reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Moja tez łez jeszcze nie ma. Cały czas mam wrazenie ze ona sie nie najada chociaz przybiera prawidłowo, bo karmienie długo trwa i jak ssie to wydaje mi się że w piersi już nic nie ma.
Dziewczyny które wracają do pracy, jaką opiekę nad dzieckiem planujecie? bo ja jak mowię że chciałabym moją małą do żłobka oddać żeby miała kontakt z dziecmi od poczatku to wszyscy się w głowę pukają że to za małe dziecko itd... kurcze może mi się fajnie gada, może rzeczywiscie to nie jest dobry pomysl..
Jak ja wrócę do pracy, to mała będzie miała ponad rok, bo wybiorę też część zaleglego urlopu. Też chcę Karolinke dac do żłobka, bo innej opcji nie ma... A z pracy nie chcę zrezygnować czy pójść na bezplatnyr wychowawczy...
Mąż też był przeciwny, że oddamy córeczkę w obce ręce, ale na szczęście oswoilam go z tą myślą (walczyłam z tym już przed ciążą) ja ten żłobek znam. Oczywiście należy się wpierw zapoznać z daną placówką, bo różnie bywa... W dzisiejszych czasach żłobek to nic dziwnego. Kobiety chodzą do pracy i żłobek jest dobrą decyzją a nie jeden raz nawet jedynym wyjściem.
 
reklama
Przy czym te 3 szczepy są najczęstszymi. Moja pediatra mówi ze lekarze byli mega źli ze przetarg na te szczepionki refundowane wygrała szczepionka 10, bo prevenar tez startował ale wybrali cenę a nie jakość.
Niekoniecznie. My bierzemy Synflorix. Szczepimy się w poniedziałek. Obie szczepionki mają bardzo podobną skuteczność. Polecam grupę na fb szczepienia-rozwiewamy wątpliwości.
 
Mój synek miał 10 miesiecy jak trafiła mi się oferta pracy nie do odrzucenia ... Poszedł do żłobka i pomimo tego że początek był tragiczny to z perspektywy czasu wiem że to była dobra decyzja i to dobra dla niego. Mój synek to introwertyk ... Żłobek pozwolił mu się otworzyć i nie ma już problemu z tym że dzieci są i że go dotykają i może z tego mojego ciapciusia fajny facet wyrośnie [emoji6]
 
Ale cisza na tym forum :)Powiedzcie mi z ciekawości Kiedy można już bezpiecznie wozić dziecko w foteliku długo to znaczy w nosidełku jak już zacznie normalnie sam siedzieć?
 
Dziewczyny poradzcie. Moja malutka obudzila sie po drzemce z zolta wydzielina w jednym oczku, jak otworzyla oczko to bylo jej duzo. Przemywam je sola fizjologiczna, ale pojawia sie jej troche w kaciku. Czy pojechalybyscie na izbe przyjec (juz zaraz, ale bedziemy tam czekac kilka godzin na pewno), czy poczekalybyscie do rana by isc do przychodni (dzwonilam, nie maja juz miejsc na dzisiaj)?


Nie chce malutkiej zaszkodzic :(
 
Dziewczyny poradzcie. Moja malutka obudzila sie po drzemce z zolta wydzielina w jednym oczku, jak otworzyla oczko to bylo jej duzo. Przemywam je sola fizjologiczna, ale pojawia sie jej troche w kaciku. Czy pojechalybyscie na izbe przyjec (juz zaraz, ale bedziemy tam czekac kilka godzin na pewno), czy poczekalybyscie do rana by isc do przychodni (dzwonilam, nie maja juz miejsc na dzisiaj)?
Ja cos takiego przerabialam ze starsza corka jak byla niemowlakiem miala jakis miesiac, i pediatra powiedziala ze to normalne u niemowlat, ze to zatkany kanalik lzowy jesli dobrze pamiętam. zalecila przemywac slabym naparem ze swietlika i masowac wewnetrzny kacik oka. Szybko podzialalo, ale wiadomo kazdy przypadek inny nie zaszkodzi skontrolowac. U mnie mala po spaniu cale oczko miala sklejone nawet.
 
Ostatnia edycja:
a do tego kicha i ciemiaczko jej pulsuje :(
Pulsowanie ciemiaczka to normalne, przynamniej z tego co wiem. Przy pierwszym dziecku zostalam wysmiana gdy pojechalam do lekarza z powodu pulsujacego i zapadnietego ciemiaczka gdy mala byla w foteliku. Ale podkreslam jeszcze raz jak cie cos niepokoi wybierz sie do lekarza.[emoji4]
 
reklama
A tam nie ma czasem żyłek które sobie krew pulsująca transportują ? Mojej też pulsuje ale nie uważałam tego za cokolwiek niepokojącego [emoji848] a to żółte Alusia też miała taką jakby ropka ... Kilka dni solą fizjologiczna przemywałam i jałowym gazikiem przecierałam i zniknęło
 
Do góry