reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Dzień dobry! na Podbeskidziu piękne słońce :)
Dziewczyny czy Wasze dzieci budzą się częściej w nocy niz w poprzednich miesiącach?
U nas 3-4 razy pobudka w nocy na jedzenie, a miesiąc wcześniej 2 razy góra. Moja córcia na plecki przewrocila sie może dwa razy, na brzuszku lubi leżec unosi pupę do góry, robi "foczkę", obkręca sie na brzuszku ale nie przewraca sie i juz, byłysmy u fizjoterapeuty pokazała nam cwiczenia.
Wracam do rozszerzania diety, musiałysmy przerwac bo mała brala antybiotyk i bidulke potem brzuszek bolał. Zębów brak, ale pcha do buzi wszystko co się napatoczy,@Agunia93 my to mamy wybitnie leniwe dzieci :)
 
reklama
@Hope, my dostaliśmy od neurologa. Taki chyba standard po wizycie bo gdzie pytam to każdy dostaje.. byłam z Bartkiem jak miał 2 miesiące bo drżały mu kończyny i usta ale na szczęście przeszło samo ( układ nerwowy nie był do końca rozwinięty ).

Ja tez dołączam do grupy leniuchów [emoji6] Bartek potrafi dużo gadać ale żeby tak się więcej poruszać to już problem.. potrafi się obracać z brzuszka na plecy i odwrotnie, nóżki podkurcza od jakiegoś czasu jak jest na brzuchu ale do raczkowania czy pełzania to mu jeszcze daleko.. strasznie się jeszcze chwieje
 
Dzień dobry! na Podbeskidziu piękne słońce :)
Dziewczyny czy Wasze dzieci budzą się częściej w nocy niz w poprzednich miesiącach?
U nas 3-4 razy pobudka w nocy na jedzenie, a miesiąc wcześniej 2 razy góra. Moja córcia na plecki przewrocila sie może dwa razy, na brzuszku lubi leżec unosi pupę do góry, robi "foczkę", obkręca sie na brzuszku ale nie przewraca sie i juz, byłysmy u fizjoterapeuty pokazała nam cwiczenia.
Wracam do rozszerzania diety, musiałysmy przerwac bo mała brala antybiotyk i bidulke potem brzuszek bolał. Zębów brak, ale pcha do buzi wszystko co się napatoczy,@Agunia93 my to mamy wybitnie leniwe dzieci :)
Moja miała takie 2 tygodnie że 2 razy się budziła na jedzenie, ale od tygodnia budzi się tylko koło 5,6 rano. Zobaczymy na jak długo haha. Tak oj mamy leniuszki :) my mamy za tydzień z tą rączka do poradni rehabilitacyjnej i Zobaczymy co powie, np pewnie będzie się pytać co już potrafi. A, że @kjsko tyle co Twój maluszek to pewnie też pokażą nam jakieś ćwiczenia.
 
Ja prywatnie robiłam USG głowy.
Syn miał zasinioną skórę głowy po porodzie, bo się pępowiną owinął na rączce, ale jest wszystko prawidłowo!! Uff :)
 
Właśnie zaczeliśmy 6mc i mały zaczął się przekręcać z plecków na brzuszek - odwrotnie jeszcze nie więc jak mu się znudzi leżenie na brzuszku to zaczyna głośno płakać :-) Ząbki są dwa i wyszły prawie jednocześnie .
Co do rozszerzania diety to mamy zjedzone ziemniaczki , marchewkę , pasternak , dynię. Ja mieszam smaki tych warzyw w dowolnych konfiguracjach - mieszam 2 lub 3 razem .Dwa razy dodałam kurczaka 2 łyżeczki . Kilka razy wsypałam troszkę kaszki pełnoziarnistej owsianej lub orkiszowej.
Po tych miksach z kaszką unormowała się kupka i teraz mały robi regularnie co dwa dni. A przy okazji mamy wprowadzony gluten .
Mam pytanie czy pozwalacie maluchom oglądać telewizję bo zauważyłam ,że mały po tym jak coś tam przy okazji ogląda to wieczorem mamy problem z zasypianiem ...A jak to u Was wygląda ?
 
