reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Dziewczyny posiadajace starsze dzieci, chustowalyscie? Ja przy starszej nie mialam nic do noszenia, ale to bylo dawno i mialam nie cale 17 lat, nawet nie wiedzialam ze cos takiego istnieje 😂 przy drugiej mialam nosidlo ktore uzylam moze 4 razy. Teraz chcialabym chustowac ale bie mam zielonego pojecia. Moze macie cos do polecenia dla poczatkujacy, jakies rady?
Ja i chustowalam i używałam nosidła. I byłam mega zadowolona. To było dlanie mega wygodne. Dodatkow usypianie dziecka w chuscie, a później w nosidle trwało ok 5-10 minut.
Chustę mialam nieelastyczną, dobraną na długość do wzrostu. Zarówno chusta jak i nosidlo było z firmy luna*dream.
 
reklama
juz 😂😂 w pracy mam rozpiety guzik w spodniach. Ale jakis nie po drodze mi do sklepu. Nie bede kupowala typowo ciazowych spodni, na codzien dresy/legginsy, a do pracy kupie spodnie na gumce cos jak jeansy z polaczeniem legginsow 😂

Wczoraj juz sie nie dopiełam a schudlam 4kg 😁😁

przy synku nosiłam długo dżinsy, ale tez brzuch późno dostałam, a w tej ciąży to już się z dżinsami pożegnałam i chodzę tylko w legginsach 😁
O matko to chyba skupię się tylko na jednej parze jak narazie i porozglądam za jakimiś dresami 😅
 
Jeju, leżaczek… synek dostał od moich rodziców, taki drogi i porządny… a moj synek może pare razy w nim siedział 😅 te dzieci czasem robią numery. Może ten maluch polubi leżaczek po bracie ☺️
No u mnie cała trójeczka lubiła. Potem, jak starsze, to też w nim jadły, bo jako siedzisko. Oczywiście stolik do karmienia na obiadki, ale tak, żeby sobie coś sobie pociumkac, to s tym leżaczku właśnie :)
 
Hej. Tak sie wtrącę 😉 Ja nie biorę progesteronu, a sikam dokładnie tak jak Ty. W nocy, po wyjściu z domu, po wejściu do sklepu. Ale czytałam, ze jest to właśnie na początku spowodowane wysokim poziomem progesteronu, później będzie spowodowane rosnąca macica i kopiącym dzieckiem 😉

Jak to normalne to spoko wytrzymać się da. Ale przeraża mnie myśl ze coś tsm się mogło zadziac chorobowego 🫢
 
Dziewczyny ja po wizycie. Dzidziuś 1.7cm, serduszko bije :) wg USG to 8t1d i chyba tego się będę trzymać już (wg om 8t5d). Ale zmartwił mnie wynik glukozy (a raczej to jak to skomentował mój lekarz). Glukoza wyszła mi na czczo 5.17 mmol/l. I pytał czy w poprzedniej ciąży miałam cukrzycę bo wynik trochę za wysoki. Ma któraś doświadczenie w tej kwestii ? Czy jest duża szansa że w tym bodajże 26tc wyjdzie mi cukrzyca na krzywej ?
Mój Dzidziol we wtorek miał 1,66 i też 8+1, także prawie identycznie.
Odnośnie glukozy u cukrzycy, w drugiej ciąży w tych pierwszych zleconych badaniach glukoze miałam na poziomie 98 na czczo , norma dla cieżarnych to 94. Od razu w 8 tyg skierowanie na krzywą i wyszła mi niesttey cukrzyca ciążowa. Całą ciąże byłam na max dawce metforminy i na noc insulina mimo diety. DO tego miałam ciągle problemy z ketonami rano w moczu.
Masz glukometr żeby sobie kontrolnie sprawdzać chociaż rano na czczo?
 
Ja miałam cukier ponad 6 prawie 7 i nic mi nie mówiła że za wysoki. Widziałam że przekracza norme ale moja gin nic mi nie mówi na temat cukru tylko kazala inne badania zrobić. No to jaja z tym cukrem. Przycupne co się będzie działo z Tobą I tym cukrem. Dlaczego moja w ogóle nie zareagowała jak mam jeszcze większy niż Ty 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Taki cukier jest zdecydownie za wysoki. Teraz taki masz?
 
Odnośnie ciuchów ciążowych z racji pór roku stawiam na jeansy mam dwie pary z poprzednich ciąż jedne Esprit z takim płytkim pasem elastycznym,a drugie z wysokim tylko to z pierwszej ciąży czyli jakieś 10 lat wstecz ciekawe czy wejdę. Mam też sukienki dzianinowe i swetry oversize 🙃😉😜 planuję dokupić jakieś getry patrzyłam z Dolcesonno. Jeszcze się wstrzymuję, bo na tą chwilę w miarę wchodzę w spodnie 😄
 
reklama
Do góry