reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

@MB91 ważne, że zauważono i że od razu lekarz wszystko sprawdził. I oby prowadzący już dokładnie monitorował ciążę. Mam na grupie trochę mam hipotrofików z tą patologią pępowiny. Wszystkie zdrowe i szybko nadrabiają mniejsze rozmiary urodzeniowe. Ale Tobie życzę, by ciąża i dziecko były po prostu zdrowe.
 
reklama
@MB91 ważne, że zauważono i że od razu lekarz wszystko sprawdził. I oby prowadzący już dokładnie monitorował ciążę. Mam na grupie trochę mam hipotrofików z tą patologią pępowiny. Wszystkie zdrowe i szybko nadrabiają mniejsze rozmiary urodzeniowe. Ale Tobie życzę, by ciąża i dziecko były po prostu zdrowe.
Ja to w temacie hipotrofii jestem totalnie zielona. Te dzieci rodzą się dużo mniejsze niż w normalnych przypadkach? Dziękuje za słowa otuchy - fajnie, że mimo dwóch lat dalej jesteście i potraficie wesprzeć 😉
 
Ja to w temacie hipotrofii jestem totalnie zielona. Te dzieci rodzą się dużo mniejsze niż w normalnych przypadkach? Dziękuje za słowa otuchy - fajnie, że mimo dwóch lat dalej jesteście i potraficie wesprzeć 😉
Różnie bywa. Plus wcześniactwo się może zdarzyć. Także rozpiętość wagowa bywa różna. W hipotrofii tak naprawdę najważniejsze jak bardzo mniejsze dziecko się rodzi niż powinno. Np. mamy na grupie dzieci urodzone w 29tc z wagą 900g zamiast 1000g a także dzieci które w 38tc zamiast 2700g ważą 1400g i te drugie ma gorzej z rośnięciem, bo ma większe zahamowanie rozwoju płodu niż ten skrajny wcześniak.
Na razie nie czytaj nic, po prostu pilnuj lekarza, żeby Cię dobrze monitorował, a jak się będzie coś działo (odpukać) to pisz, będziemy podpowiadać.
Na pocieszenie mam na grupie dziewczynkę 480g urodzona i jedyny jej problem to lekka wada wzroku i serca, ale nie wymaga specjalnego leczenia a jest już w wieku szkolnym i radzi sobie super.
 
Różnie bywa. Plus wcześniactwo się może zdarzyć. Także rozpiętość wagowa bywa różna. W hipotrofii tak naprawdę najważniejsze jak bardzo mniejsze dziecko się rodzi niż powinno. Np. mamy na grupie dzieci urodzone w 29tc z wagą 900g zamiast 1000g a także dzieci które w 38tc zamiast 2700g ważą 1400g i te drugie ma gorzej z rośnięciem, bo ma większe zahamowanie rozwoju płodu niż ten skrajny wcześniak.
Na razie nie czytaj nic, po prostu pilnuj lekarza, żeby Cię dobrze monitorował, a jak się będzie coś działo (odpukać) to pisz, będziemy podpowiadać.
Na pocieszenie mam na grupie dziewczynkę 480g urodzona i jedyny jej problem to lekka wada wzroku i serca, ale nie wymaga specjalnego leczenia a jest już w wieku szkolnym i radzi sobie super.
Dziękuje. Tak właśnie kojarzyłam, że ktoś był w temacie z hipotrofii w majowych 2018 😉 Nie pozostaje mi nic innego jak o siebie dbać i czekać od badania do badania.
 
Nie wiem narazie czeka ich operacja malutkiej, która urodzi się w lutym. Ale wiem, że na prenatalnych już tą wadę zauważyli więc pewnie u Ciebie będzie wszystko dobrze jeśli nie stwierdził lekarz żadnych nieprawidłowości. Trzymam kciuki i całuję [emoji8]
@Agunia93 mam wynik - ale nic mi nie mówi jeszcze. Muszę umówić się na wizytę i podjechać do gina by mi przeliczył. Wklejam niżej - może Wy potraficie coś wywnioskować [emoji2370]
Współczuje [emoji46] Poważna ta wada serduszka? [emoji37][emoji22] Ja na usg teraz genetycznym miałam już sprawdzane wszystkie narządy łącznie z komorami serca i na tym etapie żadnych nieprawidłowości u synka nie stwierdzono; zdziwiłam się nawet, że już to wszystko sprawdza, ale lekarz po prostu zobaczył, że jest SUA i stwierdził, że sprawdzi wszystko co może. Z tego co wiem o ile na etapie wczesnej ciąży nie wydarzą się żadne wady, potem jest ok - więc tego się trzymam z całych sił, że będzie dobrze.. [emoji6]
 
Nie wiem narazie czeka ich operacja malutkiej, która urodzi się w lutym. Ale wiem, że na prenatalnych już tą wadę zauważyli więc pewnie u Ciebie będzie wszystko dobrze jeśli nie stwierdził lekarz żadnych nieprawidłowości. Trzymam kciuki i całuję [emoji8]
Zobaczymy - liczę na to, że właśnie tak będzie. 🙂 Co do wad - mam nadzieje, że na połówkowych również wyjdzie wszystko ok - bo wtedy przecież robią takie mega dokładne pomiary. Byleby do 8 stycznia 😋
 
fajne. moja dostanie pulę 800zl bo u mnie wolą dać pieniądze i mam sama sobie prezent wymyśleć. Jest czym porządzić ale pomysłu brak. Kupiłam tylko układankę piramidkę z smily play z kulkami.
 
reklama
fajne. moja dostanie pulę 800zl bo u mnie wolą dać pieniądze i mam sama sobie prezent wymyśleć. Jest czym porządzić ale pomysłu brak. Kupiłam tylko układankę piramidkę z smily play z kulkami.
Krzysiek uwielbia bawić się kuchenką. Fajna jest w Lidlu i w Ikea. Kocha też Em domek dla lalek.
I polecam zabawki FAT Brain toys oraz b.toysa może puky wusch - rowerek biegowy 4kolowy- Krzysiek śmiga od 3mcy
 
Do góry