Absolutnie nie włączam dziecku bajek. Nie powinno ich oglądać przynajmniej do 2 roku życia. Sporadycznie zdarzy się, że coś włączę i dziecko spojrzy (bywa też, że nie jest zainteresowane). Nie zauważyłam jednak zmian w zachowaniu, z tym że naprawdę sporadycznie zdarzy mi się włączyć tv przy małej. Zwykle oglądam coś, jak śpi. A odnośnie diety, to my rozszerzamy już prawie 3 tygodnie. W tej chwili podaję same warzywa: pasternak, dynia, brokuł, dynia że słodkim ziemniakiem, marchewkę, marchew ze słodkim ziemniakiem, miks: brokuł + groszek + kukurydza, Delikatne jarzynki (marchewka+pietruszka+seler) Brokuł Gebera nie smakuje, natomiast Bobovity jest akceptowany. Moja córcia nie przepada też za marchewką Gerbera, za marchewką że słodkim ziemniakiem i tym miksem zielonych warzyw. Może od środy zaczniemy wprowadzać owoce.
 
Właśnie zaczeliśmy 6mc i mały zaczął się przekręcać z plecków na brzuszek - odwrotnie jeszcze nie więc jak mu się znudzi leżenie na brzuszku to zaczyna głośno płakać :-) Ząbki są dwa i wyszły prawie jednocześnie .
Co do rozszerzania diety to mamy zjedzone ziemniaczki , marchewkę , pasternak , dynię. Ja mieszam smaki tych warzyw w dowolnych konfiguracjach - mieszam 2 lub 3 razem .Dwa razy dodałam kurczaka 2 łyżeczki . Kilka razy wsypałam troszkę kaszki pełnoziarnistej owsianej lub orkiszowej.
Po tych miksach z kaszką unormowała się kupka i teraz mały robi regularnie co dwa dni. A przy okazji mamy wprowadzony gluten .
Mam pytanie czy pozwalacie maluchom oglądać telewizję bo zauważyłam ,że mały po tym jak coś tam przy okazji ogląda to wieczorem mamy problem z zasypianiem ...A jak to u Was wygląda ?

To jest tak, że jak dziecko ma za dużo wrażeń, nowych bodźców to pózniej gorzej ze spaniem. Jak mamy gości, więcej osób w domu lub gdzieś jesteśmy to późnej zdarza mu się, że budzi się z płaczem.. U nas tv włączone jak starszak ogłada bajki ale Bartek o dziwo nie jest zainteresowany.
 
Moje dziecko nic nie ogląda w telewizji.
Interesują Go nasze komórki to kupiliśmy Mu telefon- zabawkę :p

U nas z jedzenia jest dynia, marchew, pasternak, pietruszka, ziemniak, filet z kurczaka, gruszka.
Jabłko i brokuły powodowały luźne kupki, więc czekam na razie.
Z kaszek jest Holle jaglana a druga ryżowa oraz kleik ryżowy na noc do mleka.
Ja staram się gotować np. dynia, marchew, ziemniak, filet i jest taka zupka. :)
Używam olej Holle.
 
reklama
Moje dziecko nic nie ogląda w telewizji.
Interesują Go nasze komórki to kupiliśmy Mu telefon- zabawkę :p

U nas z jedzenia jest dynia, marchew, pasternak, pietruszka, ziemniak, filet z kurczaka, gruszka.
Jabłko i brokuły powodowały luźne kupki, więc czekam na razie.
Z kaszek jest Holle jaglana a druga ryżowa oraz kleik ryżowy na noc do mleka.
Ja staram się gotować np. dynia, marchew, ziemniak, filet i jest taka zupka. :)
Używam olej Holle.
 
Do góry