reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

U nas też nie jest kolorowo. Mąż ma mi za złe, że zwracam na niego mniej uwagi niż przedtem. Może i byłabym w stanie zwracać więcej, ale przy dziecku jest tyle roboty, że po prostu nie mam siły. Nie potrafię połączyć bycia dobrą matką i dobrą żoną, nie mówiąc już o kucharce czy sprzątaczce.
Jeśli chodzi o pomaganie, to przy dziecku mąż za wiele nie pomaga. Może trochę w tym mojej winy, bo od początku robiłam wszystko, bo wydawało mi się, że potrafię to zrobić najlepiej. I jakoś tak już zostało.

A tak przy okazji, właśnie ściągam mleko, żeby było, jak pójdę w sobotę do szkoły na 9 godzin. Mleko można przechowywać w lodówce 24 h, ale czy można przed upływem tego czasu je zamorozić? Bo ja cały dzień muszę zbierać i wkładam do lodówki, to co udało się ściągnąć, a jak już będzie więcej, to zamrożę. Czy tak można?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czesc Dziewczynki:-)
Ja tez od 1 września na urlopie, potem dwa dni opieki i dwa dni okolicznościowego za urodzenie dziecka w sumie 30 dni płatnego 100% mi sie uzbierało:-)
 
Olu, nie zakładaj od razu, że coś się zaczyna sypać, może jeszcze wszystko się poukłada, być może w pracy coś nie tak, faceci mają to do siebie, że jak dzieje się coś nie tak to zazwyczaj odgrywają się na najbliższych- niestety :sorry2:

No właśnie z tym urlopem z okazji urodzenia dziecka...hmmmmm...kobieta te z ma??? bo wiem, że ojciec dziecka tak, chyba 2 dni z tego tytułu, ale matka? dziwne.

Dziewczyny, a o jakich paczkach Wy piszecie? to się dostaje tak poprostu czy trzeba się gdzieś zgłosić, czy coś?
 
Dotkass ja dostałam dwie paczki w szpitalu. Wypełniłam ankiety i dodatkowo wypełniłam i wysłałam takie karteczki dołączone przez niektórych producentów.

Kurcze nie wiedziałam, że należy mi się urlop okolicznościowy:confused:. Muszę się dowiedzieć, bo to jeszcze 4 dni:-)
 
Melduję się wieczorem choć pewnie tylko na chwilkę.
Mąż musi się "poruszać i rozerwać" więc gra sobie w piłkę, a ja - ponieważ wcale nie muszę odpoczywać, rozrywać się czy w ogóle mieć jakichkolwiek potrzeb - siedzę w domu i chyba trochę popracuję. Uśpiłam dwie bestyjki, chociaż Miki niestety się co chwilę budzi, bo wypada mu smok. W tym tygodniu ogółem będę przez 6 wieczorów sama usypiać chłopców...
Dobra, kończę ze zrzędzeniem i biorę się do pracy.
Całuski.
 
Keyko Tobie na pewno naleza sie 2 dni okolicznosciowego za slub.
Natomiast pytalam kuzynki prawnika o te dni za urodzenie sie dziecka i jej zdaniem to tylko dla ojca jest, bo takie okolicznosciowe powinno sie przy tej okolicznosci wykorzystac a matka po urodzeniu dziecka jest od razu na macierzynskim, wiec moglaby te 2 dni wykorzystac najwczesniej po 4 miesiacach.
 
reklama
Do góry