reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

no to gratuluje wprawy :) ja zajmowalam sie troche dziecmi jako aupair wiec mam nadzieje, ze taka zielona tez nie bede.
dla poprawy humoru nalozylam sobie szarlotke, na nia serek homo jablkowy i do tego kawka z mleczkiem skondensowanym slodkim. ale bomba kaloryczno-glukozowa!!

A ja wsuwam świerzutki chlebem z nutellą...pychota :tak:
 
reklama
Az kąpielą to tez słyszałm, żeby zawinąć w tetrę i najlepiej wkładać dziecko bokiem, żeby widziało co się dzieje, bo jak tylko oddala się od sufitu to jest to przerażające- podobno
 
Biedna Mm teraz bedzie maglowana......i to jeszcze ja ja magluje,niby doswiadczona mama;-) ale uwierzcie ze i ja mam obawy,jednak to jest maly czlowieczek z ktorym trzeba obchodzic sie jak z jakiem,tak jest zawsze z poczatku i teraz tez pewnie bede bala sie a moze nie...:-)
 
Maja a co to za aparat? No tak a szyjka to rzeczywiscie najwazniejsz rzecz w trakcie porodu,bo tylko przez czas jej rozwierania kobieta sie najbardziej meczy,bo samo parcie to dla mnie bylo nawet przyjemnie/
[FONT=Arial CE, sans-serif]TENS: przezskórna stymulacja nerwów (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation)[/FONT]
[FONT=Arial CE, sans-serif]Większość oddziałów położniczych używa urządzeń dwukanałowych, wyposażonych w przełącznik, który umożliwia automatyczne wzmocnienie siły impulsu pod­czas skurczu. Przyszłą matkę należy zapoznać z urzą­dzeniem pod koniec okresu ciąży, choć nie jest to ko­nieczne, bowiem zarówno wyjaśnienie zasad działania, jak i sam trening użytkowania nie powinny przysparzać trudności.[/FONT]
[FONT=Arial CE, sans-serif]Zasada omawianej techniki polega na pobudzaniu prą­dem o małym, regulowanym natężeniu poprzez elektro­dy umieszczane na skórze w pobliżu nerwu zaopatrują­cego dany organ. Uważa się, że prąd działa zarówno poprzez bramkowanie czucia bólu, jak i dzięki zwięk­szaniu wydzielania endogennych opioidów w obszarze unerwianym z danego źródła. Urządzenie jest wyposa­żone w 4 elektrody, z których każda ma powierzchnię około 4 x 10 cm. Elektrody umieszcza się w pobliżu linii środkowej pleców; pierwszą parę w okolicy dolnych krę­gów piersiowych i górnych lędźwiowych (Th10 - L1), zaś drugą w pobliżu kości krzyżowej (S2 - S4). Elektrody są więc umiejscowione bardzo blisko ponad przebiegający­mi tu włóknami aferentnymi zaopatrującymi macicę, szyj­kę macicy i pochwę. Urządzenie działa poprzez stalą emisję prądu elektrycznego o małym natężeniu i zmien­nej częstotliwości (sam prąd także można zmieniać) oraz wytwarza dwa bodźce stymulujące na sekundę. Przez elektrody umieszczone w opisany wyżej sposób na ple­cach rodzącej, przepuszczany jest prąd, którego natę­żenie zwiększa się aż do uzyskania uczucia mrowienia, i dalej, aż do uczucia przykrości, by następnie znów zmniejszyć go do poziomu odczuwanego przez rodzącą jako najbardziej odpowiadający. Siłę bodźca można wzmacniać, kiedy ból staje się poważniejszy. Nowsze urządzenia są wyposażone w przełącznik do generatora pomocniczego, który umożliwia kobiecie regulację prą­du stymulacji w zależności od potrzeb.[/FONT]
mi założyli po dwóch stronach wzdłuż całego kręgosłupa na szyji miała powieszony regulator i jak zaczynał się skurcz to podkręcałam na maksa i całe plecy ( zwłaszcza krzyże) przyjemnie wibrowały...no dla mnie niesamowita ulga
 
aha a co do pępka............u nas w szpitalu obcinają cały kikut i zostaje normalny pępek i nie ma problemu codziennie po kąpieli zakrapiałam tam fiolet na spirytusie ( kupuje się w aptece gotowy) nie trzeba było uważać zeby nie moczyć......no i Majka ma śliczny pępuszek - dziurkę. bo czasem taki wystający zostaje.......
 
Maja brzmi su[per,ja mialam nietety krzyzowe,masakra to byla....ale czegos stakiego nie mieli w szpitalu....:( to mozna samemu kupic?
 
aha a co do pępka............u nas w szpitalu obcinają cały kikut i zostaje normalny pępek i nie ma problemu codziennie po kąpieli zakrapiałam tam fiolet na spirytusie ( kupuje się w aptece gotowy) nie trzeba było uważać zeby nie moczyć......no i Majka ma śliczny pępuszek - dziurkę. bo czasem taki wystający zostaje.......

No prosze a takim czyms sie jeszcze nie spotkalam.Ale to wyglada na najlepsze wyjscie no i wygode! Mojego meza siostra (juz kiedyspisalamzreszta) mieszka w niemczech i tam kapia dzieci odrazu moczac cale w wodzie i nie ma zadnego zakazu zeby nie moczyc.Pozniej po kapieli przemywala spirytusem i juz.
 
reklama
Witam.
Ale dziś piękna pogoda. Jak tak ostatnio lało, to nawet do kompa nie chciało mi się siadać.
Od samego rana pyszności na tapcie, a ja od zeszłego piątku bez słodyczy :sorry2: Moja waga i wygląd mnie przeraza i stąd takie postanowienie. Jestem sama co mi ułatwia wytrzymanie w postanowieniu :-p Ale w sobotę będzie troche swobody- zrobię lody z gorącą polewą karmelowo- czekoladową na imieninki M :rofl2:
Korzystając z pogody przepiorę zaraz tapicerkę od wózka i fotelika. Niestety ubranka będą musiały poczekac do przyszłego tygodnia, bo pękły druty w suszarce i muszę kupic nową:baffled:.
Zostało mi jeszcze do kupienia parę rzeczy do szpitala. Dla mnie koszula i staniki, a dla dziecka parę drobiazgów w aptece.

Co do puchnięcia. Też mnie dopadło:-(. Mam jedną parę butów z zeszłego roku. Kupiłam je, bo bardzo mi się podobały i były już tylko w większym rozmiarze. A tak wszystkie 36 leżą i czekają, aż moje nogi będą dzielić się jak kiedyś na stopę, kostkę i całą resztę :-p
Mykam do sklepu, może kupię sobie coś z rzeczy "zakazanych" przy karmieniu, bo jabłka już mi się przejadły.
 
Do góry