reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Cześć dziewczyny jestem tu po raz pierwszy. Jestem po wynikach badań usg i testu pappa wynik na trisomia 21 ryzyko podstawowe 1:682 A skorygowane 1:389. Pani genetyki od razu na wstępie zaproponowala test harmony za 2500 i miesiąc czekania na wynik. Jak wspomniałam że lekarz prowadzący odradza ta opcję tylko w razie podwyższonego ryzyka zrobić amniopunkcje to się Pani delikatnie zdziwiła i pytania a kto prowadzi a czy Pani wie że u Pani nie wskazane że to grozi poronieniem itd. A z badania usg nie mogą dopatrzeć sie kosci nosowej i to było powodem na dalsze badania. Zapisałam się wstępnie na amniopunkcje i ciągle jestem myślami czy to oby dobra decyzja. Boję się żeby się nic nie stało po nakluciu. Czy naprawdę nam aż takie ryzyko ZD?
Hmmm to zależy od Ciebie. W Pl chyba od 1:300 jest refundacja amniopunkcji, za granicą trzeba mieć jeszcze mniej czasem 1:100 traktują dopiero jako realne ryzyko ZD.
Test harmony itp to też tylko statystyka, a diagnoza czyli 100% pewności czy jest czy nie ma daje amniopunkcja.
Czemu u Ciebie wg lekarza amniopunkcja nie jest wskazana? Bo?
 
reklama
Cześć dziewczyny jestem tu po raz pierwszy. Jestem po wynikach badań usg i testu pappa wynik na trisomia 21 ryzyko podstawowe 1:682 A skorygowane 1:389. Pani genetyki od razu na wstępie zaproponowala test harmony za 2500 i miesiąc czekania na wynik. Jak wspomniałam że lekarz prowadzący odradza ta opcję tylko w razie podwyższonego ryzyka zrobić amniopunkcje to się Pani delikatnie zdziwiła i pytania a kto prowadzi a czy Pani wie że u Pani nie wskazane że to grozi poronieniem itd. A z badania usg nie mogą dopatrzeć sie kosci nosowej i to było powodem na dalsze badania. Zapisałam się wstępnie na amniopunkcje i ciągle jestem myślami czy to oby dobra decyzja. Boję się żeby się nic nie stało po nakluciu. Czy naprawdę nam aż takie ryzyko ZD?
Tego nikt Ci nie powie na 100% czy naprawdę. Ja mogę Ci powiedzieć ze miałam większe ryzyko niż Ty, a test z krwi jeszcze zwiększył to ryzyko... mialam amiopunkcje bez żadnego przygotowania w ten sam dzień, w tej samej godzinie nawet... wystarczy ze będzie choć 15 tydz ukończony- wtedy jest bezpieczniej... nikt Ci nie zagwarantuje ze się nic nie stanie bo to inwazyjne badanie... Macica to mięsień, czasem wkluwaja się 3 razy i nic się nie dzieje a czasem tylko raz i może się coś zdarzyć... wazne żeby po badaniu odpoczywać, nie chodzić dużo ani się nie wysilać... badanie nie boli wogole i trwa bardzo krótko...
Ja tez myślałam że się nie poddam ale gdy dowiedziałam się że ryzyko się potwierdziło- odrazu się zgodziłam żeby wiedzieć jak i czy mogę pomoc dziecku jeszcze w jakiś sposób...

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny. Niestety musimy się pożegnać. Zaczęłam plamić, byłam na ip. - serduszko przestało bić ok. 4 tyg temu. Jednak moje złe przeczucia okazały się prawdziwe. Na razie mnie puścili do domu bo może obejdzie się bez zabiegu. Mam się zgłosić za 2 dni. Powodzenia i oby była ostatnia zła wiadomość na tym forum.
 
Cześć dziewczyny. Niestety musimy się pożegnać. Zaczęłam plamić, byłam na ip. - serduszko przestało bić ok. 4 tyg temu. Jednak moje złe przeczucia okazały się prawdziwe. Na razie mnie puścili do domu bo może obejdzie się bez zabiegu. Mam się zgłosić za 2 dni. Powodzenia i oby była ostatnia zła wiadomość na tym forum.
Przykro mi bardzo :(:(:( trzymaj się mocno...
 
Cześć dziewczyny. Niestety musimy się pożegnać. Zaczęłam plamić, byłam na ip. - serduszko przestało bić ok. 4 tyg temu. Jednak moje złe przeczucia okazały się prawdziwe. Na razie mnie puścili do domu bo może obejdzie się bez zabiegu. Mam się zgłosić za 2 dni. Powodzenia i oby była ostatnia zła wiadomość na tym forum.
Tak mi przykro :( wiem, co czujesz. Mam nadzieję, że szybko odzyskasz spokój bo siły
 
Cześć dziewczyny. Niestety musimy się pożegnać. Zaczęłam plamić, byłam na ip. - serduszko przestało bić ok. 4 tyg temu. Jednak moje złe przeczucia okazały się prawdziwe. Na razie mnie puścili do domu bo może obejdzie się bez zabiegu. Mam się zgłosić za 2 dni. Powodzenia i oby była ostatnia zła wiadomość na tym forum.
Ojej ... bardzo mi przykro, nie wiem co powiedzieć ... trzymaj się

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny. Niestety musimy się pożegnać. Zaczęłam plamić, byłam na ip. - serduszko przestało bić ok. 4 tyg temu. Jednak moje złe przeczucia okazały się prawdziwe. Na razie mnie puścili do domu bo może obejdzie się bez zabiegu. Mam się zgłosić za 2 dni. Powodzenia i oby była ostatnia zła wiadomość na tym forum.
 
Olandia Tak mi przykro, doskonale wiem co czujesz przeszłam przez to rok temu,życzę Ci teraz dużo spokoju, żeby wszystko się poukładalo po Twojej myśli i żebyś doznała Tego szczęścia i została mamą powodzenia
 
reklama
Cześć dziewczyny. Niestety musimy się pożegnać. Zaczęłam plamić, byłam na ip. - serduszko przestało bić ok. 4 tyg temu. Jednak moje złe przeczucia okazały się prawdziwe. Na razie mnie puścili do domu bo może obejdzie się bez zabiegu. Mam się zgłosić za 2 dni. Powodzenia i oby była ostatnia zła wiadomość na tym forum.
Biedactwo.. Bardzo współczuję :( :(

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry