reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

My też mamy już ustawione powrwsze wizyty: w środę wixyta patronazowa u naszej lekarki po 3 tygodniu, 14.06 podciecie wiezidelka, a 28.06 bioderka - to Karolinka będzie miala jakieś 6 tygodni. Nasza starsza córka - też położenie miednicowe- miała trochę problem z bioderkami i przez miesiąc miała frejki. Na szczęście lubila spać jedynie na brzuszku. Karolinka też położenie miednicowe, też lubi spać jedynie na brzuszku, ale wydaje mi się, że powinno być ok - jak tak porównuje...
@sredec1982 to ciagniecie za raczki, to lekarka sprawdzała pewnie stabilność i rozwój malenstwa, czy utrzymuje już główkę itp. Dla nas wyglada to obchodzenie się lekarzy z dzieckiem jak z horroru, ale oni już wiedzą co robią. Mają wprawe.
 
reklama
Mój szkrab.
IMG_20180604_124959.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20180604_124959.jpg
    IMG_20180604_124959.jpg
    44,6 KB · Wyświetleń: 1 029
Niesamowicie ten czas szybko minął [emoji4] i nie wiem szczerze mówiąc co było gorsze, ta końcówka ciąży czy to co się dzieję teraz. Przez dwa tyg dziecko może się nie wyróżniać i to jest ok??? No nie wiem,ialam ona mi kupy przez 15 h nie, zrobiła i była bardzo marudna, ryczała w głos, i jak dałam czopka tonzrobila taka kupę że się ledwo w pieluszce mieściła.

Tez mnie dziwią te 2 tygodnie [emoji849] mi położna mówiła ze przy karmieniu piersią powinny być do 1 miesiąca minimum 3-4 kupy dziennie.
 
Moj ma 2 tyg i tez juz bedzie mial usg bioder. I pozniej jak bedzie mial 3mied i 6mies i tyle. Chyba ze cos jest nie tak to w tedy czesciej..
Dzis byla pani fizioterapeuta u nas i pokazywala jak klas dziecko zeby czulo sie dobrze 3 fajne pozycje.. I mówiła ze na brzuszku pod zadnym pozorem nie kłaść za dlugo na brzuszku.. Lepiej lewa prawa i plecki. Brzuszek max 30min.. Poki male oczywiście.. I na twardym nie zbyt miekkim materacu.. Ale widomo co mama to inny zywczaj:) mowila zeby pieluche tetrowa dawac pod nozki lub miedzy bo dzidzia lubi to i wlasnie zeby do snu miala ciasno .. Fajnie ze ktoś pokazal mi co i jak mimo ze mam 2dziecko czlowiek cos robil ale nie do konca dobrze.. I podala mi strone wlasnie za ktora reczy ze tam fajnie opisane jak ukladac dziecko itp

A jaka strona i jakie te pozycje? Tez się chętnie nauczę :)
 
Tez mnie dziwią te 2 tygodnie [emoji849] mi położna mówiła ze przy karmieniu piersią powinny być do 1 miesiąca minimum 3-4 kupy dziennie.
A ile dajecie czopka? Pół? Moja tez na wieczór się napina, bo kupy cały dzień nie robiła. Daje już jej sab simplex ale dalej nic...
 
Moja córka na piersi robiła kupy co 3-5 dni. Ale nie od urodzenia. Jak miała koło miesiąca to tak jej się zrobiło. Pediatra mówiła że do tygodnia, o ile dziecko nie męczy się że zrobieniem kupy, jest ok. My czasem dawaliśmy czopek bo stękała a nic nie wychodziło.
Można też dać dziecku ciepła ciep do picia zwłaszcza jak jest na mm to pomaga kupę zrobić. A jak karmicie piersią można zjeść kilka suszonych moreli albo śliwek. Też podobno pomaga.
U nas regularne kupy, bez problemów przy robieniu i codziennie pojawiły się dopiero jak rozszerzyliśmy dietę i do zupy dodawałam natkę pietruszki.
 
U nas wczoraj była położna. Jest problem z kupa. Jak nie zastymulejemy jej czopkiem to nie zrobi, chociaż dzisiaj rano poszło i to dużo. Ale położna wczoraj zaleciła dawać dziecku herbatkę koperkowo rumiankowa, nie wiem może to pomogło? Ale brzuszek twardawy, dlatego idziemy do lekarza dzisiaj.
 
reklama
Dziewczyny czemu to wszystk9 takie trudne? Jak słyszę że mówią że macierzyństwo to samo szczęście to mam ochotę zaszczelić tego kto tak mówi. Narazie u nas jest ciężko. I takie myśli mnie nachodzą że ma co ja się porwałam? Chociaż mała cudna i jak się uśmiechnie to mi serce sie raduje.
 
Do góry