reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2025

Tak, ja to ogólnie po pierwszej ciąży zostałam w gorszej kondycji niż moja babcia. Wiadomo karmienie się przyczyniło do wielu rzeczy, ale zrobił mi się zespół cieśni nadgarstka w obu rękach (w 2 dobie po porodzie tak mi ręce drętwiały że dziecka nie mogłam utrzymac) miało minąć, nie minęło. Krwa kulszowa miała minąć nie minęła. Kręgosłup też kocioł dostal w kościele, po nocy lędźwiach mnie nieraz bola.
No i to spojenia jak źle stanę, albo chodzę po schodach czy skacze to boli.
Ja miałam to samo z rękami. Pod koniec ciąży to już ciągle czułam zdretwiale,nie byłam w stanie ziemniaków obrać na obiad,bo po chwili nie czułam co robię. W nocy gdyby nie mąż to nie wiem jakbym przewijała mała,bo ja nie byłam w stanie zapiąć guzików u pajaca. Teraz trochę lepiej, ale jak rano karmienie młoda to często mi drętwieje ręka.
 
reklama
Tak? Ja nawet się nie interesowałam, bo mam swoją lekarkę której w pełni ufam, więc wszystko u niej, a przyjmuje prywatnie.
Też słyszałam że są darmowe, ale też wolę iść prywatnie bo u nas robią w poradniach przyszpitalnych i mają stary sprzęt i nie wiadomo na kogo się trafi
 
Hej, dołączę do Was :) mamy termin na 21 maja, o ile nic się do tego czasu nie wydarzy niedobrego. Jesteśmy po IVF.

I od razu się wypowiem w sprawie Nifty, będziemy robić w 10 + 2 dni. W poprzedniej ciąży też robiliśmy. Dla nas to jest bardzo ważne, żeby wiedzieć, że dziecko jest zdrowe jeżeli chodzi o genetyczne choroby. USG nie pokaże wszystkiego i stwierdziliśmy, że lepiej zapłacić te niemałe pieniądze i mieć spokój. Pobranie w domu, wynik w pare dni roboczych, dało nam mega spokój w pierwszej ciąży :) Noi fajna sprawa że szybko można znać płeć, ale to już taki dodatek :)
tak, ja jestem tego samego zdania i w pierwszej ciąży również wykonywałam
 
Tak? Ja nawet się nie interesowałam, bo mam swoją lekarkę której w pełni ufam, więc wszystko u niej, a przyjmuje prywatnie.
Też słyszałam że są darmowe, ale też wolę iść prywatnie bo u nas robią w poradniach przyszpitalnych i mają stary sprzęt i nie wiadomo na kogo się trafi
Ja też chodzę prywatnie i mogło mi się to przywidzieć ale czy nie miało to też obejmować wizyt prywatnych w momencie jeśli lekarz czy przychodnia ma podpisana umowę z NFZ?

Edit: chyba namieszałam i chodzi faktycznie tylko o placówki które generalnie przyjmują na NFZ 🙈
 
Ostatnia edycja:
A te prenatalne to nie są darmowe w przypadku wieku matki 35+? Coś takiego kojarzę.
Co do dodatkowych testów to też rozważam NIFTY albo SANCO ale to chyba tylko wtedy jak z prenatalnych wyjdzie coś nie tak, chociaż sama nie wiem 😅
 
reklama
A te prenatalne to nie są darmowe w przypadku wieku matki 35+? Coś takiego kojarzę.
Co do dodatkowych testów to też rozważam NIFTY albo SANCO ale to chyba tylko wtedy jak z prenatalnych wyjdzie coś nie tak, chociaż sama nie wiem 😅
Wcześniej tak było albo jak matka młodsza ale wady w rodzinie byly
 
Do góry