reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

reklama
@MB91 co lekarz mówił o tej tętnicy?
Że jest nieprawidłowa, bo nie ma żyły i dwóch tętnic tylko tętnice i żyłę. Czyli jest dwunaczyniowa 😏 Z tego co zdążyłam się zorientować ma to wpływ na rozwój dziecka - mogą wystąpić wady serca, układów, narządów, hipotrofia itd 😦 staram się nie martwić bo dziecko może się również urodzić zdrowe ale to już losowe bardzo jest.
 
Że jest nieprawidłowa, bo nie ma żyły i dwóch tętnic tylko tętnice i żyłę. Czyli jest dwunaczyniowa 😏 Z tego co zdążyłam się zorientować ma to wpływ na rozwój dziecka - mogą wystąpić wady serca, układów, narządów, hipotrofia itd 😦 staram się nie martwić bo dziecko może się również urodzić zdrowe ale to już losowe bardzo jest.
Zapytaj wprost lekarza, jakie to może przynieść skutki, nie szukaj informacji na własną rękę, bo często np. w Internecie można się naczytać bzdur i niepotrzebnie wystraszyć.
 
Zapytaj wprost lekarza, jakie to może przynieść skutki, nie szukaj informacji na własną rękę, bo często np. w Internecie można się naczytać bzdur i niepotrzebnie wystraszyć.
Wiem, to prawda. Ale jak spytałam lekarza wprost Tego który robił prenatalne to powiedział, że nie chce mnie straszyć i trzeba obserwować 🤷🏻‍♀️ Zadzwoniłam więc do ginekologa, który mnie prowadził w ciąży z Zuzą i on właśnie mi powiedział, że są przy tym niekiedy problemy z sercem, narządami czy hipotrofia. 😏 Wizytę u prowadzącego mam 2 grudnia wiec mam nadzieje, że z nim rzeczowo pogadam. Dzisiaj mam wyniki krwi dostać wieczorem z Pappa więc mam nadzieje, że tam wyjdzie ok.
 
Czesc dziewczyny dziekuje za slowa wsparcia.. Naprawdę wasze slowa mi duzo daja.. Tylko ze to takie trudne jest.. Robiąc cos wracaja wspomnienia z Krakowa albo z momentu jak on byl:( dzis pilam herbate i przyszedl taki zal ze on nie mogl pic.. Ze mleczko pil 2 miesiące buzia a reszte sonda.. I taki zal ze nie mogl pic a on uwielbial.. Tak rwal sie do tego.. Dzis pierwszy raz od śmierci scieralam kurze z jego lozeczka.. Na szczeblu od łóżeczka byla jego kupka :( tak strasznie zaczelam płakać :( z żalu. Z wspomnien jak kupke nie raz mialam na firankach na palcach .wszedzie. I w tedy zamknęły mi sie drzwi do pokoju malutkiego .. Ja mu mowie skarbie mama wie ze jestes mama Cie kocha :( to taki zal jest ze nie mogl życ normalnie.. Ze nie mogl jesc buzia pic :( ehhhh przepraszam ze ja tylko Wam smuty pisze.. Ale tak czuje w sercu.. Sam zal..
Sam Smutek.. Taka niesprawiedliwosc
 
@Jetkaa Kochana nie przejmuj się. Wiesz, że zawsze możesz wszystko co czujesz nam napisać i absolutnie nikt nie będzie miał do Ciebie o to pretensji 😢 Tak jak Ci pisałam w prywatnych wiadomościach ... musisz być Kochana silna dla Szymonka, on potrzebuje mamy. Musisz to w nim znaleźć teraz siłę by walczyć, tak jak siłę miałaś by walczyć dla Oskarka. Czas będzie Twoim sprzymierzeńcem i Tobie pomoże 😘 Tylko daj sobie czas - musisz odbyć żałobę. Mocno Cię ściskam❤️
 
@MB91 będzie dobrze Kochana [emoji8] masz już wyniki z Pappa?
Moja znajoma ma pepowine dwunaczyniowa i niestety urodzi córeczkę z wadą serca. Ale już jeżdżą załatwiają szpital, bodajże w Łodzi będzie rodzić. Żeby po porodzie mieć już operacje i dobrych specjalistów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
O kurcze ja o tym nie słyszałam i nie miałam do czynienia ale trzymam kciuki żeby to nie było nic poważnego.
Wiem, to prawda. Ale jak spytałam lekarza wprost Tego który robił prenatalne to powiedział, że nie chce mnie straszyć i trzeba obserwować [emoji2370] Zadzwoniłam więc do ginekologa, który mnie prowadził w ciąży z Zuzą i on właśnie mi powiedział, że są przy tym niekiedy problemy z sercem, narządami czy hipotrofia. [emoji57] Wizytę u prowadzącego mam 2 grudnia wiec mam nadzieje, że z nim rzeczowo pogadam. Dzisiaj mam wyniki krwi dostać wieczorem z Pappa więc mam nadzieje, że tam wyjdzie ok.
 
reklama
@Agunia93 mam wynik - ale nic mi nie mówi jeszcze. Muszę umówić się na wizytę i podjechać do gina by mi przeliczył. Wklejam niżej - może Wy potraficie coś wywnioskować 🤷🏻‍♀️
Współczuje 😦 Poważna ta wada serduszka? 😖😢 Ja na usg teraz genetycznym miałam już sprawdzane wszystkie narządy łącznie z komorami serca i na tym etapie żadnych nieprawidłowości u synka nie stwierdzono; zdziwiłam się nawet, że już to wszystko sprawdza, ale lekarz po prostu zobaczył, że jest SUA i stwierdził, że sprawdzi wszystko co może. Z tego co wiem o ile na etapie wczesnej ciąży nie wydarzą się żadne wady, potem jest ok - więc tego się trzymam z całych sił, że będzie dobrze.. 😉
 

Załączniki

  • C3111F6E-0187-4925-8EC0-6BCBFD754166.jpeg
    C3111F6E-0187-4925-8EC0-6BCBFD754166.jpeg
    139,1 KB · Wyświetleń: 172
Do góry