reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Przepraszam, że teraz głównie czytam a nie piszę bo na serio nie wyrabiam na zakrętach bo doba się tak naszej młodszej rozregulowała po wakacjach, a jesteśmy w domu już tydzień, że dosłownie nie wiem w co ręce włożyć.

Specjalnie dla ciebie @Jetkaa piszę - super, że jesteście w domu! I poodobnie jak dziewczyny podłączam się do pytania jak można ci pomóc? Może jakieś pampersy byś chciała, ubranka? Z pampersów mam trochę do oddania w dobre ręce czyli chętnie tobie, dwa opakowania Bambo Nature , a są to na serio świetne ekologiczne pieluszki- w rozmiarze 0 i 1. Mam sporo różnych rzeczy do oddania, tylko napisz co wam jest potrzebne. mogę spakować paczkę i wam przysłać, bardzo podsiwiam cię za tą walkę o oskarka, jesteś bardzo silną kobietą!
 
reklama
@Jetkaa na zdjęciach zupełnie nie wygląda na chorego. Taki aniołek ... on też nie bardzo jak miał się rozwijać, w szpitalu i z tymi wszystkimi rurkami nie miał jak. Może teraz dzięki temu, że jest w domu i dzięki rehabilitacji ruszy z kopyta.

A może jakaś fundacja i konto? Wam potrzeba pieniędzy...
 
@Jetkaa na zdjęciach zupełnie nie wygląda na chorego. Taki aniołek ... on też nie bardzo jak miał się rozwijać, w szpitalu i z tymi wszystkimi rurkami nie miał jak. Może teraz dzięki temu, że jest w domu i dzięki rehabilitacji ruszy z kopyta.

A może jakaś fundacja i konto? Wam potrzeba pieniędzy...
Z ta fundacja to dobry pomysł :)
 
@Jetka, jestes bardzo dzielna. Koniecznie daj nam znac, czy czegos potrzebujesz i z ta fundacja tez bardzo dobry pomysl.


Co do drzemek, to moja ostatnio zaczyna miec jakis rytm dnia. Rano musza byc dwie drzemki, od 20 min do 2 h. W ciagu dnia kolejne 1-2 i na wieczor juz zaczyna zasypiac wczesniej, ale za to chce sie wcxesniej budzic rano, to zdarza sie, ze ja dokarmiam przed polnoca, jesli widze, ze zjadla mniej w ciagu dnia.

Chcialam sie Was dziewczyny karmiace mm zapytac, jak czesto i w jakich dawkach podajecie wit D? Ja nie wiem, jak to ogarnac...
 
@Jetka, jestes bardzo dzielna. Koniecznie daj nam znac, czy czegos potrzebujesz i z ta fundacja tez bardzo dobry pomysl.


Co do drzemek, to moja ostatnio zaczyna miec jakis rytm dnia. Rano musza byc dwie drzemki, od 20 min do 2 h. W ciagu dnia kolejne 1-2 i na wieczor juz zaczyna zasypiac wczesniej, ale za to chce sie wcxesniej budzic rano, to zdarza sie, ze ja dokarmiam przed polnoca, jesli widze, ze zjadla mniej w ciagu dnia.

Chcialam sie Was dziewczyny karmiace mm zapytac, jak czesto i w jakich dawkach podajecie wit D? Ja nie wiem, jak to ogarnac...
Ja mam vigantol i daje 1 krople dziennie.
 
Odnośnie wit D ja podaje jedna ampułkę średnio co 2 dni. Badaliśmy poziom tej witaminy przy okazji jak mały miał robioną morfologię z powodu szybko zarastajacego ciemiaczka. Na szczeście wyszedł prawidłowo więc w pochmurne dni daję obowiązkowo a tak to co drugi dzień
 
Ja wlasnie nie wiem jak mam dawkowac, bo polozna powiedziala (UK), ze jak dziecko pije co najmniej 500 ml mm dziennie to ma juz wystarczajaca dawke wit D i nie trzeba podawac. Czytam w necie, ze powinno sie i tak dawac, ale jak to obliczyc ile i jak czesto Bo mie chce przedawkowac, bo ciemiaczko zarosnie szybciej, ale z drugiej strony nie wiem, czy nie ma niedoboru.


Jak czesto robicie morfologie swoim dzieciom? Lekarz Wam zaleca z jakas regularnoscia? Bo tu gdzie mieszkam, to robia tylko test po urodzeniu, nawet na wizycie rozwojowej w 6 tyg zycia nie robi sie morfologii, to ja juz nie wiem. Pojde chyba prywatnie...
 
Hej dziewczyny,Link do: phoenix a wiec Oskarek nadal waży 3320g.mimo ze ma prawie4miesiace i jezli macie zbedne pampersy,czy jakies rzeczy na "nowordoka" bo on nadal nim jest. Z przyjemnością je przyjme takie dary. Nam to sie w 100% przyda .. Bo wiadomo wszystko kosztuje. A co do fundacji moze zaloze cos na necie czy coś ale jak pozalatwiam pilne sprawy takie jak orzeczenie,rehabilitacje,bo naprawde mam tego duzo i bym sie pogubila.. Bo jednak nie na codzien człowiek zalatwia lekarzy skierowania kontrole choremu dziecku..

Naprawde wam dziekuje za wsparcie , doradzanie mi to aie przydaje bo jestem zielona w tym co nam sie należy. Kazda wasza propozycja jest brana pod uwage i to zalatwiam. Powolutku
 
Ostatnia edycja:
To koniecznie jeszcze poproś w Prokocimiu o papier z ustawy za życiem (tu masz, co Wam się należy i kto wypełnia wniosek Link do: Informator „Za Życiem” / Dla Pacjenta / Narodowy Fundusz Zdrowia) i poszukaj w okolicy Wiodącego Ośrodka Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczego tam też się coś należy i powinni Wam szybko przyznać godziny rehabilitacji
Czytalam to i naprawdę jestem w szoku ze oskiemu sie tyle nalezy.. Zalatwie orzeczenie i bedziemy dzialac.. Najwazniejsze jest to ze rehabilitację tez będzie mial jak to ogarne. Ciekawa jestem czy w gminie beda o tym wiedzieć co jezeli im powiem to co tam pisze czy beda robic problem?? Dziekuje bardzo za podeslanie tego linku!:))
 
reklama
Ja wlasnie nie wiem jak mam dawkowac, bo polozna powiedziala (UK), ze jak dziecko pije co najmniej 500 ml mm dziennie to ma juz wystarczajaca dawke wit D i nie trzeba podawac. Czytam w necie, ze powinno sie i tak dawac, ale jak to obliczyc ile i jak czesto Bo mie chce przedawkowac, bo ciemiaczko zarosnie szybciej, ale z drugiej strony nie wiem, czy nie ma niedoboru.


Jak czesto robicie morfologie swoim dzieciom? Lekarz Wam zaleca z jakas regularnoscia? Bo tu gdzie mieszkam, to robia tylko test po urodzeniu, nawet na wizycie rozwojowej w 6 tyg zycia nie robi sie morfologii, to ja juz nie wiem. Pojde chyba prywatnie...
Ja dopiero teraz pierwszy raz dostałam skierowanie na morfologia i tylko dlatego że zmieniłam pediatre.poprzedni nie był zainteresowany badaniami. Tylko pytał czy daje Wit D
 
Do góry