia prawie przy butelce.
Ja mam inny problem, on ciągle chce smoczka!! Nie mogę go oduczyć, żeby już go ciągle nie wołał w ciągu dnia, ewentualnie na noc. masakra. Jak to zrobić? Wasze majowe dzieciaczki ciągną jeszcze smoczki, czy tylko mój taki talent??
 
Panistepelek(Agnieszka?) Wszystkiego najlepszego z okazji imienin! Dużo zdrówka i spełnienia marzeń ;-)
img.php
 
Dołaczam sie do życzeń... :tak:

Aurelia JA! mam taki problem od nie dawna wiesz zabieralismy mu i bylo ok, ale teraz tak sie wycfanil ze jak jest w kurtce i juz odwracam jego uwage daje cos mowie chodz szybko idziemy to on sie drze zeby smoczka nie zapomniec :wściekła/y: w zlobku zabieralam ale teraz jak w szatni stoimy to go tak pilnuje ze malo czym da sie przekupic bo wie ze jak sie da wykolowac to do 15 nie bedzie go widzial :baffled:one nie zawsze pozniej zabiora
 
Panistepelek, wszystkiego najlepszego!!!

Dziś ktoś pytał o picie z butli przez smoka - Mikołaj rano i na wieczór pije mleko przez smoka.

A odzwyczajanie od smoka do uspokajania mamy za sobą. Mikołaj miał tak, że na noc zawze chciał, a potem nagle w dzień ciągle smok i smok. Któregoś wieczoru urządzał brewerie (z innego powodu) więc go położyłam do jego łóżka (nie ma szans, żeby tak zasnął, ale wtedy się pięknie wypłakuje, można go przytulić i się uspokaja zasypia - u mnie oczywiście), zmęczył się, wzięłam go do nas a on był tak zmęczony, że nawet nie zauważył leżącego na poduszce smoka (więc schowałam). Następnego dnia wieczorem ryczał za smokiem dość solidnie, zmęczył się i zasnął a potem już było ok. Miał chyba rok i 4 miesiące.
Maks rzucił smoka sam jak miał 8.5 miesiąca.
 
Aurelia mam ostatnio ten sam problem :confused: Majka zrobiła się wybitnie smoczkowa
pola u mnie Majka pije z butli wieczorem kaszke a rano mleko
Panistepelek wszystkiego najlepszego i ogólnie mnóstwa dobrych rzeczy :tak::-)
Migotko spóźnione:zawstydzona/y: życzonka bo jakoś mało się ostatnio wyrabiam ale z całego serca dużo szczęścia :tak:
 
reklama
Witam! Dzisiaj obdzwoniłam ośrodki rehabilitacyjne w sprawie turnusu dla Zuzi. Wszędzie terminy zajęte na ten rok:szok::szok:A ceny:szok: Juz nie 3 a ponad 4 tys za 2 tyg. W jednym super ośrodku zapisałam nas na grudzien chyba że termin się wcześniej zwolni to zadzwonią do mnie. Koszt ok 4 tys. A. sie pyta skąd kase wezme bo dofinansowanie z pfronu jest max 1200. Cóż, liczę na fundację a jak nie bedzie tyle środków na ten czas to bede kombinowac inaczej:baffled:
Robie ciasto na Dzień Babci-bo wczesniej goście byli:zawstydzona/y:trudno goście delicje a my jutro sernik z brzoskwiniami;-)

Aurelia u nas jest smoczek. Do 6 m-ca wogóle nie ssała a potem Ciotka nauczyła jak wychodziły pierwsze zęby:baffled:ALe widze że w dzień rzuca smoczkiem za łóżko, w nocy zawsze jej zabierałam jak zasnęła a teraz nie ma szans:no:Odrazu się budzi, więc śpi całą noc ze smoczkiem. Poczekam aż piątki wyjda do końca :zawstydzona/y:

Pola co do butelki to Zuza piła z niej tylko w szpitalu przez 2 m-ce, po powrocie do domu tylko cyc. Potem niekapek-do teraz:tak:

Migotka może zęby??? Zuza od czasu kiedy zaczęły piatki się przebijać ma odruch wymiotny na widok każdego jedzenia:szok:I wogóle od kilku dni prawie nic nie je:baffled:

Panistepelek wszystkiego naj:-):-):-):-)
 
Do góry