reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2025

reklama
Hej dziewczyny. Trochę Was nadrobiłam,ostatnio dużo do zrobienia i mało czasu. Młoda śpi jak zając pod miedzą ciągle wybudza się z płaczem i chce spać z nami 🙄 Wczoraj byłam na badaniach tarczycowych,wszystkie w normie 👌 Tsh - 2. Dzisiaj wizyta u nowej Endo,zdecydowałam się prywatnie tym razem.
Wczoraj mnie bolał trochę jajnik i ogólnie strasznie mi ciężko na żołądku co bym nie zjadła,czy sałatka czy cos ciężkiego to i tak się czuję pełna i ciężka. Czerpe czas do końca tyg,bo mąż znowu wraca na delegacje i zostanę sama z córką na 3tyg.
My do dziś śpimy z najmłodszym, niedługo trzeba będzie mu zrobić przeprowadzkę, czuje że będzie tragedia...
U mnie to samo z uczuciem ciężkości, na początku myślałam, że właśnie kwestia zbyt ciężkiego jedzenia, ale po sałatce było to samo. Dodatkowo spodnie zaczęły się robić przyciasnawe, ale nie w okolicy podbrzusza, tylko wyżej🫣 Wydaje mi się, że nie zaczęłam jeść za dwoje, no ale na ciążowe krągłości chyba jeszcze za wcześnie 🤔
Ja z kolei cieszę się, że ten tydzień się kończy. Najstarszy miał maraton kartkówek (jeszcze dwie zostały w przyszłym tygodniu) więc ja miałam z nim walkę każdego dnia...ale chyba wypracowaliśmy jakieś rozwiązania, może jakoś dotrwamy do wakacji🤣
 
U mnie oprócz kwestii ekonomicznej była też zdrowotna. U starszaków non stop mieliśmy odparzone pupy. Czasami tylko zaczerwienienie, a czasami wręcz krwawiące rany. Jak trafiliśmy do szpitala z rotawirusem pielęgniarka dała nam tormentiol i to było wybawienie, później dopiero się dowiedziałam, że tego nie można u dzieci, ale i tak używałam, bo nic innego nie pomagało. U Stefka przez ten pierwszy miesiąc też walczyłam z odparzeniami, udało się dopiero jak przeszliśmy na wielo. Teraz odparzenia zdarzają nam się bardzo rzadko, tylko przy jakiś biegunkach itp, dlatego też myślę nad wielo od wyjścia ze szpitala
Nam też tormentiol baby uratował pupe, kiedyś był tormentiol i miał jakiś tam składników który nie mógł być dla dzieci zrobili tormwntiol baby i też jest bezpieczny polecam. Tormentalum ma podobny skład i też jest bezpieczny.
 
Widać już u Was te powiększające się macice? 🙈 Mam taki wstępny plan, żeby zrobić niespodziankę i dziadkom dopiero pod choinkę dać zdjęcia z usg, aleeee.... Tak jak w pierwszej ciąży było mi widać brzuch dopiero ok 6 miesiąca, a nawet w 8 jak założyłam bluzę to się dobrze kamuflowalam tak teraz już mi coś tam zaczyna wystawać 😋 mogą się połapać zanim przyjdą święta
U mnie nie widać wręcz przeciwnie. W 1szej ciazy późno było widać dopiero w 6 miesiącu tak właściwie. Przytyłam. Niecałe 11 kg I to 4 kg w ostatnim miesiącu. Za to 3 tyg po porodzie zostało mi 4 kg całe 4 kg na odstającym brzuchu plus trochę na szerszych biodrach i szerszej talii. Garderoba do wymiany niestety.
W talii nie mam zabardzo tłuszczu więc chyba żebra mi się lekko rozeszły. Już w 2 trymestrze pod biustem miałam 74 a wcześniej 68.
W każdym razie do czasu aż zaszłam w ciążę następna te 4 a nawet 5 kg było że mną, tłumaczyłam sobie ze przez kp bo wcale jakoś dużo nie jadłam.
A teraz w 3 tug schudłam 3 kg I pierwszy raz od 2,5 roku ubrałam stare jeansy.
Ale podobno brzuszek widać w każdej ciazy szybciej.
 
Nam też tormentiol baby uratował pupe, kiedyś był tormentiol i miał jakiś tam składników który nie mógł być dla dzieci zrobili tormwntiol baby i też jest bezpieczny polecam. Tormentalum ma podobny skład i też jest bezpieczny.
No teraz jak coś się dzieje to mam tormentalum, ale 10 lat temu chyba jeszcze nie było, więc smarowałam tormentiolem. Na szczęście nie zaszkodziło 🙂
 
reklama
Ja żałuję, że pierwszego nie rodziłam w domu. Teraz to moje marzenie przy trzecim 🙃
Porod domowy do wody to tez moje male marzenie 🥹 Moze przy trzecim sie zdecyduje 😂

Mojego brzdaca calkiem rozlozylo, idziemy dzis do pediatry i pewnie dostane na niego zwolnienie. Strasznie mi glupio w pracy, bo tydzien bylismy na urlopie i od razu po powrocie zwolnienie 😣
 
Do góry