reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Cześć!

Jesienna aura za oknem- leje i wieje a do tego mega ciemno!!

Kupiliśmy używany fotelik Maxi cosi Citi.

Wizyta dopiero po 5 tygodniach, czyli 21 lutego...!
 
reklama
Blondynka1988 oj to daleko do wizyty co 5 tyg nigdy nie mialam najdluzej co 4, a fotelik mamy taki sam odkupiony 6 miesieczny na papierach jeszcze, twoj login to rocznik urodzenia, jak tak to tak jak ja w tym roku magiczna 30:)

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej my też wczoraj poszaleliśmy, najpierw obiad w restauracji, potem zakupy, majpi gaj, odwiedziny kuzynki a potem mała 3,5 roku założyła pierwszy raz łyżwy, była z moją kuzynką nogi jej się rozjeżdżały na pingwinku ale radziła sobie i była w niebo wzięta a potem jeszcze do McDonald a wlecielismy. W domu o 22iej, nogi z du... mi wychodziły i wszystko mnie bolało a potem nie mogłam usnąć jeszcze 2ą widziałam ale dopiero wstajemy więc w miarę się wyspałam tylko mała przywędrowała w nocy i już nie było tak wygodnie:-(
Trzeba wstawać więc życzę miłej niedzieli.
A kręgosłup mi się daje we znaki coraz bardziej, obawiam się że przy porodzie nie miną mnie bóle krzyżowe. Miała któraś z Was? Jak sobie radziliście z nimi bo ja już ponad 36h przed porodem je miałam najpierw co 5min a potem co 3min.

Napisane na Redmi 4A w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej. Ja się zastanawiam co jeszcze spakować do torby do szpitala. Mam pieluchy, mokre chusteczki, 3 komplety ubranek dla małego w różnych rozmiarach, nakładki silikonowe, podkłady poporodowe, wkładki laktacyjnego, pieluszkę tetrowa, kosmetyki małego i moje, nożyczki do paznokci dla małego (nie wiem czy się przydadzą, ale to tak mało miejsca zajmuje, że można wziąć na wszelki wypadek). Koszula do karmienia... Muszę jeszcze spakować ręczniki, kubek, sztućce, papier toaletowy i laktator. Nie obejdzie się bez drugiej torby.

3jgxskjosc311c31.png
 
Blondynka1988, my to mamy zauważyłam zawsze tak samo te wizyty [emoji12] tzn ostatnio miałam 18.01 równo 25tc a teraz 22luty i to już bedzie skończony 30tc [emoji33] u Ciebie chyba tak samo prawda? [emoji6]
@Gosika88, ja miałam dwie torby osobno dla mnie i dla synka. Teraz chyba też tak zrobię [emoji6] a masz majtki siateczkowe? Podpaski poporodowe? Bo podkłady to te duże na łóżko pewnie tak? Nożyczki myśle, że raczej nie.. moj długo nie miał obcinanych paznokci po porodzie.. bo pózniej szybko rosną jak raz obetniesz [emoji6] dla mnie biorę 3 koszule, klapki pod prysznic, wiadomo żel, coś do hig. intymnej, wody małe z dziubkiem. To tak z głowy bo musiałabym zerkać do zeszytu co tam mam jeszcze napisane [emoji12]
Dziewczyny też tak mam z moim mężem! Teraz to całkiem inaczej.. mało kiedy głaszcze brzuszek a zapomnijcie o mówieniu do niego.. nie wiem dlaczego..w pierwszej ciąży był bardzo przejęty


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Blondynka1988, my to mamy zauważyłam zawsze tak samo te wizyty [emoji12] tzn ostatnio miałam 18.01 równo 25tc a teraz 22luty i to już bedzie skończony 30tc [emoji33] u Ciebie chyba tak samo prawda? [emoji6]
@Gosika88, ja miałam dwie torby osobno dla mnie i dla synka. Teraz chyba też tak zrobię [emoji6] a masz majtki siateczkowe? Podpaski poporodowe? Bo podkłady to te duże na łóżko pewnie tak? Nożyczki myśle, że raczej nie.. moj długo nie miał obcinanych paznokci po porodzie.. bo pózniej szybko rosną jak raz obetniesz [emoji6] dla mnie biorę 3 koszule, klapki pod prysznic, wiadomo żel, coś do hig. intymnej, wody małe z dziubkiem. To tak z głowy bo musiałabym zerkać do zeszytu co tam mam jeszcze napisane [emoji12]
Dziewczyny też tak mam z moim mężem! Teraz to całkiem inaczej.. mało kiedy głaszcze brzuszek a zapomnijcie o mówieniu do niego.. nie wiem dlaczego..w pierwszej ciąży był bardzo przejęty


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Majtki są, podpaski są, teraz mi się przypomniało, że mam jeszcze tantum rosa. Koszule jeszcze muszę dokupic, bo słyszałam, że w szpitalu, w którym prawdopodobnie będę rodzi się w swojej koszuli :/

3jgxskjosc311c31.png
 
W szpitalu nie mozna obcinać paznokci dzieciom, także nożyczki to wyjmij.
Ja jeszcze radze mieć to wszystko spakowane w 3torby: jedną to Twoja do porodu, druga już poporodowa i osobno dla dziecka, bo nie ma miejsca, żeby to wszystko tam trzymać. I sprawdź jak jest w szpitalu, bo u nas np. ubranka zapewnia szpital, potrzebujesz tylko na wyjście. To jest fajne, bo tyle tego szpitalnego syfu nie wraca do domu.
Smoczek weź.
A rzeczy które mogą, a nie muszą się przydać, niech będą w aucie i czekają
 
Majtki są, podpaski są, teraz mi się przypomniało, że mam jeszcze tantum rosa. Koszule jeszcze muszę dokupic, bo słyszałam, że w szpitalu, w którym prawdopodobnie będę rodzi się w swojej koszuli :/

3jgxskjosc311c31.png

Ja tantum rosa tez kupie [emoji6] u mnie właśnie tak było ! Koszule w której rodziłam kazałam mojemu mężowi od razu wyrzucić do kosza i miałam dodatkowo dwie na zmianę. Co do ubranek to tak jak pisze @caltha, u mnie ma szpitalne ciuszki i tylko na wyjście miałam.


Napisane na iPhone w aplikacji forum BabyBoom
3jgxyx8dmk89lf14.png
 
Jeszcze kocyk przychodzi mi do głowy.
U mnie sprawdziło się pakowanie jednej torby z rzeczami do porodu dla mnie a drugiej z rzeczami dla malucha i dla mniej e po porodzie. Ta druga torbę przywozi maz już na położnictwo.
A w pierwszej torbie: klapki, szlafrok, koszula, woda, ręcznik mały, podkłady poporodowe -podaski, gumka do włosów, ładowarka do telefonu, dokumenty ciążowe plus dowód osobisty,
W drugiej torbie- więcej podkładów poporodowych,podkłady na łóżko, dodatkowa koszula, większy ręcznik, żel pod prysznic, gąbka, szczotka do włosów, kosmetyki do twarzy, dużo wody niegazowanej, pampersy, mokte chusteczki, krem do pupy, tetrowki, 3 komplety ubranek, ręcznik dla dziecka, smoczek, czapeczka, skarpetki, tantuum rosa. Coś do jedzenia małego, kubek.
U nas dziecko jest w domowych ubrankach od początku, wszystko trzeba mieć swoje.
 
reklama
Do góry