reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Czy wasze dzieci też często przebudzeniu się z wielkim płaczem i histeria? No ostatnio tak mamy codziennie i nie wiem jaki jest powód. I wychodzi na to że nieważne czy kupa czy nie kupa i tak jest płacz.
 
reklama
Czy wasze dzieci też często przebudzeniu się z wielkim płaczem i histeria? No ostatnio tak mamy codziennie i nie wiem jaki jest powód. I wychodzi na to że nieważne czy kupa czy nie kupa i tak jest płacz.
U nas jak mała się budzi, to wcześniej się wierci, jakieś dźwięki też wydobywa z siebie, a jak się całkiem obudzi i jest jej to wszystko za długo, to wtedy płacze. Ale to dlatego, że od razu chce jeść. A ja najpierw zmieniam pampersa... To jest jedyny moment, kiedy płacze. A poza tym to tak sobie pokrzykuje jak coś jej nie pasuje: smoczek wypadł a go chce, chce zmianę pozycji, jak się meczy przy ćwiczeniach na brzuszku :D
 
Moj już jakiś czas ma łzy.

A pobudki z płaczem są często. Zwykle oznaczają że chce jeść, ma kupę, ma bardzo mokro.
 
Moja mała jeszcze łez nie ma, ale już jej się robią powoli „mokre” oczka [emoji6] Idzie nam 7 tydzień obecnie.

Co do płaczu to o 17 przeważnie ma histerię przy cycku - martwa godzina / niby głodna a jeść nie chce. Noc przesypia już ładnie - jak o 22 idzie spać, to tylko na jedzonko się co 3/4 godziny budzi. W ciągu dnia natomiast ma zrywy - i nie do końca wiadomo wtedy o co chodzi [emoji6]

Dziewczyny jak to jest z tymi wklęsłymi ciemiączkami?
Właśnie jesteśmy w trasie i mała ma zapadnięte ciemiączko. Wypiła mi trochę z piersi i 50 ml z butli MM - ale ciemiączko jest dalej zapadnięte. Już któryś raz to obserwuje - i to przeważnie jak siedzi w foteliku. Myślałam, że to kwestia, że ją za ciepło ubieram - ale teraz jedzie w samym bodziaku na krótki rękaw, przykryta bambusową pieluszką i jest to samo... a w samochodzie klima na 22,5 st. ustawiona. [emoji848]

@Agunia93 my stosujemy windii i już zawsze pomaga - zmieniliśmy sposób tylko jak to robimy, bo wcześniej tak jak u Ciebie nie zawsze było to skuteczne. Spróbuj dzidzie troszkę potrzymać na brzuszku przed tym, później robimy delikatny masaż brzuszka i wkładamy rurkę - i przytrzymujemy dłuższą chwilkę. Przeważnie po 20/30 sek. idą bączki a później kupka.

Ogólnie u nas z kupką już lepiej! Sama robi od dwóch dni [emoji6]
 
Nie. Na nfz jest synflorix, prevenar 13 jest szczepionką płatną. Różnica taka, że ta z nfz chroni przed 10 szczepami, a płatna przed 13.

Przy czym te 3 szczepy są najczęstszymi. Moja pediatra mówi ze lekarze byli mega źli ze przetarg na te szczepionki refundowane wygrała szczepionka 10, bo prevenar tez startował ale wybrali cenę a nie jakość.
 
Moja tez łez jeszcze nie ma. Cały czas mam wrazenie ze ona sie nie najada chociaz przybiera prawidłowo, bo karmienie długo trwa i jak ssie to wydaje mi się że w piersi już nic nie ma.
Dziewczyny które wracają do pracy, jaką opiekę nad dzieckiem planujecie? bo ja jak mowię że chciałabym moją małą do żłobka oddać żeby miała kontakt z dziecmi od poczatku to wszyscy się w głowę pukają że to za małe dziecko itd... kurcze może mi się fajnie gada, może rzeczywiscie to nie jest dobry pomysl..
 
reklama
Do góry