reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

@Jetkaa podziwiam Cię. Skąd ty bierzesz tyle siły? Jednak coś w tym jest, że matka może bardzo dużo znieść. Ty przezywasz straszne cchwileehwile widząc małego podpietego pod te wszyswszystkieetkie kabelki, ale dla Oskarka jest ważne, że jesteś przy nim. Matki nikt nie zastąpi. Razem dacie rady.

Dziewczyny, ja nie robię słoiczków. Miałam swój ogródek, ale szkodniki mi zawsze podgryzaly i zasialismy trawki. Starszej podawałam sloiczki z hippa i byłam bardzo zadowolona. Do tego kaszki, gdzie dawalam mleko, nie wody. Potem już powolutku nasze jedzonko. Tak też teraz planuję, tylko że niby przy kp dopiero po 6 m-cu. Zastanawiam się już wcześniej wprowadzić, po skończeniu 3m-ca.

Bylam u gina i wszystko ok, ale jeszcze 3 miesiące bez robienia brzuszek i nadwyrezania go - podnoszenia ciężkiego.

Co chodzi o bioderka, to bez zmian i mamy zwiększoną wit. D3 z 400jm na 800 i dalej mam pieluszkowac. Może źle to robiłam... kolejna kontrola 17.09.
@nknatalia miałaś też szersze pieluszkowanie? Jak to robiłaś? Masz fotkę?

Dodatkowo zwrocilam uwagę na stopkę małej, która uklada się do srodka. Za tydzień mam ortopedy i prawdopodobnie założą Karolince gips. No ale lepiej tak niż by miała koslawa noge...

Co chodzi o kosmetyki, to kupiłam olejek i i szampon z babydream, ale odkąd miałyśmy problem z potowkami, to kapie tylko w wodzie z mąką ziemniaczaną. Smaruje pupę z: linomag zielony, ale mam też alantan plus i bepanthen plus, ale to w razie W. Mam fajnie nawilżająca maść robiona na receptę do ciała. Ogólnie same podstawowe kosmetyki. Też uważam, że um mniej tym lepiej.
Nie my nie mieliśmy żadnych zaleceń tylko kontrolę po pierwszej wizycie.
 
reklama
@Jetkaa podziwiam Cię. Skąd ty bierzesz tyle siły? Jednak coś w tym jest, że matka może bardzo dużo znieść. Ty przezywasz straszne cchwileehwile widząc małego podpietego pod te wszyswszystkieetkie kabelki, ale dla Oskarka jest ważne, że jesteś przy nim. Matki nikt nie zastąpi. Razem dacie rady.

Dziewczyny, ja nie robię słoiczków. Miałam swój ogródek, ale szkodniki mi zawsze podgryzaly i zasialismy trawki. Starszej podawałam sloiczki z hippa i byłam bardzo zadowolona. Do tego kaszki, gdzie dawalam mleko, nie wody. Potem już powolutku nasze jedzonko. Tak też teraz planuję, tylko że niby przy kp dopiero po 6 m-cu. Zastanawiam się już wcześniej wprowadzić, po skończeniu 3m-ca.

Bylam u gina i wszystko ok, ale jeszcze 3 miesiące bez robienia brzuszek i nadwyrezania go - podnoszenia ciężkiego.

Co chodzi o bioderka, to bez zmian i mamy zwiększoną wit. D3 z 400jm na 800 i dalej mam pieluszkowac. Może źle to robiłam... kolejna kontrola 17.09.
@nknatalia miałaś też szersze pieluszkowanie? Jak to robiłaś? Masz fotkę?

Dodatkowo zwrocilam uwagę na stopkę małej, która uklada się do srodka. Za tydzień mam ortopedy i prawdopodobnie założą Karolince gips. No ale lepiej tak niż by miała koslawa noge...

Co chodzi o kosmetyki, to kupiłam olejek i i szampon z babydream, ale odkąd miałyśmy problem z potowkami, to kapie tylko w wodzie z mąką ziemniaczaną. Smaruje pupę z: linomag zielony, ale mam też alantan plus i bepanthen plus, ale to w razie W. Mam fajnie nawilżająca maść robiona na receptę do ciała. Ogólnie same podstawowe kosmetyki. Też uważam, że um mniej tym lepiej.
A jakiczas minął od jednego badania bioderek do drugiego? Może spróbuj podejść gdzieś indziej na kontrolę, bo skoro pieluchujesz a nie ma poprawy, to może jakieś inne kroki trzeba powziąć. U nas przez 2,5 tygodnia się tak pogorszyły bioderka, że teraz mamy gips. A im szybciej się wyleczy tym lepiej, bo za chwilkę maleństwo będzie chciało siadać, a niewyleczone bioderka nie pozwolą. Nie zrozum mnie źle, po prostu jestem w temacie na bieżąco i chciałabym Ci dobrze doradzić. Tak na marginesie nasza fizjo i ortopeda stwierdzili, że szerokie pieluchowanie nie daje żadnych efektów, to pic na wodę. Działa dopiero poduszka frejki.
 
