reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2021

Bardzo Ci współczuję, przeszlas przez piekło :(

Ja od razu wiedziałam że chce cc, miało być na żądanie. W międzyczasie okazało się że jest makrosomia płodu 38 tydzien a waga dziecka określana na 4,5 kg wiec bez problemu cc.

Teraz jak byłam na wizycie u lekarza sam odrazu powiedział o szew ładnie wygląda będzie w maju wiadomo już jak ciąć.

Nie wyobrażam sobie porodu sn mimo ze po cc no bol jest ogromny bo ciężko się podnieść, chodzic itd. Ale ja wiedząc ze mam zaplanowane cc czuje się pewniej i spokojniej.

Co do karmienia piersią tez tego nie czulam, nie było to dla mnie komfortowe, nie umiałam przystawić synka i tez terror laktacyjny wprowadzał mnie w strasznego dołka.
Ja się znowu boje bardziej porodu przez cesarskie cięcie. 4 miesiące po porodzie będę mieć swój własny ślub i boje się ze nie dojdę do tego czasu do siebie, ze nie będę mogła zatańczyć pierwszego tańca czy coś... no okropne mam mysli
Z drugiej strony poród SN tez mnie przeraża, ból... ja tez jestem drobnej budowy, niska i szczupła i bałabym się ze będzie mi ciężko.

jednak mam dużo wskazań na cc, które muszę jeszcze skonsultować z neurologiem, neurochirurgiem i okulista, bo nie dość ze jestem po dwóch zapaleniach nerwu wzrokowego i mam wadę wzroku, choruje przewlekłe na chorobę neurologiczna to także mam w głowie dosyć spora torbiel szyszynki 😅 ginekolog aż się za głowę złapała jak jej zaczęłam wszystko opowiadać ile mnie w życiu „nieprzyjemności” zdrowotnych spotkało.
 
reklama
Hej dziewczyny ❤️ U nas wszystko dobrze ,prawdopobnie chłopczyk 🥰 fajnie by było bo mam córcię i marzy mi się chłopczyk 😀 najważniejsze ze zdrowy :)
 

Załączniki

  • AF97ABBC-7873-40BE-A03D-9CB3FF607588.jpeg
    AF97ABBC-7873-40BE-A03D-9CB3FF607588.jpeg
    257 KB · Wyświetleń: 107
A z takich przyjemniejszych rzeczy dziewczyny, dzisiaj narzeczony wyciągnął mnie na oglądanie wózków dziecięcych 🙈 wiadomo to jeszcze bardzo wcześnie i niezbyt miałam dzisiaj siły z rana ale tak bardzo chciał i prosił ze się zgodziłam. Taki był podekscytowany oglądając zarowno wózki i foteliki wszystko. Ale przede wszystkim to w końcu mi ueiwerxyl ze to wszystko naprawdę tyle kosztuje 😂 jak podawałam mu wcześniej ceny fotelików to kazał mi się pukać w głowę ze to na pewno niemożliwe i ze wymyślam 😅 na szczęście miły Pan z obsługi szybko i kulturalnie go uświadomił 😂
 
Znam to :( U mnie początek ciążý zaczął się od wysokiej gorączki, A później kamień na nerkach.. Nie pomogę :( Ale może warto kupić jakiś dobry żel do higieny intymnej dla kobiet w ciazy? Mój gin mi zalecił:) Może choć trochę pomoże.

A robicie/robiłyscie badania peppa? Ja długo myślałam, ale ostatecznie sie zapisałam:)
A jak wyglada to z tym badaniem pappa? Jestem zapisana na usg prenatalne 17.10 to musiałabym przed tym usg mieć wyniki z pappy? Czy zrobić to badanie tego samego dnia rano.. ale wtedy pewnie jeszcze nie dostanę wyników na usg. Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak to działa? Niezbyt rozumiem
 
A jak wyglada to z tym badaniem pappa? Jestem zapisana na usg prenatalne 17.10 to musiałabym przed tym usg mieć wyniki z pappy? Czy zrobić to badanie tego samego dnia rano.. ale wtedy pewnie jeszcze nie dostanę wyników na usg. Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak to działa? Niezbyt rozumiem

Są dwie drogi. 😊 Albo sama gdzieś minimum tydzień wcześniej robisz badania krwi, a dokładnie BIAŁKO PAPP-A wg FMF oraz WOLNA PODJEDNOSTKA BETA HCG wg FMF i po odbiorze badań idziesz z nimi już do gine na umówione usg.
Aaaaalbo... robisz te same badania w dniu usg (ewentualnie dzień przed, dzień po) i jak dostaniesz wynik to przynosisz (ewentualnie wysyłasz mailem) do gine i dopiero na następnej wizycie będziesz mieć komplet zestawionych wyników (usg + badanie krwi).
Taki komplet daje Ci koło 95% pewności co słychać u Twojego maluszka. 😊
 
Ja zrobiłam. Przede wszystkim dlatego, że to JESZCZE legalne w tym kraju. 😅😛
Coś w tym jest, obym zdążyła🤔

Ja po prostu wyszukałam lekarza w Internecie (sprawdziłam na liście ginekologów z uprawnieniami do peppa) i on miał tylko cały pakiet usg+peppa.
U swojego ginekologa w mieście też będę miała zwykle usg, ale on mnie prowadzi i już nie będę kombinować i odwoływać:)
 
reklama
Idąc tym tokiem myślenia to lepiej nie robić żadnych badań, ani krwi, ani usg, bo można się przestraszyć po tym co się zobaczy/usłyszy. ;)
Poczytaj na różnych forach opinie to może zrozumiesz to raz. Dwa: u mnie wyniki i tak byłyby zaburzone (jeden z parametrów), a jeśli ktoś nie ma takiej wiedzy to pewnie będzie wyrywał sobie włosy z głowy. Trzy: robiłam nifty pro.
 
Ostatnia edycja:
Do góry