reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

@Jetka, jestes razem z Oskarkiem niesamowicie dzielna. Trzymam za Was kciuki!



A do Was dziewczyny kieruje znowu pytanie :) Jakich kosmetykow uzywacie do swoich maluszkow? Noe chodzi mi o marki, ale rodzaj. Ja uzywam plynu do kapieli, szamponu, oliwki (organiczne sklady itp, bo zwracam uwage na jakosc przede wszystkim), mam tez bepanthen czy krem na odparzenia w razie w, i hmmm to chyba tyle. A ogladam internety i tam jakies kremy do twarzy, lotiony do ciala juz od 1. dnia zycia, emolienty i tak sobie mysle, ze moze ja za malo tego uzywam haha;) Jak jej sie skora przesusza miejscami gdzies na nozkach czy raczkach to smaruje oliwka itp ale nic nie klade na jej twarz (przemywam przegotowana woda), bo pamietam tak mi polozna mowila... a jak to jest u Was :)?

Ja tez ograniczam kosmetyki do minimum.
Plus jeszcze krem z filtrem.
 
reklama
Dziewczyny jak sie zrobi ciemieniucha to trzeba zrobic kompres z oliwki i poznej np szczoteczka do zebow dla dzieci wyczesac ta skórę?? w sensie ze musze ja tak troszkę zdrapać czy ona zacznie jakos sama odchodzic?
 
Kjisko ja kupiłam w rosmanie ten spray na ciemieniuche - smarowalam co 2gi dzień i 2razy delikatnie wyczesywalam takim plastikowym grzebykiem dla dzieci z canpola a na trzeci raz (dzisiaj) już nic nie było do wyczesywania - główka jest ładna bez ciemieniuchy
 
Dziewczyny jak sie zrobi ciemieniucha to trzeba zrobic kompres z oliwki i poznej np szczoteczka do zebow dla dzieci wyczesac ta skórę?? w sensie ze musze ja tak troszkę zdrapać czy ona zacznie jakos sama odchodzic?
My stosujemy oliwkę hippa ale trzeba dużo i bezpośrednio wylać na główkę tak pół godziny przed kąpielą a w czasie kąpieli po namoczeniu wyczesywać tą miękką szczotką do włosów. Zrobiłam to z trzy razy co kilka dwa dni i prawie nic nie ma.
 
Rozumiem o co chodzi :) tylko nie wiem co znaczy konretnie wyczesywac :) no bo ta skorka bo namoczeniu oliwka ona jakos sama ma odejsc? czy ja muszę jej pomoc troszke mówiąc prosto zdrapac ją??
 
Musisz trochę ja "zdrapac" szczoteczka. Ja zawsze czekam żeby ciemieniucha zrobiła się żółta, smaruje oliwka i za jakiś czas wyczesuje szczoteczka do zębów. Idzie idealnie.

Jetkaaa cały czas o was myślimy i mocno trzymamy kciuki.
 
Ja nakladalam olej kokosowy tak sporo (bo do tego moja ma duzo wlosow), wmasowywalam jeszcze i na to czapeczka. Po pol godzinie zdjemowalam czapeczke i przeczesywalam glowke grzebyczkiem takim drapiacym ruchem. Juz wtedy widzialam jak duzo ciemieniuchy odchodzi. Potem kapiel i znowu czesalam juz suche wloski. I tak do 2 tygodni co drugi dzien. W miedzyczasie zdarzalo sie, ze jak karmilam to przegladalam jej glowke i leciutko zdrapywalam te bardziej miekkie skorki (choc tego sie nie zaleca).


Dzieki dziewczyny za info o Waszej pielegnacji :)
 
Dziękuję Wam dziewczyny, własnie tak zrobilam ze tą szczoteczką do zębow dla dzieci jej drapałam ta skorke i bałam się że jej zrobilam krzywde, bo te miejśca zrobily się czerwone... nie szorowałam tej ciemieniuszki ale tak przesuwałam po skorze.
 
@Jetkaa podziwiam Cię. Skąd ty bierzesz tyle siły? Jednak coś w tym jest, że matka może bardzo dużo znieść. Ty przezywasz straszne cchwileehwile widząc małego podpietego pod te wszyswszystkieetkie kabelki, ale dla Oskarka jest ważne, że jesteś przy nim. Matki nikt nie zastąpi. Razem dacie rady.

Dziewczyny, ja nie robię słoiczków. Miałam swój ogródek, ale szkodniki mi zawsze podgryzaly i zasialismy trawki. Starszej podawałam sloiczki z hippa i byłam bardzo zadowolona. Do tego kaszki, gdzie dawalam mleko, nie wody. Potem już powolutku nasze jedzonko. Tak też teraz planuję, tylko że niby przy kp dopiero po 6 m-cu. Zastanawiam się już wcześniej wprowadzić, po skończeniu 3m-ca.

Bylam u gina i wszystko ok, ale jeszcze 3 miesiące bez robienia brzuszek i nadwyrezania go - podnoszenia ciężkiego.

Co chodzi o bioderka, to bez zmian i mamy zwiększoną wit. D3 z 400jm na 800 i dalej mam pieluszkowac. Może źle to robiłam... kolejna kontrola 17.09.
@nknatalia miałaś też szersze pieluszkowanie? Jak to robiłaś? Masz fotkę?

Dodatkowo zwrocilam uwagę na stopkę małej, która uklada się do srodka. Za tydzień mam ortopedy i prawdopodobnie założą Karolince gips. No ale lepiej tak niż by miała koslawa noge...

Co chodzi o kosmetyki, to kupiłam olejek i i szampon z babydream, ale odkąd miałyśmy problem z potowkami, to kapie tylko w wodzie z mąką ziemniaczaną. Smaruje pupę z: linomag zielony, ale mam też alantan plus i bepanthen plus, ale to w razie W. Mam fajnie nawilżająca maść robiona na receptę do ciała. Ogólnie same podstawowe kosmetyki. Też uważam, że um mniej tym lepiej.
 
reklama
Do góry