reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Dziewczyny, a macie juz te brozowa kreske? :) ja kurcze od kąd jem ten duphaston mam owlosiony brzuch hehe normalnie jak facet mam nadzieje że jak go skoncze jesc to zniknie mi to:)
Ja mam,. Lekko brazowa

3jgxskjosc311c31.png
 
reklama
Moja siostra długo i wiele razy sama walczyła z wagą i teraz pięknie schudła, już ponad rok trzyma wagę- pomógł dopiero dietetyk- dobrał dietę pod jej tryb życia i upodobania, wszystko ładnie rozpisał. Nie chodziła głodna, nie jadła nic czego nie lubi. Także polecam. Ja po ciąży jak nie utrzymam satysfakcjonującej wagi, to też idę.
Wielu pomaga już samo pilnowanie by jeść co 3h. I ważne by się nie głodzić, dużo pić i oczywiste ograniczyć słodkie, alkohol i przetworzone. Jak to mówią nie tyje się od ciąży, ani z powodu wieku- tyje się od jedzenia. Po prostu jesz nieprawidłowo i tyle. Bo dieta musi dostarczać odpowiedniej liczby kalorii względem trybu życia, być zbilansowana i zrównoważona, różnorodna i dopasowana pod schorzenia (typu problemy z tarczycą), alergie, nietoletancje
Nie zgodzę się z tobą z wiekiem przemiana jest inna nie jadłam więcej niż zwykle. Nigdy nie miałam problemów z wagą, mam wrażenie że nawet mniej jadłam pilnowałam się. A jakieś 6lat temu nie zwracałam uwagi na to co jem a słodkie w tym dominowało i prowadziłam podobny tryb życia i nie tyłam. Po latach niestety potrzebny jest ruch i zmiana diety ale jestem nygus i tyle. Wystarczyło że miesiąc ćwiczyłam z Panią z Facebooka i już było widać różnicę a potem znowu to zaniechałam. Po tej ciąży już się nie poddam, będę z tym walczyć.

Napisane na Redmi 4A w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja się wagą nie przejmuję, bo mnie problem nie dotyczy, podobnie jak mały biust czy farbowanie włosów. Dlatego tycie 2 kg miesięcznie mnie nie przeraża. Może niekoniecznie cieszy, ale taka moja ciążowa natura. Zgubię w swoim czasie.

Kreski nie mam, poprzednio była późno i jasna (blondynki tak miewają), włochów też nie, za to siarę i owszem.
 
Ja się wagą nie przejmuję, bo mnie problem nie dotyczy, podobnie jak mały biust czy farbowanie włosów. Dlatego tycie 2 kg miesięcznie mnie nie przeraża. Może niekoniecznie cieszy, ale taka moja ciążowa natura. Zgubię w swoim czasie.

Kreski nie mam, poprzednio była późno i jasna (blondynki tak miewają), włochów też nie, za to siarę i owszem.
Masz juz siare? Oo a w ktorym tyg juz jesteś? Ja wlasnie mam kreske ale nie brozowa tylko owosiona hehe:) tez tycie mnie nie przeraża jak moj mnie kocha i go pociagam to sie nie przejmuje:)
 
Ja kreski nie mam I sie nie spodziewam. Poprzednii nie mialam wcale a w pierwszej ciazy pozno I jasna bardzo.

U nas tez czesti na swieta sniegu nie ma. W sumie to juz sie do tego przyzwyczailam ale dlugi czas dziwne mi sie wydawalo boze narodzenie bez sniegu.
 
Masz juz siare? Oo a w ktorym tyg juz jesteś? Ja wlasnie mam kreske ale nie brozowa tylko owosiona hehe:) tez tycie mnie nie przeraża jak moj mnie kocha i go pociagam to sie nie przejmuje:)

W 18 tygodniu. W poprzedniej miałam dwa dni przed @ i myślałam, że mam za dużo progesteronu i się nie udało a tu niespodzianka. Teraz mam od kilku tygodni.

U nas też od lat nie ma śniegu na Święta.
 
U mnie po zakonczeniu karmienia corci w 8/9 tc pokarm nie fo konca zanikl takze tez siara jest caly cAs. Zla nawet wiecej....
 
Hej Dziewczyny. Przepraszam, że mnie tyle nie było, ale mój mi kompa robił ;) Po USG prenatalnym i badaniu pappa wszystko jest ok. W 80% to synek. Zuzia wybrała imię Franciszek :) No i chyba będzie mały Franio :)
Niestety prawdopodobnie i w tej ciąży mam cukrzycę ciążową :( Czy u którejś z Was też już wykryto? Lepiej mieć wsparcie u innych słodkich mamusiek ;)
Siary jeszcze nie mam. W pierwszej ciąży wystąpiła w 16tc. Kreskę miałam pod sam koniec ciąży, zobaczymy jak teraz, ale jakoś strasznie na nią nie czekam ;)
Lekarz troszkę się obawia, bo mimo że jadłam jak smok to mało przybrałam na wadzę. Teraz jak będę na diecie cukrzycowej to pewnie jeszcze bardziej schudnę. No cóż...

Dzidzia ma 7,5 cm :) Córcia szczęśliwa, tata też ;) tylko matka ciągle głodna ;)
 
Dziewczyny, ja mam jeszcze lekka kreske z poprzedniej ciazy, nie zeszla mi, a minelo duuuzo czasu.

Tez macie takie opuchniete piersi? U mnie wlasciwie mocno upierdliwa dolegliwosc, bo jak pod koniec dnia sciagam stanik, to mam wrazenie ze grawitacja zwieksza sie z kazdym dniem haha :-D
 
reklama
Hej Dziewczyny. Przepraszam, że mnie tyle nie było, ale mój mi kompa robił ;) Po USG prenatalnym i badaniu pappa wszystko jest ok. W 80% to synek. Zuzia wybrała imię Franciszek :) No i chyba będzie mały Franio :)
Niestety prawdopodobnie i w tej ciąży mam cukrzycę ciążową :( Czy u którejś z Was też już wykryto? Lepiej mieć wsparcie u innych słodkich mamusiek ;)
Siary jeszcze nie mam. W pierwszej ciąży wystąpiła w 16tc. Kreskę miałam pod sam koniec ciąży, zobaczymy jak teraz, ale jakoś strasznie na nią nie czekam ;)
Lekarz troszkę się obawia, bo mimo że jadłam jak smok to mało przybrałam na wadzę. Teraz jak będę na diecie cukrzycowej to pewnie jeszcze bardziej schudnę. No cóż...

Dzidzia ma 7,5 cm :) Córcia szczęśliwa, tata też ;) tylko matka ciągle głodna ;)

Masz podejrzenie z glukozy na czczo, czy jestes po krzywej cukrowej? Jesli pojawi sie cukrzyca, to czeka Cie wizyta u diabetologa i niestety dosc rygorystyczna dieta, sprawdzanie indeksow glikemicznych itp.. Mam nadzieje, ze unikniesz tego! :-)
 
Do góry