reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

reklama
Dziewczyny że Śląska, wiecie gdzie wykonują cc na życzenie? Bo szukam jakiejś alternatywy.. Widziałam że eskulap w Bielsku. Ale mam tam z 120 km cena 4200 za zabieg.
Chyba że wiecie i macie jakiś pomysł jak załatwić kolejna cesarke.. Bo jak mam przechodzić to co rok temu to się załamie. Jak ja nie dam rady sama urodzic na milion procent..

Jeśli masz krótki odstęp pomiędzy cc (np 2 lata), to obowiazkowo powinnas mieć cc. Jeśli lekarz się uprze, to można to też załatwić przez zaświadczenie od psychiatry o tokofobii.
 
Hej dziewczyny!
Jak często chodzicie do ginekologa na wizyty kontrolne? ☺
Tam, gdzie chodzę mój gin jest oblegany, a przyjmuje tylko raz w tygodniu, ciężko mi umawiać wizyty co 4 tygodnie. Jeśli chodzi o terminy wizyt biorę to, co jest przez co np. teraz wizyta wypada mi 2 tygodnie później 🤨
 
Hej dziewczyny!
Jak często chodzicie do ginekologa na wizyty kontrolne? ☺
Tam, gdzie chodzę mój gin jest oblegany, a przyjmuje tylko raz w tygodniu, ciężko mi umawiać wizyty co 4 tygodnie. Jeśli chodzi o terminy wizyt biorę to, co jest przez co np. teraz wizyta wypada mi 2 tygodnie później 🤨

Na chwilę obecną mam wizyty co 3 tygodnie 🙂
 
Hej dziewczyny!
Jak często chodzicie do ginekologa na wizyty kontrolne? [emoji5]
Tam, gdzie chodzę mój gin jest oblegany, a przyjmuje tylko raz w tygodniu, ciężko mi umawiać wizyty co 4 tygodnie. Jeśli chodzi o terminy wizyt biorę to, co jest przez co np. teraz wizyta wypada mi 2 tygodnie później [emoji2955]
Ja chodzę do ordynatora i tez jest oblegana ale pacjentki w ciazy umawia regularnie co 4 tygodnie, ewentualnie obsuwa 2 czy 4 dni. Ale ja w pierwszej ciąży i teraz wychodzi mi rowno 4 tygodnie.
 
Jeśli masz krótki odstęp pomiędzy cc (np 2 lata), to obowiazkowo powinnas mieć cc. Jeśli lekarz się uprze, to można to też załatwić przez zaświadczenie od psychiatry o tokofobii.
Nie do końca to tak jest :) Zgodnie z nowymi wytycznymi po pół roku od porodu (cc też) kobieta jest gotowa na nową ciążę i jeślie przebiega ona prawidłowo to można podchodzić do SN. Moja szwagierka ostatnio rodziła, miała dokładnie 1,5roku pomiędzy porodami i udało jej się SN po pierwszym CC. Ja będę miała 1rok i 4 miesiące różnicy i jak ciąża będzie przebiegała prawidłowo to też mam podjąć próbę SN. Natomiast jak czytałam tak krótki odstep od cc do kolejnego porodu wyklucza użycie oksytocyny, powinno wszystko przebiegać w 100%natuarlnie, a użycie oksytocyny zwiększa znacznie prawdopodobieństwo powikłań np. pęknięcia macicy... Oczywiście czy będzie ostatecznie SN czy CC zadecyduje lekarz bliżej terminu porodu, bo wiadomo, że mogą się przydarzyć różne rzeczy np. rozchodzenie się blizny po cc i wtedy żaden normalny lekarz nie powinien nalegać na SN tylko dla bezpieczeństwa pacjentki i jej dziecka zrobić cc.
 
Hej dziewczyny!
Jak często chodzicie do ginekologa na wizyty kontrolne? ☺
Tam, gdzie chodzę mój gin jest oblegany, a przyjmuje tylko raz w tygodniu, ciężko mi umawiać wizyty co 4 tygodnie. Jeśli chodzi o terminy wizyt biorę to, co jest przez co np. teraz wizyta wypada mi 2 tygodnie później 🤨
Ja chodzę co 4 tygodnie, a chyba w ostatnim miesiącu ciąży będę miała wizyty co 2 tygodnie. Przynajmniej tak miałam z pierwszym dzieckiem, a chodzę do tego damego lekarza.
 
Ach i jeszcze się Wam tylko wyżalę .... to co się dzieje z moją twarzą to masakra ;/ od kilku tygodni mam straszny trądzik, od zawsze mam lekkie problemy z cerą, ale czegoś takiego to jeszcze nigdy nie miałam :( jakoś te hormony ciążowe działają na mnie wyjątkowo niekorzystnie. Mam nadzieję, że szybko przejdzie...a jak nie to chyba będę musiała po ciąży zrobić tą terapię jakimś "Izotekiem" czy czymś podobnym, bo wygląda to naprawdę źle. Ma może któraś tak?
 
Ach i jeszcze się Wam tylko wyżalę .... to co się dzieje z moją twarzą to masakra ;/ od kilku tygodni mam straszny trądzik, od zawsze mam lekkie problemy z cerą, ale czegoś takiego to jeszcze nigdy nie miałam :( jakoś te hormony ciążowe działają na mnie wyjątkowo niekorzystnie. Mam nadzieję, że szybko przejdzie...a jak nie to chyba będę musiała po ciąży zrobić tą terapię jakimś "Izotekiem" czy czymś podobnym, bo wygląda to naprawdę źle. Ma może któraś tak?
Tez mam od zawsze problemy z cerą, na początku ciazy nie pojawialy sie zadne wypryski, teraz od tygodnia mnie wysypalo. Niestety hormony tak dzialaja, a u mnie tez kwestia jedzenia nie dozwolonych rzeczy (jem codziennie pieczywo i nabial a zdecydowanie nie powinnam) ale co zrobic jak mi się chce.
Co do wizyt u ginekologa to z zasady są co 4 tyg jesli wszystko jest w porzadku. Ja prowadze ciaze u dwoch lekarzy (jeden medicover bo mam za darmo pakiet z pracy) drugi lekarz prywatnie, wiec wizyty mam co 2tyg (u każdego lekarza co 4 tyg).
 
reklama
Dziewczyny to ja mam teraz pytanie z innej beczki. W piątek mam badania prenatalne, lekarz zlecił zrobienie dodatkowo oznaczenia pappa. I teraz moje pytanko. W diagnostyce widzę 2 opcje zrobienia testu : pappa i pappa (kryptor). Różnica w cenie pomiędzy badaniami 90 zł. Która opcje wybieralyscie przy badaniu? Dodam że badania będą wykonywane w diagnostyce, może któraś też tam robiła ..
 
Do góry