Paula no właśnie ja wkładałam Ali dwie tetry a jej nóżki nadal były prosto a nie na żabkę dopiero jak ta "ortopedyczna" zastosowałam to córcia była zmuszona do układania nóżek prawidłowo ... Ale duzo tez naturalnie się "ćwiczylysmy" tzn chustowanie, pozbycie się rożka, leżenie na brzuszku ... Wyczytałam że wszystko działa na plus
 
Paula no właśnie ja wkładałam Ali dwie tetry a jej nóżki nadal były prosto a nie na żabkę dopiero jak ta "ortopedyczna" zastosowałam to córcia była zmuszona do układania nóżek prawidłowo ... Ale duzo tez naturalnie się "ćwiczylysmy" tzn chustowanie, pozbycie się rożka, leżenie na brzuszku ... Wyczytałam że wszystko działa na plus
Tak, leżenie na brzuszku, noszenie na żabkę, chusty nie mam, więc pewna nie jestem, ale patrząc na zdjęcia to pewnie też. Czyli u was się bioderka naprawiły, tak? [emoji846]
 
Agunia93

Link do: Dynia w słoikach na zimę tu jest fajny przepis na dynię
Dzięki za link :) właśnie chciałam na taką pieczoną dynie. Dzisiaj zrobiłam przecier z cukini i deserek cukinia i jabłko :) teraz czekam na ta dynie i będę kombinować :) ale wgl Wasze dzieciaczki lubią jeść takie przez Was robione? Czy kupne? To moje pierwsze dziecko więc jestem zielona w tym temacie [emoji12][emoji23]
 
My też wybieramy się niedługo na kontrolę bioderek, na pierwszym było wszystko dobrze

Dziewczyny czy któraś z Was miota w chustę maluszka ? Jak wrażenia ?

Ja uczyłam się od znajomej ale nosze maluszka tylko na kieszonkę jakoś pozostałe pozycje mi nie pasują. Oczywiście w te upały to jedynie późny wieczór wchodzi w grę :p

Jak Wasze pociechy znoszą ten upał ??
Mojego szkraba to dla ochłody psikam wodą termalną to tak się skubany cieszy :D haha

Co do kosmetyków to my używamy tylko : płynu dove, zasypki, wody termalnej i czasem pielęgnacyjnego kremu hipp (pięknie pachnie) a co do oliwki to kupiłam...a użyłam z 3 razy może :p

Czy u którejś z Was też maluszki robią kupkę raz na parę dni ?? Mój jest cały czas na piersi i zdarza się nawet 5-7 dni przerwy... pytałam o to pediatrę to mówiła że w granicach normy...
 
Ja dla dziewczyn rozszerzalam dietę po skończeniu 4 miesięcy. Ewidentnie brakowało już im czegoś więcej niż mleko. Najpierw dawałam tylko spróbować. Jak chętnie próbowały, chciały jeść to brałam się za rozszerzanie. Pamiętam jak kiedyś mój mąż jadł banana, Kasia wyciągnęła rączkę i zaczęła mlaskać a on dla zabawy schował banana za siebie i mówi że nie ma. Jezu, jak ona wtedy płakała. Uspokoila się dopiero jak dostała gryzą do buzi ;)
Natomiast jak dziecko nie chce jeść, pluje itp spokojnie bym czekała dłużej. Zwłaszcza że u nas tylko kp.
Obie dziewczyny na swoim jedzeniu gotowanym były. Jadly bardzo chętnie. Starsza kilka razy dostawała słoiczki bo wtedy jeszcze dostawało się paczki z różnych firm ze sloocKami ale nic nie chciała z tego jeść albo baaaardzo niechętnie. Z tym E próbowaliśmy je jak już znała smak jedzenia domowego więc była do smaków innych przyzwyczajona. A ja doprawialam ziołami i szczyptą soli już wtedy zupki więc były pyszne. Myślę że jakbyśmy od słoików zaczęli mogło być inaczej.
 
reklama
@Jetkaa, tak czekałam na wieści od was! Widać że mały mężczyzna jest waleczny, więc tą chwilę z broviakiem przetrwacie, a potem będzie z górki :) Myślę, że powinnaś się z tą mamą laury skontaktować (kochamylaure), bo pogadanie z kimś kogo dziecko miało broviaka to dużo więcej niż to czego się w szpitalu dowiesz :) PS: Oskarek jest śliczny!
 
Do góry