reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

@Agunia93 - mój mały to zaczął tak wszystko w jednym czasie ale na pewno miał już skończone 6 msc najpierw chyba usiadł potem raczkował.

Co do usg głowy to teraz nikt nie karze go robić mi to zasugerował neurolog jak poszłam przed szczepieniami aby profilaktycznie zrobić.

Takie krostki to i u Nas się czasem pojawiają potem znikają. Ja małemu dzisiaj zmiksowałam naszą zupę pomidorową na króliku z natką i makaronem, bardzo mu zasmakowało.. nie wiem tylko czy nie za wcześnie na pomidory :p będę obserwować po prostu :)

Ogólnie moje dziecko to mały żarłok ale ciesze się i myślę ze za jakiś msc wprowadzimy nabiał.

A jak u Was z jedzenie kaszek ? Kupujecie te gotowe czy same robicie ?

U mnie to pół na pół ostatnio kupiłam zwykłą kaszę manną, zrobiłam ją na wodzie i dodałam jabłko, banana i troszkę masełka. Zblendowałam i zajadał :) co do kupny to też je ale ciągle nie mam przekonania do nich, a czasem po prostu nie chce mi się rano bawić z tą manna i wolę kupną zalać gorąco wodą :D


Dzisiaj mój mąż zabrał małego na kilka godzin i miałam wolne i co zabawne nie wiedziałam co zrobić z tym wolnym czasem.

Paradoks macierzyństwa jak dla mnie ? z Jednej strony marze żeby zostać na chwilę sama, odpocząć, a jak zostaje i mija więcej niż 2 h to już mi źle i dzwonie i pytam za ile będziecie ? haha

Jak podajesz zmiksowane zupki? z tym macierzyństwem mam to samo
 
reklama
Zupkę podaję łyżeczką i robię mu raczej taką bardziej gęstą bo jak zrobiłam taką rzadką to z łyżki nie szło Nam jedzenie :)

Czym aktualnie Wasze maluchy się bawią co lubią ??

Mój mały dzisiaj spał tylko 1h w ciąg dnia :O chyba po tym króliku tak kica jak szalony haha, ale padł już około 20.00:)

Wasze pociechy jak śpią ? mACIE jakieś stałe pory spania czy loteria? :p
 
Laura dopiero zasnęła. Ma drzemke koło 12 w południe to zależy jak śpi jeśli na dworze to 1,5h a jak w domu to 1h nie raz mniej. Staram się z nią wychodzić codziennie nawet kiedy pada. I po południu ma drzemke codziennie między 15 a 16 i śpi wtedy nawet 2,5h. @aniolek678 ja miałam tak wczoraj bo byliśmy u dziadków spała przez cały dzień może z 2h. Oczywiście była marudna i po kąpieli spała już o 19.30, ale za to wstała o 7 rano haha [emoji23]
Ja robię jej takie papki, takie jak maja w słoiczkach i podaje łyżeczka. Laura to jest straszny głodomor, do jedzenia aż się trzęsie. My bawimy się gryzakami,zabawki szeleszczące, grzechotki, maskotki. Chce właśnie jej teraz kupić jakieś interaktywne zabawki. Czekamy właśnie na szczeniaczka uczniaczka. No i lubi się bawić na macie. Ale najlepsza frajde to sprawiają jej reklamówki, opakowanie od chusteczek [emoji23][emoji23][emoji16]
 
Moja corcia ostatnio spi wiecej w ciagu dnia, kiedys to były drzemki 20-30 min a teraz ponad godzine dwa razy w ciagu dnia, w nocy budzi się 3 razy, nie ma ustalonych godzin obserwuje i jak widze ze oczka juz robia sie małe to wtedy kłade ja spać.
Myslę ze jakby się najadla na noc to by dłuzej pospała, tylko ze nie chce z butelki jesc, a dałabym jej kaszke na noc. Ale gdzies wyczytałam ze trzeba byc cierpliwym i tą butelkę probować podtykać i żę się udaje, tylko że to trwa.
 
U nas największy hit to piłka od starszego syna [emoji849] trzęsie się jak ją widzi. My mamy bardzo dużo zabawek zostawionych po starszaku także cieżko coś kupić ale narazie aż tak się nie interesuje lepsze są rzeczy codziennego użytku [emoji12] dostaliśmy od znajomych misia Lelek taka trochę podróbka uczniaczka ale powiem wam, że jestem naprawdę zdziwiona bo super jest [emoji6]
 
Mój na noc zasypia między 22-24 zależy od dnia. W nocy na kp budzi się 3razy lub co godzinę a nawet co pół. Wstaje koło 9, pobawi się pół h-h i idzie spać na 30min. Potem drzemka między 12-13- i różnie- czasem pół h czasem godzina, a na dworze lub w MPK to do 2h, po południu zalicza 1-3 drzemki krótsze ok. pół godziny.

Interesuje go wszystko do buzi- najbardziej żyrafa Sophie, telefon zabawka masha starszej siostry, łopatka do patelni z Ikei dla dzieci, maseczka z inhalatora, butelki po wodzie i opakowania chusteczek nawilżanych, wszelki papier i worki. No i siostra oraz kot. Z siostrą lubi berka i chowanego u mamy na rękach, tańczyć z siostrą do baby shark i tańca pszczółki Mai i wszystkie ruchowe zabawy z rodzicami. No i lustro.


Co planujecie od Mikołaja?
 
U nas od dziadkow napewno dostanie krzeselko do karmienia a od nas cos co gra i buczy xD co do zabawek teraz hitem sa klocki drewniane. Starsza siostra uklada a mlodsza burzy xD Oprocz tego rozrywanie i wyrzucanie chusteczek nawilzonych. Ewentualnie pileczka grzechotka ktora ma duze dziury i ja da sie lapac i turlac xD
 
reklama
Do góry