reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

reklama
Dzień dobry.

Fajny ten artykuł. My od wczoraj jedziemy na Espumisanie. Młody ewidentnie za dużo je, za krótkie robi przerwy i brzuch nie daje rady. Z pierwszą corka było to samo. Oby przetrwać pierwsze tygodnie, potem będzie coraz łatwiej. Chociaż pojawia się zeby, pierwsze choroby... Cały czas coś będzie.
 
Dzień dobry
@Nan90 gratulacje, dużo zdrówka życzę:)
@Jetkaa super że synek tak dobrze sobie radzi dzielny maluszek z niego, na pewno niedługo bedzie z wami:)
@kjsko ja używam espumisanu, podaję małej 3-4razy na dobę po 6kropli, ona nie ma kolek więc na zwykłe odchodzenie gazów i lepszą pracę jelit jest ok.
@basia89 u nas jest podobnie mała zje butle a za ok. 2,5h już się pokręca i zaczyna szukać jedzenia jedynie w nocy czasem pośpi 4-4,5h.
@Katerina1985 jak już pisałam podaję 3-4 razy na dobe po 6kropli ale moja dziś kończy miesiąc a z tego co się orientuje po miesiącu jest większa dawka dozwolona, muszę poczytać na ulotce.
@Zeni- maj gratulacje, dużo zdrówka dla Was:).
@MB91 łączę się z Tobą w bólu:( moja wczoraj też pół dnia marudna po kąpaniu usnęła na 15min. a póżniej płacz i noszenie do prawie 23 jak usnęła to wstała ok 1 na jedzenie a od 5 znowu zjadła i marudzenie do 7. tylko teraz jak narazie grzeczna jest, ja myślę że brzuszek jej dokuczał bo spokojniejsza była jak nosiłam ją na żabke.

Dziś moja Oliwcia kończy miesiąc sama nie wiem kiedy to zleciało. Dziś zamówiłam jej huśtawkę może jej się spodoba przy starszej córce miałam i super się sprawdziła, Oliwka po szpitalu zrobiła się bardzo drażliwa więc mam nadzieje że takie delikatne bujanie bedzie ją uspokajać.
 
My dziś byliśmy na usg bioderek. Podobno co 3 miesiące przez rok będzie trzeba kontrolować. Babeczka lekarka mówiła że trzeba go kłaść na brzuchu po kilka godzin dziennie. Niestety nie obchodziła się ostrożnie i Ciągnęła za rączki Nóżki. Ja się tak bałam zawsze żeby mu coś nie zrobić a ona całkowicie się nie przejmuję tym że może coś uszkodzić. Postawiła go też w pozycji siedzącej ciągnąc za rączki. Myślicie że ja świruje że jestem taka ostrożna czy ta lekarka nie powinna tak postępować?
Gratuluję nowej mamusi :)
jetka wszystko wskazuje na to że z synkiem już będzie dobrze[emoji4][emoji7]
 
U nas na 6-8 tyg. Ale lekarz każe przychodzić nawet jak 5 tyg skończone. Im wcześniej wada wykryta to łatwiej skorygować. Takie jest jego podejście.
 
Ja mam termin z Alą na 27 czerwca na pierwsze bioderka. Czyli jakieś 5 tygodni będzie miala.

Serdec badanie bioderek to nic ... Ja byłam przy badaniu synka na napięcie mięśniowe. Lekarka ostrzegała że będzie wyglądało źle ... Ale nie wiedziałam że aż tak zle - wymachiwała mi synem jakby szmaciana kukiełka był. [emoji33]
 
Ja mam termin z Alą na 27 czerwca na pierwsze bioderka. Czyli jakieś 5 tygodni będzie miala.

Serdec badanie bioderek to nic ... Ja byłam przy badaniu synka na napięcie mięśniowe. Lekarka ostrzegała że będzie wyglądało źle ... Ale nie wiedziałam że aż tak zle - wymachiwała mi synem jakby szmaciana kukiełka był. [emoji33]
Mam nadzieję że wiedzą co robią i niczego nie uszkadza.. dziwne,jakby nie można było tego samego zrobić ostrożniej ... ech.

U nas na wypisie ze szpitala pisało usg bioder po miesiącu.
 
Moj ma 2 tyg i tez juz bedzie mial usg bioder. I pozniej jak bedzie mial 3mied i 6mies i tyle. Chyba ze cos jest nie tak to w tedy czesciej..
Dzis byla pani fizioterapeuta u nas i pokazywala jak klas dziecko zeby czulo sie dobrze 3 fajne pozycje.. I mówiła ze na brzuszku pod zadnym pozorem nie kłaść za dlugo na brzuszku.. Lepiej lewa prawa i plecki. Brzuszek max 30min.. Poki male oczywiście.. I na twardym nie zbyt miekkim materacu.. Ale widomo co mama to inny zywczaj:) mowila zeby pieluche tetrowa dawac pod nozki lub miedzy bo dzidzia lubi to i wlasnie zeby do snu miala ciasno .. Fajnie ze ktoś pokazal mi co i jak mimo ze mam 2dziecko czlowiek cos robil ale nie do konca dobrze.. I podala mi strone wlasnie za ktora reczy ze tam fajnie opisane jak ukladac dziecko itp
 
reklama
Do góry