reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

Moim zdaniem kobieta powinna mieć prawo podjęcia decyzji już w trakcie porodu - bo różnie może być - niektóre radzą sobie super bez ZZO, a inne "umierają z bólu". Ciężko przewidzieć, jak to będzie. Równie dobrze rozwarcie może postępować tak szybko, że nie będzie sensu podawać zzo, nie wiemy z jakim rozwarciem trafimy już do szpitala.
Mam znajomą, która czując się całkiem znośnie trafiła do szpitala z 8cm.
 
reklama
Acha mój mężuś też miał zoo :tak: przy zabiegu kolana. On również mnie uspakajał że po znieczuleniu będzie ok. A miał znacznie większą dawkę bo od pasa wdół nic nie czuł. Przecież też miałam obawy ale po rozmowach w szkole rodzenia i z gin i z P stwierdziłam że nie ma sensu się męczyć.
 
Miałam też możliwość podjęcia decyzji w trakcie porodu. Ale teraz może być problem, jest dużo więcej porodów a tylko jeden anestezjolog :-(
 
Hej majóweczki.

Nadrobiłam Waszą produkcję.

Znieczulenie na tapecie...ja się tylko zastanawiam, co mi podadzą przy cc, to od pasa w dół, czy ogólne, brrr.

Byłam w środę u lekarza, zaczynam się sypać powoli. Lekarka czuła przy badaniu główkę małego, szyjki praktycznie już nie ma. Na całe szczęście wszystko narazie pozamykane. Umówiłyśmy się na wizytę za 2 tyg.mam nadzieje, że dotrwam.:-)

Dziewczyny, a Wasi lekarze mówili Wam, że dadzą Wam tylko L4 do 38 tc, bo potem, jak się wystawia L4 ginekologiczne to podobno zabierają już macierzyński.:baffled: Kurde, będę musiała iść po L4 na 39 tc do internisty. Jesteście zorientowane w tym temacie?
 
Aurelia nic nie wiem na ten temat pierwsze wogóle słysze a pozatym ja ma do końca zwolnienie czyli do rozwiązania:tak:Nprawde dziwna sprawa...

Aleksandra a co bedziesz karmiła butlą i sztucznym mlekiem?
Namawiam na naturalne wygoda i zdrowie dziecka:-)Nie wiem ale chyba każde dziecko indywidualnie ja pamietam bo czasem ściągałam mleko w butelke ,że na poczatku to nawet 20 - 30 ml pił mleka a potem w miare wzrostu w odpowiednich książkach lub u pewdiatry sie dowiesz nie martw sie na zapas a zreszta w szpitalu tez ucza takich rzeczy.:tak::tak::-)
 
Pamiętam że dostałam zwolnienie do końca ciąży (a przenosiłam ją prawie 2 tyg.) dopiero w szpitalu wystawił mi ktoś inny zwolnienie i chyba coś do macieżyńskiego tego dokładnie już nie pamiętam. Ale nic mie nie zabiera;i dlatego że gin mi wystawiał L4.
 
Ja karmiłam piersią wiec dokładnie nie wiem. Ale chyba jest tak że mleka naturalnego pije ile chce a na opakowaniach mleka modyfik. jest napisane ile podawać lub zapytaj pediatra lub w szpitalu po porodzie. Tu nie ma problemu wszystko Ci powiedzą. Mi pediatra kazała przez jakiś czas dokarmiać sztucznym mlekiem, bo mała słabo przybierała.
 
reklama
witam widze że znieczulenie na tapecie :tak:u nas nie trzeba płacić tylko trzeba mieć zaliczone cztery wizyty w szkole rodzenia i spotkanie po tych wizytach z anestezjologiem [na które wybieram sie w środe]:tak:raczej niechce znieczulenia ale jeśli bym zdecydowała sie w trakcie a nie mam zaliczonego badania anestologicznego to mi nie dadzą :no:

Nati lekarz mi mówił "tak w tajemnicy ;-)", że nawet jak nie masz wszystkich obecności to i tak nieraz dają, jak kobieta nie wytrzymuje bólu i zarząda.

Jak na razie to też nie jestem nastawiona na znieczulenie, ale wolę być jak "przezorny zawsze ubezpieczony" :-D

Do zobaczenia w czwartek w szkole rodzenia
 
Do góry