reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

reklama
U nas 3-4 drzemki ale ich długość bardzo różna od 15 minut do 2 godzin. Nie przewidzisz ile pospi. Za to w nocy masakra bo śpi do północy a potem obudowa co 2 godziny na cycka. A spał ładnie i wstawał wcześniej jeść tylko między 2 a 3 i potem koło 6......
 
Ja myślałam że mamy już jako taki rytm dnia ustalony. Zawsze kąpalam małą po 20. Od 3 dni zaczęłam ją kąpać o 18.30 bo robi sobie właśnie spanie od 19 do 22. Jak ją chciałam wybudzic do kapania to tylko się wściekła. Więc teraz mycie jest wcześniej :)
 
Ja tez mycie po 20tej i tak po 21 idzie mi spać, ale właśnie w dzień robi sobie kilka drzemek ale krótkich. A też wolałabym żeby już miała te 2 lub 3 drzemki po 2 h. A już wprowadzasz jakieś pokarmy czy jeszcze nie?
 
Ja tez mycie po 20tej i tak po 21 idzie mi spać, ale właśnie w dzień robi sobie kilka drzemek ale krótkich. A też wolałabym żeby już miała te 2 lub 3 drzemki po 2 h. A już wprowadzasz jakieś pokarmy czy jeszcze nie?
Jeszcze nic nie wprowadzilam. Chociaż nie powiem bo miałabym chęć już coś dać jej do posmakowania. No ale jednak z tyłu głowy mam że zalecenia są by rozszerzać dietę po 6 miesiącu. A Ty jak planujesz?
 
Dziewczyny czy wy rozszerzanie diety zaczynacie od warzyw? Myślałam że jupi marchewkę ugotuje zmiksuj i dam a tu Mnie znajoma uświadomiła że to musi być że słoiczka że wtedy mam pewność że jest wszystko przebadane
 
Jeszcze nic nie wprowadzilam. Chociaż nie powiem bo miałabym chęć już coś dać jej do posmakowania. No ale jednak z tyłu głowy mam że zalecenia są by rozszerzać dietę po 6 miesiącu. A Ty jak planujesz?
Ja tak myślę rozszerzyć jak skończy 5 miesiący. Jakaś marchewke albo ziemniaczki
 
reklama
Dziewczyny czy wy rozszerzanie diety zaczynacie od warzyw? Myślałam że jupi marchewkę ugotuje zmiksuj i dam a tu Mnie znajoma uświadomiła że to musi być że słoiczka że wtedy mam pewność że jest wszystko przebadane
Jeśli chodzi o wprowadzenie warzyw to najlepiej byłoby z własnego ogródka lub z zaufanego źródła. To co jest w sklepach to sama chemia. I właśnie jeśli nie ma się dostępu do takich warzyw, które nie są pryskane chemią to wtedy zalecane jest sięgnięcie po warzywa że sloiczka, one są przebadane.
 
Do góry