reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe zakupocholiczki-czyli co gdzie i za ile


no jak mówi to fizjoterapeutka to coś w tym musi być ale przecież nie wkładasz dziecka tam na cały dzień tylko jest to jedna z wielu atrakcji a na matę faktycznie jest najfajniejszą atrakcją dla dziecka ale nie korzystasz z niej od samego początku a z bujaczka tak

no pewnie,że nie na cały dzień, dlatego na chwilę,dla zabawy to tak jak mówie,może się nawet skusimy...

ale co do tego z czego najpierw korzystać, to wydaje mi się że właśnie z maty można od samego początku, natomiast taki leżaczek to później...ale to nie ja jestem specjalistą :)

babeczka prowadzi rehabilitację z dzieciaczkami i tak fajnie i mądrze gadała,że człowiek na prawdę zaczął się zastanawiać nad sensem tych wszystkich kolorowych chodzików,bujaczków itp, które jak wspomniała dzieci uwielbiają...cieszą się,są dla nich uspokajają, tylko później...to wychodzi ( a rodzice nie zdają sobie sprawy,że to małe skrzywienie, że krzywe kolana, iksy u dziewczynek, to nic innego jak wynik działań podczas kształtowania całego ukł.

Wogóle fajna rzecz posłuchać takiej osoby, polecam, bo obala mity i mowi o rzeczach na ktore nie zwracamy uwagi,a ktore moga miec rzeczywiscie duzy wplyw....
 
reklama
My też mieliśmy pogadanki z rehabilitantką przy Paulinie. Nic o leżaczkach nie wspominała, huśtawki nam nie odradzała ale wszystko z umiarem, bo nie można dziecka zapiąć i tak leży cały dzień. Chodziki to wymysł diabelski i absolutnie nie. Jak już dziecko samo stoi i robi kroczki przy meblach to pchaczki są ok. Dziecka nie prowadzić za ręce, nie stawiać na nóżkach, nie sadzać jeśli samo nie siedzi. I od maleńkości dziecko jest najbezpieczniejsze na podłodze, na macie, kocu (jak jeszcze nie chodzi bo potem koc niebezpieczny) czy czymś takim. I do wszystkiego ma dojść samo a my mamy stymulować ale nie pomagać na siłę. To tyle słów rehabilitantki.
 
No ja też jestem zdecydowaną przeciwniczką chodzików dopóki dziecko samodzielnie nie zacznie stać, jak już ten etap osiągnie to uważam że można już mu dać taki chodzik. Mi bardzo podobają się tego typu fbd00_m_950_600_0_0_0_0_0_0_0_2c6a55dffc5ab95bbc6160ae02b4c47d.jpg widziałam jak dziecko się w takim bawi i najważniejsze nie kręci się np. po całej kuchni kiedy mama gotuje obiad i chodzi z gorącymi garnkami.
 
magglow - co do hamulca w Jedo, to ja sprawdzałam tylko przy jednym wózku, który był w sklepie (srebrny stelaż) i chodził bez zarzutu...może zależy jak się trafi.

A co do leżaczków - bujaczków, to ja jestem na tak, bo jak inaczej mieć dziecko "na oku" i gotować obiad???
 
reklama
ja też jestem zdecydowanie na NIE dla jakichkolwiek chodzików do których się wsadza dzieciaczki (nie myląc z chodzikiem pchaczem np tego typu FISHER PRICE Muzyczny Chodzik PCHACZ NOWOŚĆ 2011 ! (1449043961) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy )
do zwykłego chodzika nawet na 5 min małej nie wsadziłam a chodziłasamodzielnie bardzo szybko:tak:

tak samo jestem przeciwna tym wieszakom
HUŚTAWKA SKOCZEK NA DRZWI TYGRYSEK DISNEY (1450808228) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy
http://allegro.pl/skoczek-lindam-bouncer-jak-nowy-i1457953564.html

i skoczkom tego typu
FISHER PRICE SKOCZEK RAINFOREST LAS TROPIKALNY (1449072633) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

gdzie we wszystkich takich cały ciężar osiada dziecku na kroczu i z tego powodu są różne problemy zdrowotne itp...
 
Ostatnia edycja:
Do góry