reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2023

Dziewczyny posiadajace starsze dzieci, chustowalyscie? Ja przy starszej nie mialam nic do noszenia, ale to bylo dawno i mialam nie cale 17 lat, nawet nie wiedzialam ze cos takiego istnieje 😂 przy drugiej mialam nosidlo ktore uzylam moze 4 razy. Teraz chcialabym chustowac ale bie mam zielonego pojecia. Moze macie cos do polecenia dla poczatkujacy, jakies rady?
Ja i chustowalam i używałam nosidła. I byłam mega zadowolona. To było dlanie mega wygodne. Dodatkow usypianie dziecka w chuscie, a później w nosidle trwało ok 5-10 minut.
Chustę mialam nieelastyczną, dobraną na długość do wzrostu. Zarówno chusta jak i nosidlo było z firmy luna*dream.
 
reklama
juz 😂😂 w pracy mam rozpiety guzik w spodniach. Ale jakis nie po drodze mi do sklepu. Nie bede kupowala typowo ciazowych spodni, na codzien dresy/legginsy, a do pracy kupie spodnie na gumce cos jak jeansy z polaczeniem legginsow 😂

Wczoraj juz sie nie dopiełam a schudlam 4kg 😁😁

przy synku nosiłam długo dżinsy, ale tez brzuch późno dostałam, a w tej ciąży to już się z dżinsami pożegnałam i chodzę tylko w legginsach 😁
O matko to chyba skupię się tylko na jednej parze jak narazie i porozglądam za jakimiś dresami 😅
 
Jeju, leżaczek… synek dostał od moich rodziców, taki drogi i porządny… a moj synek może pare razy w nim siedział 😅 te dzieci czasem robią numery. Może ten maluch polubi leżaczek po bracie ☺️
No u mnie cała trójeczka lubiła. Potem, jak starsze, to też w nim jadły, bo jako siedzisko. Oczywiście stolik do karmienia na obiadki, ale tak, żeby sobie coś sobie pociumkac, to s tym leżaczku właśnie :)
 
Hej. Tak sie wtrącę 😉 Ja nie biorę progesteronu, a sikam dokładnie tak jak Ty. W nocy, po wyjściu z domu, po wejściu do sklepu. Ale czytałam, ze jest to właśnie na początku spowodowane wysokim poziomem progesteronu, później będzie spowodowane rosnąca macica i kopiącym dzieckiem 😉

Jak to normalne to spoko wytrzymać się da. Ale przeraża mnie myśl ze coś tsm się mogło zadziac chorobowego 🫢
 
Dziewczyny ja po wizycie. Dzidziuś 1.7cm, serduszko bije :) wg USG to 8t1d i chyba tego się będę trzymać już (wg om 8t5d). Ale zmartwił mnie wynik glukozy (a raczej to jak to skomentował mój lekarz). Glukoza wyszła mi na czczo 5.17 mmol/l. I pytał czy w poprzedniej ciąży miałam cukrzycę bo wynik trochę za wysoki. Ma któraś doświadczenie w tej kwestii ? Czy jest duża szansa że w tym bodajże 26tc wyjdzie mi cukrzyca na krzywej ?
Mój Dzidziol we wtorek miał 1,66 i też 8+1, także prawie identycznie.
Odnośnie glukozy u cukrzycy, w drugiej ciąży w tych pierwszych zleconych badaniach glukoze miałam na poziomie 98 na czczo , norma dla cieżarnych to 94. Od razu w 8 tyg skierowanie na krzywą i wyszła mi niesttey cukrzyca ciążowa. Całą ciąże byłam na max dawce metforminy i na noc insulina mimo diety. DO tego miałam ciągle problemy z ketonami rano w moczu.
Masz glukometr żeby sobie kontrolnie sprawdzać chociaż rano na czczo?
 
Ja miałam cukier ponad 6 prawie 7 i nic mi nie mówiła że za wysoki. Widziałam że przekracza norme ale moja gin nic mi nie mówi na temat cukru tylko kazala inne badania zrobić. No to jaja z tym cukrem. Przycupne co się będzie działo z Tobą I tym cukrem. Dlaczego moja w ogóle nie zareagowała jak mam jeszcze większy niż Ty 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Taki cukier jest zdecydownie za wysoki. Teraz taki masz?
 
Odnośnie ciuchów ciążowych z racji pór roku stawiam na jeansy mam dwie pary z poprzednich ciąż jedne Esprit z takim płytkim pasem elastycznym,a drugie z wysokim tylko to z pierwszej ciąży czyli jakieś 10 lat wstecz ciekawe czy wejdę. Mam też sukienki dzianinowe i swetry oversize 🙃😉😜 planuję dokupić jakieś getry patrzyłam z Dolcesonno. Jeszcze się wstrzymuję, bo na tą chwilę w miarę wchodzę w spodnie 😄
 
reklama
Do góry