reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

reklama
Ja biore metformine ale w postaci sioforu. Tak do 12tc chca mi odstawic ale ja sie nie zgadzam bo nie czuje sie bezpiecznie. Uparlam sie na 14tc ale co z tgo wyjdzie zobaczymy. Pozniej pewnie u mnie wjedzie insulina.
Ja byłam i na mecie i na isulinie cały czas. Odnośnie mety wielu lekarzy boi się prowadzić ciąże na metforminie. Pamietam, że zgłebiałam ten temat i już kilka lat temu prof Dębski apelował to PTGiP oraz Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego o zmianę wytycznych i rekomendacji odnośnie metforminy w ciąży.
 
Dziewczyny posiadajace starsze dzieci, chustowalyscie? Ja przy starszej nie mialam nic do noszenia, ale to bylo dawno i mialam nie cale 17 lat, nawet nie wiedzialam ze cos takiego istnieje 😂 przy drugiej mialam nosidlo ktore uzylam moze 4 razy. Teraz chcialabym chustowac ale bie mam zielonego pojecia. Moze macie cos do polecenia dla poczatkujacy, jakies rady?
ja mam nosidło Tula i używałam dosyć często, co do chusty to boje się wiązać 😅
 
A ja mam pytanie do dziewczyn, których nie jest to pierwsza ciąża i robiły w poprzednich ciążach USG z Pappą. Czy w przypadku USG prenatalnego z testem Pappa standardem poza oceną ryzyka wad genetycznych jest też ocena łożyska, zahamowania rozwoju płodu i wszystkie inne związane z nadciśnieniem indukowanym i jego powikłaniami? Bo z tego co tak czytam to wygląda to różnie. Nie każdy lekarz ma ten moduł. Czasami może być dodatkowo płatne. Chyba w tych darmowych na NFZ też nie obejmuje tego. Jak to wyglądało u Was?
Ja miałam robioną ocenę łożyska i ryzyko porodu przedwczesnego. Wydwało mi się, że to standard.
 
Dziewczyny posiadajace starsze dzieci, chustowalyscie? Ja przy starszej nie mialam nic do noszenia, ale to bylo dawno i mialam nie cale 17 lat, nawet nie wiedzialam ze cos takiego istnieje 😂 przy drugiej mialam nosidlo ktore uzylam moze 4 razy. Teraz chcialabym chustowac ale bie mam zielonego pojecia. Moze macie cos do polecenia dla poczatkujacy, jakies rady?
Córkę chustowałam, a jak wychdziłam z nią na spacer to brałam ze sobą nosidło Tula. Szybko się zapina i jest ok dla takich maluszków nawet. Moja mała była z tych dzieci co je wózek parzy. Syn z kolei nie lubił ani chosty, ani nosidła. :)
 
To jest normalna procedura, że jak wychodzi cukier na czczo za wysoki od razu robi się krzywa. A później robi się ją jeszcze raz kolo tego 25 tyg mniej więcej. Zlekceważenie tego byłoby bardziej niebezpieczne dla mamy i dziecka niż zrobienie krzywej dwa razy w takim odstępie.
Chyba, że od razu wyjdzie Ci cukrzyca, to wówczas nie powtarza się krzywej :)
 
Widzę temat chustowania. Ja od kilku dni czytam o wielopielo :D z jednej strony super bo oszczędność na pieluchach, zewnętrzne pieluchy? Mają super wzory. Ale z drugiej strony trzeba to prac, gotować odplamiac. Któraś korzystała z takiego rozwiązania??
 
Widzę temat chustowania. Ja od kilku dni czytam o wielopielo :D z jednej strony super bo oszczędność na pieluchach, zewnętrzne pieluchy? Mają super wzory. Ale z drugiej strony trzeba to prac, gotować odplamiac. Któraś korzystała z takiego rozwiązania??

Nieee i nie mam zamiaru. Jestem zbyt leniwa na to, po to wymyślili pieluchy jednorazowe żeby ułatwić mamom życie. 😀 nie będę go sobie utrudniać specjalnie 🤣
 
reklama
Widzę temat chustowania. Ja od kilku dni czytam o wielopielo :D z jednej strony super bo oszczędność na pieluchach, zewnętrzne pieluchy? Mają super wzory. Ale z drugiej strony trzeba to prac, gotować odplamiac. Któraś korzystała z takiego rozwiązania??
Ja nie i nie brłam tego nawet pod uwagę. Szczególnie przy noworodku, który po każdym karmniu robi kupę, także w nocy. Nie, nie. To nie dla mnie. Zdecydownie nie. :)
 
Do góry