reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

reklama
@Jetkaa @caltha dobrze mówi, posłuchałabym jej rad na Twoim miejscu bo są cenne :)

Dwa miesiące do tyłu to nie tak źle, chociaż ten wpis o rehabilitancie nie napawa optymizmem za to już doświadczenia Calthy i owszem. Takie światełko w tunelu ;) A może Ty czegoś potrzebujesz, w czym my możemy Ci pomóc?

A w ogóle jak Twoja sławna teściowa, uspokoiła się?
 
@Jetkaa z załatwianiem rehabilitacji zawsze jest problem. Mi z córką wyznaczyli termin za pół roku. Musiałam zacząć prywatnie, bo mając 5mcy była wiotka jak szmacianka, głowy nie trzymała sztywno ani na brzuchu ani na rękach. Nawet porażenie mózgowe podejrzewali. Na pocieszenie po mcu rehabilitacji dużo nadrobiła a po 3mcach weszła w normę rozwojową. Trzymam za Was kciuki.
Poczytaj lub spytaj w szpitalu (powinni wiedzieć lub mieć pracownika socjalnego zorientowanego) o orzeczeniu o niepełnosprawności, wwr to Wam dużo pomoże i finansowo i Oskiemu więcej godzin będzie się należało. O ustawie za życiem poczytaj- też Wam pomoże, a chyba pasujecie do jej założeń. Im więcej rehabilitacji, tym lepiej dla niego, a po co macie płacić i czekać, gdy możecie mieć szybciej, więcej i za darmo. Sporo można uzyskać, tylko trzeba wiedzieć. W mops też się powinni znać na tym.
Oby tył jeszcze ładnie i mogl zejsc z sondy. Emilka podobnie ważyła, ale jadła sama. Wam też będzie to w końcu dane- zobaczysz.


Ja z rozszerzaniem czekam do 6mca, ale chciałabym żeby siedział już, więc może dłużej. Będę mieszanie karmiła- trochę do ręki, trochę łyżka. Krzysiek 6.09 skończył 4mce i ma 7790g. Też wyrasta z gondoli niestety, myślałam że będzie mały jak córka. Zęby prześwitują od miesiąca, ale jeszcze się nie przebiły. Wszystko do buzi pcha, ładnie chwyta gryzaki i obraca się na boki, z maty ucieka i ciągle się smieje. Uwielbia z wzajemnością siostrę.
Właśnie orzeczenie zalatwiamy.. Czekamy na zaswiadczenie z prokocimia o chorobie i z tym na komisję musimy isc z takim wnioskiem Odemnie..od miesiaca do 2 sie czeka.. Tak wiem wlasnie ze na orzeczenie nam naleza sie jakies godziny i na skierowanie takze bedzie lzej ale poki co bedziemy chodzic prywatnie.. Chociaz jest ciezko.. Ja nie pracuje moj tez malo co.. Ehh mam nadzieje ze raz dwa dostaniemy pieniazki z tytulu choregi dziecka.. Duzo bylo by lezej.. Bo ja jak bylam w krk z oskim moj damian siedział z starszakiem.. A jednak wszystko kosztuje... Paliwo, rehabilitację , życie..
 
@Jetkaa coś dla Ciebie i innych mam oczywiście też: Link do: Dziecko tuż przed urodzeniem
Az lezka sie kreci w oku.. Ale u nas to prawda. Maly jest chory a kocham go z chorobą bardziej niz bez. Wiadomo bylo by lzej gdyby czlowiek nie myslal o tym wszystkim.. Nie widział pokoju dziecięcego z lozeczkiem i... I strzykawkami,iglami,drenami,kroplowkami ,rekawiczkami i wiele innych rzeczy..mam w pokoju chłopcow maly szpital... Od ludzi chyba ktorzy czytali to co tu pisze dostalismy baardzo przydatny prezent monitor oddechu a co dziekuje.. Spie spokojnie. Nie muszę patrzec czy oddycha..spie spokojnie.. Chociaz nadal czujnie.. Rano gdy wstajemy patrze na mojego malego skarbusia a on tak slodko robi zeza:) uwielbiam to. Chociaż bede walczyc zeby go nie mial...

Mam nadzieje ze i u nas tak bedzie ze dzieki rehabilitcji bedzie mial troszkw mięśni . bo naprawde mi go tak szkoda.. Nie rozumiem dlaczego on tak musi cierpiec.. To nie normalne życie.. Chociaz bez tego by nie mógł zyc:((

Tesciowa super.. Po 5latach w koncu od pol roku sie dogadujemu. Odpuscila i ja.. Pomaga mi starszakiem sie zajmuje. No naprawde. Nawet mi powiedziała ze mnoe TROCHE kocha hehe. Nawet pijemy kawe bez plucia jadem:)
 
Link do: caltha moj tez przelewa sie przez rece i jeszcze ten przykurcz.. Słaby odruch ssania. Nawet nie kopie za bardzo,piastki zacisniete szpakowate, jak lezy na brzuszku nie lezy rozluzniony tylko lewa strona na dole a prawa w gorze.. Taki jest bidok spiety.. A zarazem przelewajacy sie przez rece. Mam nadzieje ze nas z tego wyciągną
 
Moj aniolek kochany!!
20180913_114455.jpg
 

Załączniki

  • 20180913_114455.jpg
    20180913_114455.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 727
Oski ja buzia sondu nie ma. Ma Broviaka wejscie centralne do glownej zyly serca. I do broviaczka dostaje kroplowke. Tylko wlasnie nie tyje z tego jedzonka..bulion dostaje .. I oby zaczal tyc.. Bo gdyby zatrybily jego jelita część choroby za nami
 
Właśnie orzeczenie zalatwiamy.. Czekamy na zaswiadczenie z prokocimia o chorobie i z tym na komisję musimy isc z takim wnioskiem Odemnie..od miesiaca do 2 sie czeka.. Tak wiem wlasnie ze na orzeczenie nam naleza sie jakies godziny i na skierowanie takze bedzie lzej ale poki co bedziemy chodzic prywatnie.. Chociaz jest ciezko.. Ja nie pracuje moj tez malo co.. Ehh mam nadzieje ze raz dwa dostaniemy pieniazki z tytulu choregi dziecka.. Duzo bylo by lezej.. Bo ja jak bylam w krk z oskim moj damian siedział z starszakiem.. A jednak wszystko kosztuje... Paliwo, rehabilitację , życie..
To koniecznie jeszcze poproś w Prokocimiu o papier z ustawy za życiem (tu masz, co Wam się należy i kto wypełnia wniosek Link do: Informator „Za Życiem” / Dla Pacjenta / Narodowy Fundusz Zdrowia) i poszukaj w okolicy Wiodącego Ośrodka Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczego tam też się coś należy i powinni Wam szybko przyznać godziny rehabilitacji
 
reklama
Do góry